İngilizce Rüya ve Türkçesi

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde fruko_97 tarafından paylaşıldı.

 1. fruko_97

  fruko_97 Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar, ödevim için bana İngilizce bir rüya ve türkçesi lazım.Belki önceden size de böyle bir ödev verilmiştir.Yardım ederseniz çok sevinirim.Ama rüya diyorum, tabiri değil.Gerçekten yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Yardımlarınızı bekliyorum...

  Not: Rüyada 8.sınıf öğrencisinin anlayabileceği şekilde kelimeler kulllanılırsa daha iyi olur.:)
 2. tornadofire

  tornadofire Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  19
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  şey kitaptakinin mi türkçesini soruosun
 3. ConTRoL

  ConTRoL Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  29 Ekim 2010
  Mesajlar:
  249
  Beğenileri:
  1.326
  Ödül Puanları:
  0
  Rüyanın Türkçesi:

  Gecenin karanlığını ayın ışlıltısı aydınlatıyordu. Nerden geldiğimi hatırlamıyordum. Ama eve dönerken yine aynı güzergahı kullanıyordum. Sokaktan eve yönelen çıkmaz sokağa girdim. Evim bu çıkmaz sokağın sonundaydı. Ay çok parlaktı. Sanki gündüz gibi görünüyordu her bir şey. Sokağın sonunda uzanıp yatan bir köpek gördüm. Köpek çok büyük ve çok vahşi görünüyordu. Böyle durumlarda yolumu değiştirirdim. Çünkü en korktuğum şey gecenin ıssızlığında vahşi bir köpekle karşılaşmaktır. Korkmuştum da. Geriye döndüm korka korka. Köpek ayağa kalmış bana doğru koşuyordu. Bende koşmaya başladım. Sokağın başına kadar koşmuştum. Köpekten kurtulduğumu sanıyorum. Sokağın başında gölgeye saklanmış silüetiyle bir adam gördüm. Bana bak dedi. Gökyüzüne baktığımda güneşim tutulmuş olduğunu gördüm. Güneş çok ama çok büyük görünüyordu ve tutulmuştu. Sonra Başında bulunduğum sokak büyüdü, büyüdü ve kocaman bir çöle dönüştü. Çölde yer yer insan kümeleri vardı. Herkes hayretler içinde ve çığlık atıyordu. İlerideki dağların ardında Güneşe baktığımda sanki üzerine zift dökülmüş gibi karardığını gördüm. Gökyüzünde ihtişamlı ama tuhaf bir anafor oluştu. Anafor kahverengi bulutlardan oluşmuştu. Bu anafor Güneşi içine çekiyordu ve dağlar parçalanmaya başladı. Müthiş bir dehşet anıydı. Kıyamet diye bağırıyordu insanlar. O sırada çalan saatin sesiyle uyandım.

  Rüyanın İngilizcesi:

  Glow of the moon lit up the darkness of the night. Could not remember where I came. But on the way home I was using the same route. I went home from the street towards the dead-end street. My house were at the end of this dead-end street. Very bright moon. It seemed like every day something. Reached at the end of the street I saw a dog lying. The dog seemed very large and very wild. Such situations have changed my way. Because what I'm afraid the desolation of the night came across a wild dog. I was scared too. I turned back, except in fear. The dog was running towards me up to his feet. I started to run. Until the beginning of the street and looked out. I think dogs have recovered from. Silhouette at the beginning of the street I saw a man hidden in the shade. Look at me, he said. When I look into the sky that the sun saw the afflicted. The sun seemed very, very big and stiff. Then I grew up in the street was in the beginning, has grown and developed into a huge desert. There were clusters of people in the desert places. Everyone was screaming in amazement and. For future looked as if the sun behind the mountains on the pitch saw the decision as cast. Magnificent, but the sky was a strange vortex. Eddy consisted of brown clouds. The eddy was pulling into the sun and the mountains began to crumble. It's a great horror was the moment. Resurrection people shouted. He woke up in the current time in your voice.

  Teşekkür Etmeniz Yeterli...
  s1s2s3, ruk!y€___ ve NoNaMe123 bunu beğendi.
 4. tornadofire

  tornadofire Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  19
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  ingilizcesi

  I had a dream one nightI was in a space. everywhere was white. I tried to understand what happened. At that moment I heard a voice. This sounds to me "password that will solve the problem and you can not can not get rid of said I password, how I will solve. This is what password I asked. O you too in different places I'll send if these places get rid of the out reach you if a word will be given these words at the memory you keep a sentence that would result. This is your salvation will . If the 4 days in the sentence can not find you in a fire at will said. Then myself in a forest I found. It was terrible. Surrounding the strange sounds were coming. Path How I would find. began to walk. a club I have seen and cottage I entered. was empty. some rest and I tell me that what I thought. I started to run out of the hut. I saw a tree, but this tree was very different. branches of this tree showed 2 different ways. select one of the road was moving. I was scared on the road too.I saw a sign at the end of the road. I have read that word in the signage. "" Thumbs up! I had found the right path. Again I heard a voice "You have succeeded elsewhere, but there are also waiting for you" sound off at the time I found myself in a place covered with snow. My clothes had changed.
  s1s2s3 bunu beğendi.
 5. tornadofire

  tornadofire Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  19
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  türçesi

  Ben bir gece bir boşluk içinde bir rüya gördüm. her yerde beyaz idi. Ne olduğunu anlamaya çalıştık. O anda bir ses duydum. Bu sorunu çözmek size kalıştır. yapamıyordum. şifre bana "sesler ben çözecektim nasıl şifre dedim. Bu sordum ne paroladır. Buralara gidersen O çok farklı yerlerde ben göndereceğiz Bir sözcük sonuç verecek bir cümle tutmak bellek de bu sözler verilecek eğer ulaşmak. dışarı kurtulmak Bu kurtuluş olacaktır. cümlede 4 gün bir ateş sizi bulamazsanız söyledi. Sonra kendimi bir ormanda buldum. Bu korkunç bir şeydi. garip sesler geliyordu Etraftaki. Ben bulacağını nasıl Yolu. yürümeye başladı. Ben gördüm yazlık Ben girdi. kulüp boştu. biraz dinlenmek ve o bana ne düşündüm. Ben kulübeden dışarı koşmaya başladı. Ben, ancak bir ağaç gördüm bu ağacın çok farklıydı. bu ağacın dalları 2 farklı şekilde gösterdi. ilerliyordu yol birini seçin. Ben yola kaldırım üzerinde korkmuş bir şekilde yürüodum. Yolun sonunda bir işaret. okudum ki tabela da söz.yoktu ama Ben doğru yolu bulmuştum. Yine bir ses duydum" Başka bir yerde başarılı, ama aynı zamanda ses "seni bekliyor orada kaplı zaman ben karlarla kaplı bir yerde buldum. Giysilerim değişmişti.

  TEŞEKKÜR YETER:)
  s1s2s3 bunu beğendi.
 6. NoNaMe123

  NoNaMe123 Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2010
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Sağol Control
 7. ConTRoL

  ConTRoL Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  29 Ekim 2010
  Mesajlar:
  249
  Beğenileri:
  1.326
  Ödül Puanları:
  0
  Önemli Değil Kardesim :)
 8. fruko_97

  fruko_97 Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok saolun.Çok teşşekkür ediyorum... :)
 9. fruko_97

  fruko_97 Üye

  Katılım:
  28 Eylül 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Tornadofire... Rüyanın Türkçe karşılığını çeviri sitesinden almışsın ama Türkçesini bilmeden yazamam :( Yine de saol...
 10. £lifcan

  £lifcan Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2010
  Mesajlar:
  14
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  çok teşekür ederim bu benimde işime yaradı

Sayfayı Paylaş