ingilizce student's book (pasifik yayınları )

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde ___SuDé___ tarafından paylaşıldı.

1. ___SuDé___

___SuDé___ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

student's book sayfa 42-44-46-50 sadece ingilizce metinlerin türkçesi lazım !!:confused:
  2. m_e_l_i_k_e

m_e_l_i_k_e Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sf42

atatürk kurtuluş savaşı sırasında ülkenin farklı bölümlerindeydio annesi zübeyde hanımı uzun bir süre görmedi çünkü o istanbuldaydı.
    savaştan sonra o istanbula gittiğinde annesini gördü.o onun elini öptü ve diğerlerinide gördüğünden çok sevinçliydi bir süre sonra zübeyde hanım ayağı kalktı ve oğlunun elini öpmek istedi atatürk şaşırdı.

o dedi ki"anne niçin bunu yapıyorsun? sen benim annemsin ben senin elini öpmeliyim"
    "ben senden çok guruluyum, benim sevgili oğlum sen bu ulusun atasısın ,biz atamızın elini öperiz biz atamıza saygılıyız" dedi zübeyde hanım

ee bir tşk et diğerinide yazıyım:)
    sılanurçalışkan, cano425, mRwee57 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. ___SuDé___

___SuDé___ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim peki diğeri ? :)
  4. m_e_l_i_k_e

m_e_l_i_k_e Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ya diğeri çok uzun ya nasıl yazıcam:))
  5. m_e_l_i_k_e

m_e_l_i_k_e Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ama dur yazıyım kurtuluş savaşının lideri mustafa kemal atatürk 1881 de selanik te doğdu.
    onun anne babası alirıza efendi ve zübeyde hanımdır o selanikte şemsi efendi ilkokuluna başladı. daha sonra selanik askeri rüştiyeye gitti. sonra buradan mezun oldu.sonra makedonyadaki manastır askeri lisesine gitti.

onun gerçek adı mustafa onun matematik öğretmeni onu kemal adını verdi. kemal mükemmel anl***** gelir mustafa kemal mükemmel bir öğrencidir ve daha sonra mükemmel bir liderdi.

o1899 da istanbula geldi.o savaş harp okulundan öğrenciydi. o genel kurmaylık harp okulundan 1905 de mezun oldu.o kurmay yüzbaşıydı. o almanca ve fransızca konuşabilirdi.

atatürk bütün yaşamı boyunca asker olmak istemişti.o matematiğe edebiyata ve tarihe eğitimi boyunca meraklıydı.o 1905 den 1923 e kadar komutandı.onun ilk başarısı trablusgarp savaşıdır.o kurtuluş savaşında baş kumandandı ve o çok başarılıydı.

atatürk mükemmel bir asker ve devlet adamıydı. o genellikle politik yaşamdaki problemlere çözüm bulmak isterdi.o tbmm nin ve tc nin ilk başkanıdır.başkan olduktan sonra o yurtta ve dünyada politik saygı ve büyük başarı elde etti.o dedi ki "yurtta barış dünyada barış" bu onun bakış açısını ve karakterini gösterir.

atattürk daha iyi bir ülke için farklı alanlarda yenilikler yaptı. onun yenilikleri her şekilde büyük başarı aldı.o politik yenilikler,sosyal yenilikler, yasal yenilikler,ekonomik yenilkler, eğitim ve kültürel alanda yenilikler yaptı

benden bukadar artık bir tşk yi esirgemezsiniz benden işallah:)
    sılanurçalışkan, sadece ve mine35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş