İngilizcesi İyi Hatta Süper Olanlar Bi Göz Atın.

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde Moderatör Bahadır tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Bahadır

  Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  27 Şubat 2012
  Mesajlar:
  542
  Beğenileri:
  160
  Ödül Puanları:
  43
  Yer:
  Adana

  Arkadaşlar benim ingilizce den bir ödevim var hayalimdeki bir köyü yazıcam ben Türkçesini yazdım bana ingilizcesini yazabilecek biri varsa gerçekten çok makbule geçer.

  NOT: Google çeviriyi denedim hatta bir çok sitedende olmadı kendi çevirebilecek varsa şimdiden tesekkurler.  Benim hayalimdeki köy etrafı çam ağaçları ile çevrili, içinden ırmak akan yeşilliklerin her yeri sardığı bir köy. Burada benimde iki katlı ahşaptan bir evim vardır. Etrafı ağaçlar ve çiçeklerle çevrili kocaman bir bahçesi olan bir ev. Bahçenin büyük bir kısmı hayvanlarıma geriye kalan kısmı ise meyve ve sebzeler için ayırdım. Bu arada en sevdiğim köpeğim hektor için ise bahçemde özel bir bölüm ayırdım ve ona kendi elimle ahşaptan bir kulübe yaptım. Bu köyde zamanın nasıl geçtiğini anlamak çok zordu. İlk iş olarak sabah kalktığımda odamdaki pencereyi açıp içeme derinden bir çam havası çekmek oluyordu. Daha sonra evimde hazırladığım ekmek hamurunu bahçemde bulunan tandır ocağının kenarlarına yerleştiriyorum ve bahçemden taze, taze domates koparıp içeri kahvaltı hazırlamaya gidiyorum. Ben kahvaltıyı hazırlayasıya kadar ekmeğin o mis kokusu bütün evi kaplamıştı bile. Kahvaltım bittikten sonra üstüme kıyafetlerimi giyip olum hektor’un yanına gittim. Onu da alıp kısa bir sabah yürüyüşüne çıktık yolda birçok köylümle karşılaşıp onlarında selamını aldım. Daha sonra izlemeye doyamadığım ırmağın yanına gidip oradaki ağaçların altında kitap okuyup hektor ile oyun oynadım. Saat öğlen bir sularıydı tekrardan evin yolunu tuttuk. Eve geldikten sonra bahçemdeki hayvanlarımın yemeklerini verip su kaplarını doldurdum. Karnım yeniden acıkmıştı hemen bahçeme gidip tavukların kümesinden taze yumurtaları aldım ve gene kendi ineğimden elde ettiğim tereyağının içine yumurtaları kırdım ve tandırda pişirmiş olduğum köy ekmeği ile afiyetle yedim. Daha sonra yemeğin üstüne üzerime bir ağırlık çöktü bende yatağıma uzandım ve bir saat kadar uyudum. Kalktığımda saat dört olmuştu. Hemen bahçede yarım kalmış işlerimi hava kararmadan bitirmek için işe koyuldum önce bahçeyi çapaladım daha sonra meyve ağaçlarının dallarını budadım. Ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım akşam olmuştu. Hemen bahçedeki köpeğimin yemeğini verip daha önceden yakmak için biriktirdiğim odunlardan biraz alıp eve girdim. Ardından şömineyi yaktım ve oda ısınana kadar duşumu aldım. Daha sonra bir şeyler atıştırıp karnımı doyurduktan sonra koltuğun üzerine uzandım ve sabaha kadar mışıl, mışıl bir uyku çektim.

  Ertesi sabah kalktığımda dünkü o yorgun halimden eser yoktu artık. Her sabah yaptığım gibi yine odamın penceresini açıp derinden çam ağaçlarının kokusunu içime çektim. Ardından kahvaltımı yapıp arkadaşlarımla buluşmak üzere evden ayrıldım. Bugünkü planımız arkadaşlarımla köydeki zeytin tarlasının etrafını tel örgü ile çevirmekti. Önce tarlayı çevirmek için lazım olan tel örgüleri almak için ilçeye indik. Tel örgüleri almadan önce biraz gezip ihtiyacımız olan eşyaları aldık. Son olarak ta hırdavatçıdan tel örgüleri alıp tekrar köyün yolunu tuttuk. Köye vardığımızda hiç zaman kaybetmeden işe koyulduk. Hem sohbet ediyorduk hem de işimizi yapıyorduk. Bu arada size arkadaşlarımı tanıştırmayı unuttum. Onların adı Hamdi ve Cahit benim en iyi dostlarım çoğu zaman vaktimi onlarla geçiriyorum. Onlar gerçekten çok iyi birer arkadaş. Ne konuda olursa olsun her zaman benim yanımda olmuşlardır. Tabi bende onlara aynı hassaslığı gösteriyorum. Bu arada işimizi büyük bir hızla sürdürüyorduk. Daha sonra biraz ara verip ilçeden almış olduğumuz yiyecekleri yedik. Daha sonra kalan işimizi bitirdik. Günün sonunda arkadaşlarıma bir teşekkür olarak eve yemeğe davet ettim. Tabi onlarda beni kırmayıp teklifimi kabul ettiler. Birlikte evin yolunu tuttuk. Eve geldiğimizde ilk iş olarak oğlum gibi gördüğüm köpeğim hektor’un yemeğini verdim. Daha sonra diğer hayvanlarımın da yemeklerini verip eve girdik. Herkes birer koltuğun kenarına çekildi bende bizim için hazırlamış olduğum sofrayı kurdum ve afiyetle yedik. Gecenin sonunda arkadaşlarıma teşekkür edip onları uğurladım. Bende bir hayli yorgun düşmüştüm yatağıma gidip uykuya daldım.

  Ertesi sabah kahvaltımı yapıp oğlum hektor’u da yanıma alıp balık tutmaya ırmağa gitmek üzere yola koyulduk. Oraya vardığımızda suyun sesi bizi kendine doğru çekiyordu. Hemen çantamdan oltamı çıkardım ve yemi ucuna takıp oltamı salladım. Bu köyde zaman çok hızlı geçiyordu. Her günüm ayrı bir güzel ve heyecanlı geçiyordu bu güzel yerde.
 2. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  Ne zamana yetişmesi lazım , yarın için değilse yapabilirim ancak , çünkü şu an vaktim yok .
 3. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  There is a sweet village in my dream. There is my wooden house which surrounded pine trees and stream flow next to village. This house is surrounded with flowers and it has a big garden . I seperated my garden for my domestic animals and the rest to grow my vegetables and fruits. I made a hut for my dog whose name is Hector . It was difficult to understand how time passed. Firstly, when I woke up , I opened the window for breathing. And then, I put dough to a tandoori oven.I collected fresh tomatoes from my garden . Until I prepared breakfast , sweet smell spreaded to home. After I had had breakfast, I wore my clothes and I went to Hector .I had a walk with my dog.I met several neighbours in my way.And I read my book and played with my dog some game.When it was noon, we walked to home. After I had come home, I gave water and food to my animals.I was hungry , so I took eggs and broke them the frying pan. I ate them with bread.Then, I lay and slept for an hour . When I woke up , it was 4 pm. Immediately , I tried to finish the rest of works .I hoed the garden . I pruned branches of fruit trees. It was evening. I fired fireplace. I took shower. I ate something and lay on armchair.I slept till the sunset.
  The next morning , I wasn't tired as yesterday. Normally, I opened the window for breathing .Then, I had berakfast.I left home to meet my friends. Our aim is surrounding olive field with string. We went to township to buy string.And we turned back village.We chatted together.By the way, I forgot to introduce my best friends to you .Their names are Hamdi and Cahit. They are on my side everytime.Anyway , we took a break and ate something.We finished our work . I invited them to dinner, and they agreed to do this . After the dinner, I gave the feed to Hector .I went to bed.
  The next day, I had breakfast and took my dog fishing .
  My time was passing so quickly and so nice here ...
  Moderatör Bahadır ve Murat AKSOY bunu beğendi.
 4. Moderatör Bahadır

  Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  27 Şubat 2012
  Mesajlar:
  542
  Beğenileri:
  160
  Ödül Puanları:
  43
  Yer:
  Adana
  yardımın ıcın tesekkürler bir kac gunum daha var bu arda bu cevırmıs olduğun bölüm hepsimi yoksa ilk paragrafmı ?
 5. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  Hepsi .. Açıkçası bazı cümleleri çevirebilmem için gereksiz ve yenilenen sözcüklerin bir bölümünü attım , biraz sadeleştirdim yani , sürekli aynı sözcükleri kullanmışsın çünkü ..

Sayfayı Paylaş