İngilizce'ye çevirir misiniz?

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde beerin tarafından paylaşıldı.

1. beerin

beerin Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    19

Arkadaşlar ben İzmir, Konak'ı tanıtan bir sunum hazırlıyorum fakat ingilizce olacak tabi bende İngilizce yazamıyorum. Şimdi yazacağım cümleleri aşağıya sıralayacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.(going to yapısıyla olacak.)
    -Konak sahilinde kesinlikle yürümelisiniz çünkü deniz ve huzurun bir arada olmasını bir arada görmek muhteşem.
    -Tarihi bir mekan olarak Konak Saat kulesi gerçekten görülmeye değer.
    -Konak Pier, İzmir’in gözde mekanların biri. Aynı zamanda İzmir yemekleri yemek isteyenler için gidilmesi gereken ilk ve tek yer.
    - Ve İşte yemekler; Mutlaka tadılmalı...
    Bir de cümle kuramadıklarım var.
    Konak İskelesi
    Konak Kemeraltı Çarşısı
    Konak Meydanı
    Bunlarla da güzel cümleler kurup çevirirseniz çok mutlu olurum. Yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    going to yapısıyla kullanacaksan bu cümleleri düşünmen hata yalnız, hani yazarsın bir cümle ama saçma olur... sen bence bu sunumu yaparken kendi ağzından anlat. Mesela sen bir turistsin. İzmirde gideceğin yerleri mektupla arkadaşına anlatıyorsun. Sadece bir fikir. Neyse ben cümleleri çevireyim bazılarını going to ile yapmaya çalıştım bu arada.

-Konak sahilinde kesinlikle yürümelisiniz çünkü deniz ve huzurun bir arada olmasını bir arada görmek muhteşem.

You are going to walk in Konak coast because wonderful to see combination of the sea and the peace.

-Tarihi bir mekan olarak Konak Saat kulesi gerçekten görülmeye değer.
    Bunun going to ile yapamadım.

Konak clock tower is valuable historical place.

Konak Pier, İzmir’in gözde mekanların biri. Aynı zamanda İzmir yemekleri yemek isteyenler için gidilmesi gereken ilk ve tek yer.

Konak Pier preferred place in İzmir. Because dishes are very tasty.
  3. Moderatör Bahadır

Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Adana
    Never walk the coast-host to be together because of a combination of the sea and the gorgeous view of peace.
    -Historical Mansion clock tower as a place worth a visit.
    -Konak Pier, one of the popular places of Izmir. Izmir dishes at the same time the first and only place to go for those who want to eat.
    - And here is the food, absolutely should try the ...
    I also have kuramadıklarım sentence.
    Konak Pier
    Kemeraltı Bazaar
    Konak Square

Sayfayı Paylaş