ingilizceye nasıl çalışılır(konu sabitlensin)

Konu 'İngilizce 7. Sınıf' bölümünde büşrük tarafından paylaşıldı.

 1. büşrük

  büşrük Üye

  Katılım:
  2 Aralık 2009
  Mesajlar:
  81
  Beğenileri:
  75
  Ödül Puanları:
  0

  İNGİLİZCEYİ NASIL ÇALIŞALIM!?


  İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz için size yardımcı olacak birkaç ipucu!

  Konuşmaktan çekinmeyin!

  Yeni bir dili öğrenirken çoğu insanın karşılaştığı problem kendi korkularıdır, kelimeleri doğru söyleyemeyeceklerinden endişelenirler, ***** gibi görüneceklerini düşünürler ve çoğunlukla konuşmazlar. Ama siz bu şekilde düşünmeyin! Bir şey öğrenmenin en iyi yolu pratik yapmaktır.


  Bütün kaynaklarınızı kullanın!

  İngilizce'yi bir okulda dahi öğreniyorsanız bu sizin dışarıda da İngilizce öğrenemeyeceğiniz
  anl***** gelmez. Değişik kaynaklar, yöntem ve araçlar bunu daha da hızlandırmanızı sağlar. İngilizce'nizi geliştirmek için bir çok değişik yol vardır, bu yüzden kendinize bir limit koymayın.. Internet neredeyse her şey için mükemmel bir kaynaktır, dil öğrenenler için eksiksiz gibidir.

  İngilizce ile içli dışlı olun!

  İngilizce öğrenmek için en güzel yol kesinlikle İngilizce'yi sürekli kullanmaktır. Notlarınızı İngilizce olarak alın, odanıza İngilizce kitaplar yerleştirin, İngilizce haberleri izleyin, filimler ve televizyonu İngilizce olarak izleyin. Arkadaşlarınızla istediğiniz zaman İngilizce konuşun. Etrafınızda ne kadar çok İngilizce materyal olursa o kadar çabuk öğrenirsiniz ve İngilizce olarak düşünmeye başlarsınız..

  Ana dili İngilizce olan insanları mümkün olduğunca çok dinleyin!

  İngilizce'yi başkalarına öğretebilmek için 2. dil olarak öğrenmiş bazı iyi İngilizce öğretmenleri var ama kaliteli okulların çoğunun ana dili İngilizce olan öğretmenleri çalıştırmasının da bazı sebepleri var ; bunun bir sebebi de bu öğretmenlerin doğal telaffuzlarındandır ki bunu öğrenciler taklit etmek durumundadır.. ESL / EFL ye yaklaştıkça öğrenciler bu ritme ve telaffuza daha iyi ayak uydururlar böylece daha inandırıcı ve rahat olurlar.

  İngilizce film ve TV izleyin!

  Bu sadece eğlenceli bir yöntem olmakla kalmıyor aynı zamanda çok etkili.. İngilizce filmleri izleyerek ( özellikle İngilizce altyazılı ) kelime hazinenizi geliştirirsiniz ve aktörlerin telaffuzlarını duyarsınız. Eğer haberleri izlerseniz değişik aksanlar duyma olanağınız da olur.


  İngilizce Müzik Dinleyiniz!

  Müzik İngilizce öğrenmede etkili bir yöntemdir. Aslında müzik kavramayı geliştirmek için sıkça kullanılır. En iyi öğrenme yolu ise şarki sözlerini yazılı olarak edinmek ve sanatçıyla beraber söylemektir. Internet ortamında şarkı sözlerini kolayca bulabileceğiniz siteler var. Bu yolla hem kulağınızı hem de okumanızı aynı anda geliştirebilirsiniz. Özellikle şarkı söylemeyi seviyorsanız iyi.

  Sesinizi kaydedin!

  Kimse kendi sesini bir teypten dinlemekten hoşlanmaz ama bu bir bakıma sizin için eğlenceli bir etkinlik olabilir.. Ses kayıtlarınızı zaman zaman karsılaştırmak iyidir.. Kendi sesinizdeki hiç aklınıza gelmeyecek değişimi görerek şaşırabilirsiniz..

  İngilizce dinleyin!

  Bununla anlatmak istediğimiz, telefonda konuşun ya da radyo dinleyin veya İngilizce CD dinleyin; bu TV ya da film izlemekten farklıdır çünkü konuşan insanı görmezsiniz.. Çoğu İngilizce öğrenen insan telefonda konuşmanın yaptıkları en zor şeylerden biri olduğunu söylerler. Ve bunu geliştirmenin tek yolu pratik yapmak.

  MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK ÇALIŞIN! ALIŞTIRMA YAPIN, TEST ÇÖZÜN!

  Çoğu insan alıştırmaların ve testlerin eğlenceli olmadığını düşünür... ama, bu yolla İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. bunu yapmanın en güzel sebeplerinden bir tanesi de bir cevap anahtarının olması ve ne kadar yol kat ettiğinizi ölçmenizdir! kendinizi hiç denemezseniz ne kadar yol aldığınızı da bilmezsiniz..

  Bu sitedeki (

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  ) alıştırma ve testlerden çözerek başlayın. Ve bir kaç gün sonra tekrar donun neler öğrendiğinizi görmek için bunu sürekli yapmaya devam edin ve yol kat ettiğinizi göreceksiniz.  HOW TO LEARN ENGLISH?

  Here are some tips which may **** you to master the English Language!
  Speak without Fear

  The biggest problem most people face in learning a new language is their own fear. They worry that they won’t say things correctly or that they will look stupid so they don’t talk at all. Don’t do this. The fastest way to learn anything is to do it – again and again until you get it right. Like anything, learning English requires practice. Don’t let a little fear stop you from getting what you want.

  Use all of your Resources
  Even if you study English at a language school it doesn’t mean you can’t learn outside of class. Using as many different sources, methods and tools as possible, will allow you to learn faster. There are many different ways you can improve your English, so don’t limit yourself to only one or two. The internet is a fantastic resource for virtually anything, but for the language learner it's perfect.

  Surround Yourself with English

  The absolute best way to learn English is to surround yourself with it. Take notes in English, put English books around your room, listen to English language radio broadcasts, watch English news, movies and television. Speak English with your friends whenever you can. The more English material that you have around you, the faster you will learn and the more likely it is that you will begin “thinking in English.”

  Listen to Native Speakers as Much as Possible
  There are some good English teachers that have had to learn English as a second language before they could teach it. However, there are several reasons why many of the best schools prefer to hire native English speakers. One of the reasons is that native speakers have a natural flow to their speech that students of English should try to imitate. The closer ESL / EFL students can get to this rhythm or flow, the more convincing and comfortable they will become.

  Watch English Films and Television
  This is not only a fun way to learn but it is also very effective. By watching English films (especially those with English subtitles) you can expand your vocabulary and hear the flow of speech from the actors. If you listen to the news you can also hear different accents.

  Listen to English Music

  Music can be a very effective method of learning English. In fact, it is often used as a way of improving comprehension. The best way to learn though, is to get the lyrics (words) to the songs you are listening to and try to read them as the artist sings. There are several good internet sites where one can find the words for most songs. This way you can practice your listening and reading at the same time. And if you like to sing, fine.

  Study As Often As Possible!

  Only by studying things like grammar and vocabulary and doing exercises, can you really improve your knowledge of any language.

  Do Exercises and Take Tests
  Many people think that exercises and tests aren't much fun. However, by completing exercises and taking tests you can really improve your English. One of the best reasons for doing lots of exercises and tests is that they give you a benchmark to compare your future results with. Often, it is by comparing your score on a test you took yesterday with one you took a month or six months ago that you realize just how much you have learned. If you never test yourself, you will never know how much you are progressing. Start now by doing some of the many exercises and tests on this site, and return in a few days to see what you've learned. Keep doing this and you really will make some progress with English.

  Record Yourself

  Nobody likes to hear their own voice on tape but like tests, it is good to compare your tapes from time to time. You may be so impressed with the progress you are making that you may not mind the sound of your voice as much.

  Listen to English
  By this, we mean, speak on the phone or listen to radio broadcasts, audiobooks or CDs in English. This is different than watching the television or films because you can’t see the person that is speaking to you. Many learners of English say that speaking on the phone is one of the most difficult things that they do and the only way to improve is to practice
  Zgonacy bunu beğendi.
 2. 2o12

  2o12 Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  675
  Beğenileri:
  200
  Ödül Puanları:
  43
  Sesinizi kaydedin!

  Kimse kendi sesini bir teypten dinlemekten hoşlanmaz ama bu bir bakıma sizin için eğlenceli bir etkinlik olabilir.. Ses kayıtlarınızı zaman zaman karsılaştırmak iyidir.. Kendi sesinizdeki hiç aklınıza gelmeyecek değişimi görerek şaşırabilirsiniz..

  Bu ilgimi çekti umarım işime yarar.:)
  büşrük bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş