İnkılap tarihi 83.sayfa değerlendirmeler

Konu 'Tarih - İnkılap Tarihi 11. Sınıf' bölümünde anemi tarafından paylaşıldı.

1. anemi

anemi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Yardımcı olursanız
  2. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    soruları yazarsan yapmaya çalışırım..
  3. __EsiLa__

__EsiLa__ Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    1) İlk katıldığı savaş Trablusgarp Savaşıdır.Derne ve Tobruk'ta Kazabdığı başarılar onun askerlik yeteneğinin ilk kanıtıdır.

2)Balkan savaşlarına katılması Çanakkale Savaşında kendisine büyük yararlar sağladı.( yeterli bi cevap değil bence. )

5) Kitapta Atatürk'ün söylediği kendi sözlerinden 3 tanesini yazabilirsin ben karar veremedim :)

6) Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi yetmez.Muhakkak ufkun ötesini de görmesi ve bilmesi gereklidir.

Atatürk'ün ileri görüşlülüğüne en çarpıcı örnek; 1932'de Amerikalı General Mac Arthur'la yaptığı görüşmede, 1939'da çıkacak ve 1945 yılına kadar devam edecek olan ikinci dünya savaşının hangi nedenlerden çıkacağını, savaşın gelişimini ve sonuçlarının nasıl olacağını söylemesidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir biz daha oralara kadar gelmedik ondan fazla bir bilgim yok açıkcası benim kitabımda olan sorular bunlardı üstün körü yanıtladım. Sende yapamadığın sorular varsa yaz onlarıda yapalım :)
    zoro.17, pacific, .a.x.y. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. prettyrock

prettyrock Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3. sorunun cevabını da ben yazayım.
    Osmanlı İmparatorluğunun savaşa girmesini çılgınlık olarak nitelemiş ve sonucun İttifak Devletleri için ağır olacağını ilgililere bildirmiştir.
    zoro.17 bunu beğendi.
  5. serap5

serap5 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    4. sorunun cevabı da benden

Mustafa Kemal 31 Mart Olayı'nın bastırılması üzerine, ordunun görevini tamamladığını, bundan sonraki işlerin sivil yöneticilere bırakılmasını ve ordunun siyasete karıştırılmaması düşüncesini savundu.
    zoro.17 bunu beğendi.
  6. öğrenci9

öğrenci9 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    mustafa kemalin askerlik yeteneğini kanıtlayan ilk başarıları hangileridir

Sayfayı Paylaş