İnşaat Teknolojisi

Konu 'İnşaat Teknolojisi' bölümünde arzu_asi tarafından paylaşıldı.

 1. arzu_asi

  arzu_asi Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  29 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.141
  Beğenileri:
  254
  Ödül Puanları:
  36

  İnşaat Teknolojisi

  Programın amacı; İnşaat sektöründe uygulama becerisi olan ve gelişen teknolojiye uyum sağlayan teknik eleman yetiştirmektir. Teorik ve uygulamalı eğitim sonucunda öğrencilerden hedeflediğimiz; Proje yapım ve kontrol çalışmalarında teknik bilgi ve becerileri ile inşaat mühendisine yardımcı olan, yapılara ait mimari ve statik projelerin hazırlanmasında gerekli çizimleri hem el hem de bilgisayar ortamında çizebilen, inşaat sahasının topoğrafik yapısını çıkarıp değerlendirecek düzeyde ölçüm aletlerini kullanabilen, metraj ve keşif işlemlerini yapan ve hak edişleri düzenleyebilen, şantiye iş planlarını yapabilen, yapı malzemelerine yönelik deneyleri yapabilen, meslekle ilgili kalite kontrol ve standartlara hakim mesleki paket programlarını kullanabilen, şantiye ve işletme yönetimini bilen bir İnşaat teknikeri yetiştirmek.

  İnşaat ve yapı sektöründeki hızlı büyüme sonucunda artan uzman eleman ihtiyacı, bu programın açılmasının gerekliliğini ortaya koymaktadır. İleri dönük projeksiyonla bakıldığında, Avrupa Birliği Süreci, toplum olma bilincinin artması ve deprem gerçeğinin de göz ardı edilemeyeceği inşaat sektöründe, yetişmiş elemana ülkemiz koşullarında yoğun bir talep olacağının göstergesidir. Bu alandaki gereksinimleri karşılayacak yetişmiş, bilgili ve görgülü, insan gücü yaratmak bu programın en büyük amacıdır.

  Program mezunları, inşaat sektöründe, belediyelerin ilgili birimleri, tünel ve baraj inşaat projeleri, kamu teşebbüsleri ve özel inşaat firmaların da ve proje bürolarında çeşitli görevler üstlenip yürütebilecek bilgi ve beceriyle donatılmış olarak yetiştirilecektir. Programda staj dönemlerinde öğrenciler özellikle uygulamaya dönük olarak deneyimlerini oluşturacaklardır.

  Bu Programdan mezun olan öğrenciler; pek çok iş alanında tekniker ve proje sorumlu yardımcısı olarak istihdam edilebilmektedir.

  Eğitim Süresi :2 Yıl
  İsteğe Bağlı Hazırlık :Var
  Eğitim Dili: Türkçe
  Puan Türü :YGS-1
  Öğretim Saatleri :
  Örgün Öğretim; Hafta içi saat 08.30 - 17.30
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2013
  Emine Şahin bunu beğendi.
 2. Emine Şahin

  Emine Şahin Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2010
  Mesajlar:
  84
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  bende bu alanda okuyorum :D
 3. erhan54

  erhan54 Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2010
  Mesajlar:
  44
  Beğenileri:
  42
  Ödül Puanları:
  0
  Bende bu bölümdeyim
  Bölüm >> İnşaat Teknolojileri
  Dal >> Mimari Yapı Teknik Ressamlığı
 4. dikkatmuhendis

  dikkatmuhendis Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2009
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Bende mimari yapı teknik ressamlığı dalındayım.:rolleyes:

 5. Senarist

  Senarist Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2013
  Mesajlar:
  199
  Beğenileri:
  27
  Ödül Puanları:
  29
  Konu sabit.

Sayfayı Paylaş