İnsan Ne ile Yaşar kitabının konusu

Konu 'Türkçe 7. Sınıf' bölümünde dudqu tarafından paylaşıldı.

1. dudqu

dudqu Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0

ya bana ödevdi hoca herkese konusunu sorcam dedi okuyanlar bana yazabilirlermi konusunu acaba bekliyorum pazartesi gününe acil de :eek:

2. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    727
    Ödül Puanları:
    113
    okudum ama hatırlamıyorum
    içinde birkaç hikaye vardı ve çok güzel bir kitaptı. internette bulamadın mı?
  3. dudqu

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    yok cnm ya bulamadım hep ana fikir çıkıyor hocada kabul etmiyor
  4. ...Yasemin...

...Yasemin... Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kunduracı karısı ve çocuklarıyla yaşıyor.Ne evi ne toprağı vardı.Ekmek pahalı yaptığı iş uuz du.Kunduracı Samyon yolda birine rastlar.Donmak üzeredir evine götürür.Matryona onlara son ekmeğini ikram eder.Semyon Mihail’e işini öğretir.Çabuk kavrar.Dışarıya çıkmaz,çok çalışır,şakalaşmaz,çok ender güler.
    Bir gün bir bey çizme için deri getirir.Mihail ayakkabı diker .Bey yolda ölür.Uşağı ayakkabı ister.
    6yıl geçer.Tüccar kadın ve kızları gelir.Kızlar ikizdir biri topaldır veonun çocuğu değildirler.Babaları ormanda ölür,anneleri yalnızdırve o da ölür.Kadın kendi çocuğu ve onları emzirir.Kendininkini kaybeder,zamanla zenginleşir.
    Mihail aileye anlatır: Yeni doğum yapmış bir kadının ruhunu almaya gittim yalvardı çocuklarını kucağına verip döndüm.Tanrı beni geriye gönderdi ,kadının ruhunu alacaksın ve İnsanda ne vardır?İnsanın içinde ne vardır?Ve insan ne ile yaşar?Bu üçünü öğrenince döneceksin der.
    İlk gece semyon tanrıyı hatırlatınca karısı gülümsedi.Tanrıyı gördüm.İnsanın içinde ne olduğunu gördüm.sevgi.Siparişi veren adam bir yıllık ayakkabı istiyor du,güneş batmadan öleceğini bilişyordum.İnsana neyin verilmediğini öğrendim.Kadının çocuklara bakışını görünce,insanın ne ile yaşadığını anladım.
    İnsanın kendisini düşünerek değil,sevgi ile yaşadığını öğrendim.
    Ömrneğin ben ve kızlar.
    Tanrının insanlara hayat verdiğini ve yaşamalarını istediğini bilirdim,şimdi bir şeyi daha öğrendim;İnsan yalnızca sevgi ile yaşar.Kim sevgi içindeyse,Tanrı da içinde dir,çünkü tanrı sevgidir.

BEN OKUMADIM AMA İNTERNETTEN ÖZETİNİ KOPYALADIM
    İNŞALLAH YARDIMCI OLMUŞUMDUR
    mustafa_demir bunu beğendi.
  5. dudqu

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım çok sağol ama bana sadece konusu lazım yani kusura bakma ama genede işime yaradı özetin
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Şubat 2010

Sayfayı Paylaş