İstanbul Arel Üniversitesi

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

1. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

15. sayfaya kadar kendim aradım , bulamadım. Dilerim yoktur konu.

Tarihçe

İstanbul Arel Üniversitesi
    , Kemal Gözükara eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 5656 sayılı Yasa ile kurulan, 18 Mayıs 2007 tarihli ve 26526 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak kuruluşunu tamamlayan, Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan vakıf üniversitesidir. İstanbul Arel Üniversitesi'nde eğitim dili genel olarak İngilizcedir. Öğrencilerin isteğine bağlı ikinci bir yabancı dil öğrenme olanağı da tanınmaktadır.
    Slogan Eğitimin Genç Dünyalara Açılan Çağdaş Kapısı
    Kuruluş tarihi 2007
    Tür Vakıf üniversitesi[1]
    Rektör Prof. Dr. Ömer Asım SAÇLI
    Başkan Kemal GÖZÜKARA
    Konum İstanbul[2], Türkiye
    Ağ sayfası

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Fakülteler

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

• Endüstri Mühendisliği Bölümü
    • Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
    • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
    • Makina Mühendisliği Bölümü
    • İnşaat Mühendisliği Bölümü
    • Mimarlık Bölümü
    • İç Mimarlık Bölümü
    • Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
    Fen-Edebiyat Fakültesi

Psikoloji Bölümü

• Matematik-Bilgisayar Bölümü
    • Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
    • Mütercim-Tercümanlık Bölümü
    • Moleküler Biyoloji ve Genetik
    • Sosyoloji Bölümü
    Güzel Sanatlar Fakültesi

• Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü
    • Grafik Tasarımı Bölümü
    • Fotoğraf ve Video Bölümü
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

• İşletme Bölümü (Türkçe)
    • İşletme Bölümü (İngilizce)
    • Uluslararası İlişkiler Bölümü (Türkçe)
    • Uluslararası İlişkiler Bölümü (İngilizce)
    • Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü (İngilizce)
    İletişim Fakültesi

• Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
    • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü
    • Radyo, TV ve Sinema Bölümü
    • Gazetecilik ve İnternet Yayıncılığı Bölümü
    Yüksekokullar

Meslek Yüksekokulu

• Bilgisayar Teknolojileri e Programlama
    • Çocuk Gelişimi Programı
    • Girişimcilik ve Proje Yönetimi Asistanlığı Programı
    • Grafik Tasarım Programı
    • Gümrük İşletme Programı
    • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı
    • İnsan Kaynakları Programı
    • İŞLETME PROGRAMI
    • Elektronik Teknolojisi Programı
    • Elektrik Programı
    • Moda ve Tekstil Tasarımı Programı
    • Muhasebe Programı
    • Radyo ve Televizyon Programcılığı
    • Tasarım ve Basım-Yayımcılık Programı
    • Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı
    • Uluslararası Lojistik Programı
    • Uygulamalı İngilizce-Türkçe Çevirmenlik Programı
    • Bankacılık ve Sigortacılık Programı
    • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı
    • Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Programı
    • Emlak ve Emlak Yönetimi Programı
    • Hastane Yönetimi ve Organizasyonu Programı
    • İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Programı
    • İthalat-İhracat Programı
    • Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı
    • Pazarlama Programı
    • Basım ve yayın teknojileri programı
    • Gaz Tesisatı ve Gaz Teknolojisi
    Yabancı Diller Yüksekokulu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

• Turizm ve Otelcilik Bölümü
    • Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü
    • Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
    • Bankacılık ve Finans Bölümü
    Enstitüler

• Fen Bilimleri Enstitüsü
    • Sosyal Bilimler Enstitüsü
    Uzaktan Eğitim

İstanbul Arel Üniversitesi Senatosu’nun 15.12.2011 tarih ve 2011/01 sayılı kararıyla Uzaktan Eğitim Merkezi (ARELUZEM)’nin kurulmasının Yüksekoğretim Kurulu’na teklif edilmesiyle başlayan çalışmalar 07/02/2011 tarih ve 889/006261 sayılı Yükseköğretim Kurulu onayıyla tüzel kişilik kazandı ve 02 Mart 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan merkez yönetmeliği yürürlüğe girdi.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Kariyer Planlama ve Uygulama Merkezi

Ana madde: İstanbul Arel Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi

Yerleşkeler ve Yurtlar

Sefaköy Yerleşkesi

Sefaköy Yerleşkesi, İstanbul'un Avrupa Yakası Küçükçekmece semtinde, ana arter konumundaki E-5 Karayolu üzerinde ve merkezi bir noktada yer almaktadır. Sefaköy Yerleşkesi'nde Meslek Yüksekokulu ve Enstitü programları bulunmaktadır.

Sefaköy Yerleşkesi Yurt İmkanları

Yenibosna'da bulunan "Öğretim Üyeleri ve Öğrenci Evleri" 165 m2 ve 70 adet daireden oluşmaktadır.

Tepekent Yerleşkesi

Tepekent Yerleşkesi, Büyükçekmece gölünün batısında, Tepekent Uydukent'i içerisinde yer almaktadır. Tepekent Yerleşkesi, toplam 60.000 m2 üzerine kurulmuştur. Tepekent Yerleşkesi bünyesinde; 300 akıllı sınıf, kablosuz İnternet bağlantısı, 3000 m2 mühendislik atölyeleri, 2000 m2 kütüphane, 1500 m2 900 kişilik konferans ve tiyatro salonu, 3000 m2 kafeteryalar, 2000 m2 kapalı yemek salonu, 2000 m2 teras yemek salonu, kapalı olimpik yüzme havuzu, kapalı olimpik basketbol, voleybol, tenis, hentbol spor sahaları, fitness center ve squash salonu, farklı kapasitelerde çok amaçlı amfiler, 5000 m2'lik, 500 araçlık otopark bulunmaktadır. Tepekent Yerleşkesi’nde 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunmaktadır.

Tepekent Yerleşkesi Yurt İmkanları

Büyükçekmece Tepekent Yerleşkesi'ne 500 m mesafede yer alan, üniversiteye ait ve her biri ortak kullanımlı havuzlara sahip 25 villa ise "Öğrenci Villaları" olarak sadece öğrencilerin kullanımına ve konaklamasına ayrılmıştır. Öğrenci villalarının her biri 320 m2 ve toplam 300 öğrenci kapasitelidir.
    Moderatör Özlem U. bunu beğendi.
  2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

İstanbul AREL Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 yılında 5656 sayılı Yasanın ek 76 maddesi ile Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu. Üniversitemiz Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Mühendislik-Mimarlık ve İletişim Fakültesi olmak üzere 5 Fakülte, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 3 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu ile Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 2 Enstitü’den oluşmaktadır.
    Üniversitemiz iki yerleşkeye sahiptir.

Tepekent Yerleşkesi

Büyükçekmece Gölü’nün batısında, Tepekent Uydukenti içerisinde yer almaktadır. Tepekent Yerleşkesi, toplam 65.000 m² kapalı alandan oluşmaktadır. Tepekent Yerleşkesi’nde 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunmaktadır.

Tepekent Yerleşkesi’nde;
    • Aynı anda 7500 öğrenciye eğitim hizmeti vermek için tasarlanmış 300 akıllı sınıf, farklı kapasitelerde amfiler,
    • 3000 m² mühendislik atölyeleri,
    • 2000 m² Kütüphane ve Bilgi Kaynakları Merkezi,
    • 1500 m² 900 kişilik konferans ve tiyatro salonu,
    • Yerleşke içi kablosuz internet bağlantısı,
    • 3000 m² kafeterya,
    • 2000 m² kapalı ve teras yemek salonları,
    • Kapalı olimpik yüzme havuzu,
    • Kapalı olimpik basketbol, voleybol, tenis, hentbol spor sahaları,
    • Sağlık ve kondisyon merkezi, squash salonu, Türk Hamamı, sauna,
    • 5000 m² ’lik otopark bulunmaktadır.
    İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi içerisinde yer alan, üniversiteye ait 400,000 m² açık rekreasyon alanı kültür, sanat, spor, eğlence ve dinlenme faaliyetlerinin bir arada bulunacağı büyük bir kompleks şeklinde planlanmıştır.
    400 dönüm arazi üzerinde yapılmaya başlanan proje kapsamında;
    • 250 dönüm yeşil alan düzenlemesi,
    • Kültür-sanat faaliyetleri için 5 bin kişilik çok amaçlı amfi tiyatro,
    • 12 adet basketbol sahası,
    • 9 adet tenis sahası,
    • 3 adet mini futbol sahası,
    • 3 olimpik yüzme havuzu,
    • 2.500 m² gölet,
    • 200 kişilik kafeterya,
    • 800 araçlık otopark oluşturuluyor.
    Ayrıca alanda 2 km bisiklet yolu, yürüyüş yolları ve spor parkuru, seyir terasları ve dinlenme bölgeleri yer alacaktır.
    Çalışmalarına başlanan rekreasyon alanı 2010–2011 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin hizmetine girecektir.

Sefaköy Yerleşkesi,

İstanbul Arel Üniversitesi Sefaköy Yerleşkesi, Avrupa Yakası’nda adını aldığı Küçükçekmece ilçesinde, E5 Karayolu üzerinde ve merkezi bir noktada bulunmaktadır. Sefaköy Yerleşkesi’nde Meslek Yüksekokulu ve Enstitü programları bulunmaktadır.
    Sefaköy Yerleşkesi’nde;
    • 40 öğrenci kapasiteli 80 akıllı sınıf,
    • 6 Amfi,
    • Proje salonları,
    • Araştırma laboratuvarları,
    • Dikiş, çizim ve mühendislik atölyeleri,
    • 6 bilgisayar laboratuvarı,
    • 800 m² Kütüphane ve Bilgi Kaynakları Merkezi,
    • 680 kişilik konferans salonu,
    • 800 m² kafeterya ve teras bulunmaktadır.

Misyon

İstanbul Arel Üniversitesi ,
    • Kaliteli, profesyonel ve üstün bir üniversite eğitimi vermeyi,
    • Türkiye'nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne katkıda bulunmayı,
    • Tüm akademik ve idari personeli ile var olan eğitim fırsatlarını daha da ileriye götürmeyi,
    • Öğrencilerin önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenme ve başarılarını temin etmeyi,
    • Maddi olanaksızlıklar nedeniyle zor durumda olan başarılı öğrencilere eğitim olanağı sağlamayı,
    • Türkiye'nin başlıca eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla hem ülke içinde hem de uluslararası düzeyde araştırma ve burs kapasitesini arttırmayı,
    • Uluslararası ve küresel anlamda araştırma ağı kuran ve bu ağla uluslararası tanınmış üniversitelerle ortak projeler gerçekleştiren bir üniversite olmayı amaç edinmiştir.

Vizyon

Ülkemizi dünya ülkeleri arasında layık olduğu saygınlığa ulaştırmanın tek yolu olan, gençliğimize çağdaş ve uluslararası akademik standartlarda yükseköğretim hizmeti vermeyi ilke edinen İstanbul Arel Üniversitesi, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı; laik, demokrat ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına inanmış, ulusal değerlere sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, araştıran, küresel düşünebilen, evrensel değerlere saygılı gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

3. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Burslar

Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksızdır.
    İstanbul Arel Üniversitesi, 2011-ÖSYS’de dereceye giren öğrencilere üniversitemizi tercih edip yerleştirilmeleri ve kesin kayıt yaptırmaları halinde; üniversite onur ve özel bursları, başarı bursları ve spor bursları vb. burslar sağlamaktadır.
    %100, %50 ve %25 Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar lisans ve önlisans programları yasal öğrenim sürelerince geçerli olup bu süre içinde hiçbir şekilde burslar kesilmez.

Mütevelli Heyeti Onur Bursu: Alanındaki puan türünde Üniversitemizi tercih edip yerleştirilen Türkiye genelinde ilk 100’e giren öğrencilere normal öğrenimleri süresince her akademik yılda 9 ay süre ile ödenen 800 TL’lik burs.

Rektörlük Onur Bursu: Dil puanı dışında alanındaki puan türünde üniversitemizi tercih edip yerleştirilen Türkiye genelinde ilk 101-500’e giren öğrencilere normal öğrenimleri süresince her akademik yılda 9 ay süre ile ödenen 700 TL’lik burs.

Dekanlık Onur Bursu: Dil puanı dışında alanındaki puan türünde üniversitemizi tercih edip yerleştirilen Türkiye genelinde ilk 501-1000’e giren öğrencilere normal öğrenimleri süresince her akademik yılda 9 ay süre ile ödenen 600TL’lik burs.

Mütevelli Heyeti Özel Bursu: Dil puanı dışında alanındaki puan türünde üniversitemizi tercih edip yerleştirilen Türkiye genelinde ilk 1001-2000’e giren öğrencilere normal öğrenimleri süresince her akademik yılda 9 ay süre ile ödenen 500TL’lik burs.

Rektörlük Özel Bursu: Dil puanı dışında alanındaki puan türünde üniversitemizi tercih edip yerleştirilen Türkiye genelinde ilk 2001-3000’e giren öğrencilere normal öğrenimleri süresince her akademik yılda 9 ay süre ile ödenen 300TL’lik burs.

Başarı Bursu: Üniversitemize burssuz yerleşen öğrencilerimizden bir akademik yıl sonunda genel not ortalaması 4,00 üzerinden 3,50 ve üzerinde olan öğrencilerimize üniversite mütevelli heyetinin belirlediği oranda burs verilmekte ve verilen bu burs öğrenim ücretlerinden düşülmektedir.
    Milli takımlarımızın spor dallarından herhangi birinde lisans sahibi olan öğrencilerimize mütevelli heyetin belirlediği oranda spor bursu verilmektedir.
  5. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÜCRETLERİ

Fen-Edebiyat Fakültesi

16.334 TL + KDV (% 8)

Güzel Sanatlar Fakültesi

16.334 TL + KDV (% 8)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

16.334 TL + KDV (% 8)

İletişim Fakültesi

16.334 TL + KDV (% 8)

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

16.334 TL + KDV (% 8)

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

15.162 TL + KDV (%8)

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü

12.963 TL + KDV (%8)

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü

12.963 TL + KDV (%8)

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü

11.700 TL + KDV (%8)

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü
    9.950 TL + KDV (%8)​

Meslek Yüksekokulu (Tüm bölümler / gündüz)

7.000 TL + KDV (%8)

Meslek Yüksekokulu (Tüm bölümler / 2.öğretim)

7.875 TL + KDV (%8)
  6. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bi de küçük bir not :

** Başarıya dayalı olarak sağlanan bu burslar, not ortalaması 2.5’un altında kalması durumunda kesilir.

*** Üniversitemize kayıt yaptıracak öğrencilerimize, birden fazla indirim kazanmaları durumunda kazanılan indirimlerden en yüksek orana sahip indirim uygulanacaktır
    .

Sayfayı Paylaş