İstesen de İstemesen de !

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde ◊ΘGöKKuŞΘ◊ tarafından paylaşıldı.

1. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16

.

- Küçük bir tohum. Rüzgarın savurduğu küçük bir tohum. Ağlayıp sızlayan , duygulanan bir tohum. Gece gündüz , susmayı tercih eden , elinden birşey gelmeyen bir tohum. Meydana geldiği bölgeden uzaklara giden , oraların topraklarında yetişen , suyunu içen , toprağında barınan ileride yemyeşil dallara sahip olucak bir tohum..

Şimdi ise bir bebek.. Küçücük değilmi.. Büyüyen , büyüdükçe insanların gözlerinin içine bakan , gittiği yerlerde ekmeğini yiyip , suyunu içen , insanlarıyla , kardeşleriyle konuşan , konuşacak bir bebek. Ne tatlı değilmi.

Dahada açalım ne dersiniz. 70 milyonu geçkin bir vatandaş hanemiz var. Türküyle , Kürdüyle , Arabıyla , Çerkesiyle hepsi burada yaşıyor. Birarada yaşıyor. Nerelerden geldik değil mi? Rüzgarla sürüklendik gittiğimiz heryere. Küçük bir tohumun , polenin sürüklendiği gibi. Her ufak bir kıvılcımda , ateşler püskürdük. Yaşadığımız her an kavga , gürültü geçti. Göçenler ne oldu dersiniz ? Yaşadığımız her an göçen insanlar .. ? Onlarda bu tartışmaların içinde değilmiydi. Göçtükleri yerdede bu tartışmalara yer vereceğinimi sanıyorsun ? Neden daha fazla alevler püskürtmedim diye kafasının allak bullak olacağınımı sanıyorsun ? Geçti dostum onlar. Arkandan en fazla dua edicekler. Şu dünyada boş lakırtılarla geçirdik vaktimizi. Kırdık birbirimizi. Boşverin dostlar biz kardeşiz. Birarada yaşayacağız istesende istemesende. Hayat ne umut dolu değilmi. Şuan aklından neler geçiyor. Geldik , yaşadık ve ahir sona yaklaşıyoruz. İstesen de istemesen de!

Yaşam dolu , değer verebileceğimiz nice yıllara !​

.
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2009
    !...Kbrr...! bunu beğendi.
  2. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

(¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    çok mütiş olmuş kardeşim sağol tebrik ederim çok duygulandım
  3. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    artık öyle dostluklar kalmadı ki ben onlara nice yıllara diyeyim..dost dediğin kapıyı vurup çıkıncaya kadar...hayat zorluklarla geçti ama bizde o zorlukların peşinde biraz adilik yaşadık..neyse

emeğine yüreğine sağlık
  4. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Farkındayım dediklerinin. Yazdıklarımın her ne kadar bilincinde olsamda bazı şeylerin hala devam edip , birilerinin huzursuz ortamlar teşkil etmekde devam edeceğinide biliyorum. Ama hayat. Sanki koşullanmış. İlla olmazsa olmak şekle getirilmiş. Neyse elbet umut var. Herşey düzelicek.

Sayfayı Paylaş