İstiklal Marşının Okurken Hissettikleriniz

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde crazy_gençlik tarafından paylaşıldı.

1. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar istiklal marşının okurken hissettiklerinizi yazar mısınız acaba rica ediyorum yalnız pazartesi günü gidecek !!!:cry:
  2. [KüBr@]

[KüBr@] Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bir garip oluyorum.Büyük bir hüzün kaplıyor içimi.Sonrada askerler
    geliyor gözümün önüne.Savaş meydanlarında canını hiçe sayarak savaşan cesur Türk askerleri ...
    Allah Allah diye çıkarak siperlerinden hücüm ediyorlar düşmana.Onlarca insan ölüyor.Onlarca asker şehit
    oluyor.Sonunda ürpererek uyanıyorum bu düşten.Birden bi titreme kaplıyor vücudumu.Çabuk geçiyor bu
    titreme.Yani bir anlık bir şey.Devam ediyorum İstiklal Marşı'na ama aklımdan hiç çıkmıyor o
    askerler.Hani 'Şehitler **mez'diyorlarya,işte bu beni sevindiriyor.Anlıyorum ki onlar ölmedi ve ölmeyecekler.
    Hatta diyebilirim ki onlar yeniden canlansa yine bir savaş çıksa ve vatanımız tehlikeye
    girse canlarını hiçe sayarak vatanları için ölmeye hazır olurlar.
    Arkadaşlar ben bunları hissediyorum.belki sizin için bunların hiçbir önemi olmaya bilir.Çünkü
    bunlar benim düşüncelerim Bazen düşünüyorumda onlar olmasaydı biz şu anda nasıl yaşardık.Aslında
    cesur Türk askerleri varken biz hiçbir zaman vatanımızı istikbalimizi kaybetmeyiz.

umarım işine yarar......
    m4a1_deaglE, ertu123 ve Tatlı Meleqk bunu beğendi.
  3. kurttepe

kurttepe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim yarışmaya kendin hazırlansana internet sitesinde konu açarak ödül kazanamassın !!! Kazansan bile o ödülü haketmiyorsun!! istiklal marşı okurken neler hissediyorsunuz yarışma oldugunu biliyorum!! Bence böle parça parça sözler toplayarak kompozisyon yazmak çok saçma..
  4. ertu123

ertu123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstiklal Marşı Okurken

Bir garip oluyorum.Büyük bir hüzün kaplıyor içimi.Sonrada askerler
    geliyor gözümün önüne.Savaş meydanlarında canını hiçe sayarak savaşan cesur Türk askerleri ...
    Allah Allah diye çıkarak siperlerinden hücüm ediyorlar düşmana.Onlarca insan ölüyor.Onlarca asker şehit
    oluyor.Sonunda ürpererek uyanıyorum bu düşten.Birden bi titreme kaplıyor vücudumu.Çabuk geçiyor bu
    titreme.Yani bir anlık bir şey.Devam ediyorum İstiklal Marşı'na ama aklımdan hiç çıkmıyor o
    askerler.Hani 'Şehitler **mez'diyorlarya,işte bu beni sevindiriyor.Anlıyorum ki onlar ölmedi ve ölmeyecekler.
    Hatta diyebilirim ki onlar yeniden canlansa yine bir savaş çıksa ve vatanımız tehlikeye
    girse canlarını hiçe sayarak vatanları için ölmeye hazır olurlar.
    Arkadaşlar ben bunları hissediyorum.belki sizin için bunların hiçbir önemi olmaya bilir.Çünkü
    bunlar benim düşüncelerim Bazen düşünüyorumda onlar olmasaydı biz şu anda nasıl yaşardık.Aslında
    cesur Türk askerleri varken biz hiçbir zaman vatanımızı istikbalimizi kaybetmeyiz.

umarım işine yarar......[/QUOTE]
  5. Nazar Boncuğu

Nazar Boncuğu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel olmuş yüreğine sağlık dicem uydurmadıysan bunu
  6. m4a1_deaglE

m4a1_deaglE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işlem istiklal marşı

Mehmet Akif Ersoya hak veriyom.İnsan'nın nasıl coşmak nasıl qururlanmaz.ßir insan Türk Milletini,Turk askerini,Türk ßayr**ını,Şehitlerini,vatanımı,milletimi,atasını,Özqurlugunu ß**ımsızlıqını ßu kadar qüzel dile qetirdiği için teşşekkur eder,sa**ı ile anarım.
    İstiklar Marşı dinlerken ve akarken yüreğimdeki sevgi ve coşku tarif edilemez.ßayrağımıza,vatanımıza yazılan bu dizeler şehitlerimiz qibi ölumsuz kalacaktır:264:
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2011
  7. m4a1_deaglE

m4a1_deaglE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve ertu123 tam bir hilekarsın hilebaz :264:
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Eylül 2011
  8. m4a1_deaglE

m4a1_deaglE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    asla inanmayın kübadan kopyaladı o :264:
  9. <3kübra<3

<3kübra<3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Mehmet Akif Ersoya hak veriyom.İnsan'nın nasıl coşmak nasıl qururlanmaz.ßir insan Türk Milletini,Turk askerini,Türk ßayr**ını,Şehitlerini,vatanımı,milletimi,atasını,Özqurlugunu ß**ımsızlıqını ßu kadar qüzel dile qetirdiği için teşşekkur eder,sa**ı ile anarım.
    İstiklar Marşı dinlerken ve akarken yüreğimdeki sevgi ve coşku tarif edilemez.ßayrağımıza,vatanımıza yazılan bu dizeler şehitlerimiz qibi ölumsuz kalacaktır:264:
    Genişletmek için tıkla...
    ......................................................................................
    saa hak veriyorum...insanın içindeki çoşku diğer sevinlere hiç benzemiyor.bu bambaşka bir duygu.M.Akif bu şiiri türk milletine armağan ederek kalplerimizde başka bir yer aldı.ona binlrce kaz teşkkr ediyorum böyle bir şiir (marş)yazdığı için...mezarında rahat uyusun,mekanı cennet olsun inşlh....
  • tuna123456

tuna123456 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mehmet akif ersoy

Ben istiklal marşını okuduğumda bir hüzün sarıyor içimi sonra kötu oluyorum yhani şehitler felan geliyor aklımaağlıyasım geliyo gerçekten Mehmet Akif ERSOY çok güzel bir marş yazmış şimdi ise öldü ben Mehmet Akif ERSOYA çok çok çok teşekkür ediyorum buradan ona :(
  • Sayfayı Paylaş