Jiletlere Tapan Black Şakası

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde Payanda tarafından paylaşıldı.

1. Payanda

Payanda Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

Jiletlere Tapan Black Şakası

Tabiattan korkan, her gece utanç içinde bulutlara sarılan gözyaşlarım birikti çöpe attığın aşklar gecesinde. Etimi nereye koyduğumu unuttum, kalbim sende eminim, sandalyede duran asık suratım palyaçolar derneğine bağışlandı. O kadar asık suratım vardı ki; gergin, keskin, ölümüne ağlayacak, s...el basacak yanaklarımı herkes bilirdi. Burada ağlayana gülüyorlar, maske altından, hayat altından. Kimliğimi açıklamam psikolojime! Psikolojim beni öldürdü, gömleğime kan sürdü. Lekesi çıkmayan yalnızlık mührü, çocuksu geç kalma telaşı hepsi görgüsüzlüktü tanrıya göre ama kaderi o büyüttü. Kader, yaramaz ******lerin koynunda değişir, kederin götünde uyurdu. Ergenlik dönemimde elli yaşında baston yaptı bu psikoloji. Benim psikolojimin göbek adı, Aşk'tı! Savaştı geceleri kendi kendime açtığım, sonucu intihara ayak basan militandı, dikenli jiletleri aşarken öyküm!

Kaplumbağalara koşan yıldızsız geceler bulacağım yavaşça. Sırlarında uyutulan sözcüklerin boğduğu anlamlar duruyor yatağımda. Uyuyor altını ıslatmış bir peygamber, tanrı değiştirecek bu hayatı diye umut ediyorum ben ıslatırken! Çünkü hayat altından ölüyorum, dudak altından üşüyorum, göz ucundan atlıyorum. Bakışları güneş gibi... Gökyüzü olmaktan vazgeçtim ama ben
    Ama ben trenlerin peşinden koşarken ağladım, annemi sevdim ben üşürken. Babam cehenneme daha yakın, daha yakın, daha yakın. Ben cehenneme yakın, babama uzak! Daha tuzak. Anlamları aynı, her şeyiyle aynı bir hayat işte. Suçlamıyorum sessizliğimi, çıldırarak attığım her çığlıkta düşlerimdeki çiçekleri sulayan dev dalgaları içen gri cücelere. Ezildiğim sancılar üstümde deprem, fay hattı kalbim, çatlamış yalnızlığım.

Savaş alanını terk etme diyor biri bana, biri bana evdeki montu al çık diyor buradan. İnsanlardan uzaklaş, sıfatı yalanlardan. Şair ol! İyi *** ye diyor biri hep, gökkuşağı ol ucuz maaşlı. Maaşa bağlanıyor her nefes alışı yağmurun. Biri bana intihar et diyor, adaşım o! Şafak o, Payanda o. Bileğini kes öl diyor. Black! Bilek! Jiletlere tapan black şakası, yap ve git diyor içimdeki hüzünlü palyaço...

*Maaş almayacağımı söylediler, sıçarak yazdım. (İnsan olmak diyorlar buna dünya'da. Uzun konu...)

//Payanda
    berna_66 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş