KADIN NASIL BİLMİŞ?

Konu 'Zeka Oyunları' bölümünde ~~Özge~~ tarafından paylaşıldı.

1. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36

Biri Ankara'da biriside İstanbulda yaşayan iki kumarbaz varmış. Netten yada telefonla kumar oynarlarmış. Öyleki aralarındaki iddia artık dayanılmaz bir hal almış. Artık reel olarak yüzyüze gelip oynamaya karar vermişler. Ankara'daki kumarbaz İstanbula gidip orada oynamaya karar vermişler. Ancak Ankaradan istanbula gidecek olan kumarbaz öyle bir plan hazırlamalıyım ki kesinlikle bu kumarı ben kazanmalıyım diye düşünmüş. Ve İstanbula hareket etmiş. Uzatmayalım buluşmuşlar. Masanın üzerinde bulunan bir deste kağıdı hiç açılmamış sıfır yeni bir deste kağıtla değiştirmişler. Ankaradan giden İstanbuldaki kumarbaza şimdi bu desteden bir kağıt seçin seçtiğiniz kağıdı Ankarada eşim bilecek. Bunun için eşime telefon edeceksiniz.İstanbuldaki adam destenin içinden bir kağıt seçmiş kağıt sinek ikili. Ankaradaki adam telefon numaramız şu eşimin adı fatma demiş. İstanbuldaki adam ankarayı aramış ve Fatma hanım iyi günler ben istanbuldan arıyorum. Şu anda eşinizle kumar oynuyoruz. Bir kağıt seçtim seçtiğim kağıdın ne olduğunu bilirseniz bütün servetim eşinizin olacak bilemezseniz sizin bütün servetiniz benim olacak der. Ankarada ki kadın bir dakika efendim biliyorum istanbulda eşimle beraber kumar oynadığınızı. Sorunuzu cevaplayacağım ama ocakta yemeğim var tüpü kapatıp geleyim yemeğin altı yanmasın der. Adam peki hanıfendi bekliyorum dedikten sonra kadın mutfağa gider ve geri gelir telefondaki adama seçtiğiniz kağıt sinek ikili beyefendi der. Adam hayretler içinde kalmıştır.Kadın seçtiği iskanbil kağıdını bilmiştir. Kocasından en ufak bir bilgi sızması olmadığı halde bunu nasıl bilmiş olabilir diye şok bir vaziyette düşünmektedir. Tabi kural gereği bütün servetini kaybetmiş daha önemlisi en önemli rakibine yenilmiştir. Peki kadın seçilen kağıdın sinek ikilisi olduğunu nasıl bilmiştir?

cevabınızı bekliyorum
  2. hayalet kız

hayalet kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ben hatırlar gibiyim sanki....bir ara arkadaşlar sormuştu....kartlara isim veriyorlardı galiba..böyle birşeydi....ama hatırlamadım :D yaklaştım mı bari.
  3. ~~Özge~~

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    cevabını yazıyorum.
  4. ~~Özge~~

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    cevap bu:

Adam Ankara'dan çıkmadan bir plan hazırlamı şArkadaslar gitmeden kagıtlara karısıyla beraber 52 tane isim bulmuslar ,
    adam hepsini ezberlemis
    sinek ikiliye fatma ismi denk gelmiş
    adam fatma hanım dediginde kadın sinek ikili oldugunu anlamıs
  5. hayalet kız

hayalet kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    yaklaşmışım işte
  6. ~~Özge~~