kafam karışık

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde dilara* tarafından paylaşıldı.

1. dilara*

dilara* Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ben size bir konuda fikir danışacaktım!ilkokulda derslerim biraz kötüydü liseye geldim,derslerimi düzeltmeye başladım.Annem inanmıyor,bana hiç bu konuda güvenmiyorlar,aksine başaramayacağımı düşünüyorlar,beni hep başkalarıyla kıyaslıyorlar,bilgisayara oturuyorum sabahtan akşama kadar oturuyorsun diyorlar,sizce bu konuda ne yapabilirim?:confused::mad:
  2. BaŞaK78

BaŞaK78 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şuanlık inanmasınlar boşver sen sınavlarına çok iyi çalış güzel notlar al o zaman sana inanır ve güvenirler :)
    dilara* bunu beğendi.
  3. mervsenlik

mervsenlik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de hep aynı şeyler başıma gelirdi sınavlardan bence de yüksek al biraz da öğretmenler yardımcı olursa bi süre sonra vazgeçiyolar :)
    dilara* bunu beğendi.
  4. dilara*

dilara* Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz bilgiler için sağolun elimden geldiği kadar başarılı olucam
  5. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Bilgisayarda çok uzun süre kalıyorsan ondan diyorlardır belkide.Süreyi kısaltmaya bak sen :)
    Birde sen çalışmana devam et.İlköğretimde derslerinin kötü olması onların beyninde bir tabu oluşturmuş..Senin başaramayacağını sanmalarını normal karşıla.
    Derslere katılmaya özen göster..Veli toplantısında övülen öğrenci ol :D
    Karnen geldiğindede başardığını görecekler
    Ah şu kıyaslama meselesi yok mu :) Neredeyse her anne baba yapıyor bunu..
    Sen çalışmana bak..Kafana takma.Başardığını görünce yapamazsın diyemecekler..
  6. dersalemii

dersalemii Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı işte:D ah bu anneler babalar ablalar abiler vs :D
    sende üzülme karne herşeyin ispatıdır ama fazla nette durmanı tavsiye etmem .
    dilara* bunu beğendi.
  7. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    sen derlerine çalış veli toplantısına annen veya baban artık kim gidiyorsa onunla git hocan senin hakkında olumlu konuşurken yüzlerine bak (velinin) işte o zaman pişman olurlar sana haksızlık ettiklerine...

bir de bilgisayar başında çok vakit geçirme bu seni olumsuz etkiler sen istesende istemesende bu böyle ... tecrübe konuşuyor :D ...
    dilara* bunu beğendi.
  8. vulnerable

vulnerable Üye

Beğenileri:
    299
    Ödül Puanları:
    0
    Bu durumu bende yaşadım. Bilgisayarda fazla takılıyordum. Derslerim süper olmasa da iyiydi. 3 ten aşagı notum yoktu. Ama ortaokulda görmüşler ya bi kere 100 leri 90 ları hep öyle gitsin istiyorlardı ama bazı sorunlarım vardı. Okul da üstüne gelince çok bunalmıştım. Çalışmadım ama rahatlıkla geçtim sınıfımı.. Ki.. Bu onlara(anne-baba) yetmiyordu. :)
    Haklıydılar kendilerince.. Baktılar güzellikle olmuyor .. Kıyaslamaya başladılar.. Sürekli birilerini övmeye başladılar yanımda.. Bilgisayarda 5 dk otursam hemen muhasebesini tutarlardı. Böyle berbat bi durumdu. Sonra noldu ? Notlarım iyice düşünce ümidi kestiler benden.. Bende oturdum , düşündüm. Karar aldım. Sorun ne olursa olsun kendimi salmam affedilemezdi. Bilgisayarı tamamen kestim. Günlük programlarımı yaptım. Çalışmaya başladım. Yerlerde gezinen başarımın yükselmesine bende şaşırmıştım valla :D..
    Kısacası dostum , zaman karar verme ve uygulama zamanıdır..
    Önceliklerini belirle.. Kanıtla kendini :) Kimse sana engel olamaz.. Senden iyisi , süperi yok ;) Asla umutsuzluğa kapılma. Zavallı degilsin sen. Umutsuz olmak gibi bir seçeneğin yok. Ben inanıyorum sana. Geçmişi hiç önemsemeyecek ve hak ettiğin yere en kısa zamanda geleceksin ;)

Başarılar.
    dilara* bunu beğendi.
  9. dilara*

dilara* Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür edrim hepinize bana çok moral verdiniz bunları uygulucam saolun
  10. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    bence onlara inat iyice çalış eninde sonunda onlar anlamasa bile hocalar toplantıda söylerler..O zaman (en geç tabii) inanırlar..;) inat et daha yüksek yap..Bu taktik hep işe yarar;)

Sayfayı Paylaş