Kahraman Mı Yoksa İlahi Bakış Açısı mı ?

Konu 'Edebiyat 9.Sınıf' bölümünde büşra40 tarafından paylaşıldı.

1. büşra40

büşra40 Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    0

''İçinde çok acı saatler geçirmiş olmama rağmen küçük odamdan adeta hüzünle ayrıldım. Mektepte bize şiir ezberletmişlerdi. İnsan,yaşadığı yerlerde beraber bulunduğu insanlara görünmez ince tellerle bağlanırmış;ayrılık vaktinde bu bağlar gerilmeye , kopan keman telleri gibi acı sesler çıkarmaya başlar , hep birinin gönlümüzden kopup ayrılması bir ayrı sızı uyandırırmış.Bunu yazan şair ne kadar haklıymış!''
    Reşat Nuri GÜNTEKİN

Arkadaşlar Bu Metin Hangi Bakış Açısıyla Yazılmıştır ?
    Ben İlahi Bakış Açısı Diyorum Fakat Arkadaşlarım Kahraman Bakış Açısı Diyorlar..
    Yorumlarınızı Bekliyorum :)

Şimdiden Tekekkür Ederim .. :):)
  2. *LoLLipop

*LoLLipop Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Kahraman bakış açısı bence
    büşra40 bunu beğendi.
  3. büşra40

büşra40 Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ilk olarak kahraman bakış açısı demiştim fakat metni dikkatlice incelediğimde tırnak işaretini fark ettim . Acaba bu tırnak işareti ''İlahi bakış açısı'' görüşünü destekliyor mu ? :)
  4. safiye dağ

safiye dağ Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    0
    ilahi bakış diyorum ölene kadar da cevabım bu olacak
  5. Chrono

Chrono Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kahraman bakış açısına çok benziyor ama bencede ilahi bakış açısı aşağıdaki açıklamaya göre daha çok ilahi bakış açısı baskın geliyor

İlahi Bakış Açısı:Anlatıcı, öyküde anlatılanların tamamını bilen bir varlıktır. Kahramanların gizli konuşmalarını, kafalarından ve gönüllerinden geçeni anlatır. Zaman zaman kendi yorumlarını ekleyebilir, açıklamalarda ve yargılarda bulunabilir.
    denizx38 bunu beğendi.
  6. #SANAN£#

#SANAN£# Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kahramanlık bakış açısı
  7. #SANAN£#

#SANAN£# Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gibi galiba
  8. Chrono

Chrono Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    fikrimi değiştiriyorum bencede kahraman bakış açısı bugün sınavım vardı bu konudan şuan ki kararım kahraman bakış açısı çünkü sadece kendini ana kahraman yerine koymuş ve iyelik ekini kullanmış sonuçta paragrafta ne kadar öğretilen şiiri açıklasada karakterin kendisi açıkladığı içni kahraman bakış açısı diyorum bu görüşüm daha mantıklı geldi lütfen biri öğretmen ve konuya hakim birine sorsun sınavda bile çok karıştırdım paragrafın yarısı gözlemci yarısı kahraman bakış açısı gibi duruyordu bügün olduğumuz için sorular elimde yok sonuçta belli değil tek isteğim lütfen biri kesin bir cevap versin
  9. denizx38

denizx38 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Kahraman bakış açısına çok benziyor ama bencede ilahi bakış açısı aşağıdaki açıklamaya göre daha çok ilahi bakış açısı baskın geliyor

İlahi Bakış Açısı:Anlatıcı, öyküde anlatılanların tamamını bilen bir varlıktır. Kahramanların gizli konuşmalarını, kafalarından ve gönüllerinden geçeni anlatır. Zaman zaman kendi yorumlarını ekleyebilir, açıklamalarda ve yargılarda bulunabilir.
    Genişletmek için tıkla...

Bence de ilahi bakış açısı çünkü açıklamadaki gibi her şeyi bildiği için ilahi bakış açısı...Ama edebiyat fakültesi mezun tanıdıklara da soracağım :):):):)
  • gülaygülbahar

gülaygülbahar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bencede kahraman anlatıcını bakış acısı.bizim sınavdada cıktı hocamız bi metin vermiş falan iyi biliyorum bunları :)
  • Sayfayı Paylaş