Kahve Molası ..

Konu 'Anlamlı Sözler' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

1. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Evet.
    Belki de varlıklarından şüphe ettiğim bütün duygular içimde ama onları uyandıracak
    olanlar ortada yok.
    Ruhumdaki düğümler fazlasıyla sıkı. Kimsenin onları çözecek kadar ince tırnakları
    yok. Bense çoktan vazgeçtim tırnaklarımı uzatmaktan.
    Hakan Günday
    büşra-_-o7, MaviGöz-// ve Piraye| bunu beğendi.
  2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Çocuktum sanki. bi’kadının yüksek topukları ile kanatıyordum masalları.
    uzayan saçlarının kurtarıcılığını
    eril bi’güce bağışlıyordu rapunzel.
    kendisini kurtaranın kendisi olduğunu bilmeden!
    çocuktum. kadınlığa özenen bir ruj rengiydim her yere bulaşan.
    kendimi yok sayıyordum da böylece kendim oluyordum!
    “hiç olmadın ki yok sayasın” diyene dek onlar.
    rapunzel kesiyordu saçlarını.
    Piraye| bunu beğendi.
  3. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    "...Biliyorum bütün sözler yavan, bütün sözcüklerin içi boşaltılmış, bütün anlamlar kullanılmış, bütün anlar uçucu; kelimeye dökülen her duygu, kendiliğinden soğuk bir klişe oluveriyor; hiç bir sözcük duygularıma da yüreğime de yetmiyor;

Anlatabildiklerimle değil, anlatamadıklarımla karşında durmak için kaçırdım seni, çaresizliğimi görmen için kaçırdım; yalnızlığımı anlaman için; beni yüreğinle anla, gözlerinle dinle diye...

"Beni kendi kelimelerinle gör diye". Seni aşk uğruna kaçırdım.Aşk uğruna. Hepsi bu işte..."

Murathan Mungan
    büşra-_-o7 ve Piraye| bunu beğendi.
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bataklıga giden yol yanlıs anlasılan dürüstlükle döşenmisti.Dürüstlükte ölüm tehlikesi vardı,çünkü yolun sonuna kadar dayanamıyordu.Gerçek ilk iteklemede devriliyordu.Ancak gündelik yaşama uygundu.Çok ucuzdu.Yalan partilerde giyilen bir elbiseydi.

Ola Bauer
    büşra-_-o7, Piraye| ve Dilayda1903 bunu beğendi.
  5. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    "Bazı şeylerin gitmesini izin vermek işte bu nedenle çok önemlidir. Onları serbest bırakmak. Gevşek olanı kesmek. İnsanların hiç kimsenin işaretli kağıtlarla oynamadığını anlaması gerekiyor; bazen kazanırırz ve bazen de kaybederiz. Hiçbir şeyi geri almayı bekleme, yaptıkların için takdir edilmeyi bekleme, ne kadar zeki olduğunun keşfedilmesini bekleme ya da aşkının anlaşılmasını. Daireyi tamamla. Gururlu, yetersiz ya da kibirli olduğun için değil, sadece artık onun senin yaşamında yeri olmadığı için. Kapıyı kapat, plağı değiştir, evi temizle, tozdan kurtıl. Geçmişte olduğun kişi olmayı bırak ve şu anda kimsen o ol."
  6. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    "...tüm istediğim bu, ihtiyacım olduğunda daima sığınacak bir yer bulabildiğim bir dünya
    yaratmak: ne bağımsız bir yaşama sahip olduğumun fark edilemeyeceği kadar uzak, ne de senin evrenine saldırıyormuşum gibi görünecek kadar yakın."
  7. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    "İki farklı tabiattan aşk doğmuştur. Çelişki varsa aşk güçlenerek büyür. Meydan okuma ve değişim söz konusu olduğunda aşk korunur."
  8. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Hayatımıza girmiş ve oradan "suçlu ilan edilmeden" çıkmayı başarmış kaç kişi vardı?
  9. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Geleceği merak ettiğim anları düşünüyorum da şimdi,
    hep yalnızdım o anlarda, gelecekle yalnızlık arasında bir bağ var gibi geliyor bana,
    insan yalnızken geleceği düşünüyor ve geleceği düşünmek insanı yalnızlaştırıyor.

Biraz sonra dağılacak bir kalabalığa bakmak gibi geleceğe bakmak.
    insanlar ekleniyor hayatına, insanlar eksiliyor, sen bir kalabalıktan bir başka kalabalığa çok da fark etmeden geçiyorsun,
    `` birileri senin hayatından çıkıyor, sen birilerinin hayatından çıkıyorsun. `` Teninin parçası olmuş niceleri uzaklaşıyorlar, bir zamanlar adını bile bilmediklerin ise daha sonra en mahrem gülüşlerinin sahibi oluyorlar..''
    o da eksile-cek mi hayatımdan diye soruyorsun kendine.
    ...
  10. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Böylece, Tanrı’nın şeytana içini dökmesinden insan doğdu... Böylece ışığın karanlığı delmesinden ve döllenmesinden sen doğdun... Böylece sen loş oldun. Bazen aydınlandığını, bazen de karardığını sandın. Ancak hangisinin sen olduğuna asla karar veremedin. Ne kötüsün ne de iyi. Her şeyi düşünebilir, her şeyi hayal edebilir, ancak sadece seçtiklerini gerçekleştirebilirsin.
    Düşünce şeytandan, davranış Tanrı’dandır.
    Hangi düşüncenin davranışa dönüşeceğini karar verense insandır...

Hakan Günday

Sayfayı Paylaş