Kalp istemese de

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde !...Kbrr...! tarafından paylaşıldı.

1. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16

Zaman zaman yasama sevincimizden çalan bir seydir bir dostun terk edişi. . Bazen bir kardeşin gidişidir bu hırsız. . Bu giden kardeşler de manevi kardeşlerdir genellikle. .
    Bazen suçlu sensindir,bazen o. . Bazen ikiniz de suçlusunuzdur, bazense neden bir suçlu aranıyordur ki?
    Bu gidişler bazen birkaç damla kristal bırakır yüzünde bazense "Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?" durumudur. Yüreğin sızlar sadece. . ,
    Bir zaman sonra "Artık takmamayı öğrendim." dersin. Ama anlamazsın ki asıl öğrendiğin şey takmamak değil yalan söylemektir. Tıpkı " artık takmamayı öğrendim." dediğindeki gibi . .
    Bazen kendine zehir ettiğin süre çok uzun olur. Bazense kısa -ki bu süreç maddi olarak kısa ama manevi olarak anlatılmayacak kadar uzundur.-. .
    Bir süre sonra gidene üzülmek yerine yanındakilere şükretmeyi öğrenirsin. Ama olmaz ki. . Yanindakilerle geçirdiğin zamanlarda istemesen de hatırlarsın onu. . Bazen tek başına anlamsız bir kelime bile hatırlatabilir onu. . Unuttum dersin ama unutamazsın. İşte yalan söylemeyi öğrendiğinin bir kanıtı daha!
    Bazen "KARDEŞIM" deyip geri dönmek istersin. Ama arkaya döndükçe, bir şeyleri düzeltmek için deştikçe her şey daha da kötü olur. . Ve çabalamayı bırakırsın aslında bırakmak istemezsin ama kimi zaman bilirsin ki çabalamak daha kötü . . En azından arkaya baktığımda güzel bir dostluk hatırlayalım dersin ve bırakırsın çabalamayı her ne kadar yüreğin bırakamasa da. . .
    Karşı taraf isyan edecek belki de bir adım geri attığın için. Ama ileri gitmek daha kötü oluyorsa merak etme o da bir gün anlayacaktır geçmişe baktığında güzel anılarla dolu bir dostluk görmenin önemini. . .
    beni_bırakma bunu beğendi.
  2. beni_bırakma

beni_bırakma Üye

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    güzeldi sağol..

Sayfayı Paylaş