Kanlı Mektup

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde Payanda tarafından paylaşıldı.

1. Payanda

Payanda Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0

Kanlı Mektup

Kanımla adını yazıyorum göğün en yukarısına, cennetin koynunda masalsı ağaçlar önünde ikram edilen tütsüler kokuyor tenin. Kızıl, siyah. Bizi anlatan iki renk, iki derin lacivert. Eşsiz melodilerde terkediliyorum hep, biraz glossollallia, biraz new age. Sabah öpsem ruhumu, ruhum sana kaçtığı için titreyeceğim cansız. Bede...nim namussuz olacak, yıkanmayacak yağmurda hiçbir martı. Konuşmak duvarla abes kaçacak, şehir yıkılacak sen sevmesen. Sen yere tükürsen gökte birkaç peri alınacak. Denizler uyanıp kalkıp gidecek, göller kuruyacak utana sıkıla. Bayrağımsın, marşımsın ayrılırken delire delire söylediğim yüksek düşlerle çıkan. Biraz anarşist, biraz sosyâlist, biraz gitarist. Dudaklarındaki çatlağı kapamak için gelen insan çamuru, yaz akşamı, sıcaklığım düşüyor. Nabzım nasıl atmalı, sen nasıl nefes alıyorsun bütün gece bunu hayâl ettim. Burun deliklerinden giren oksijeni kıskandım, tüpe doldurdum bütün yaşamak için gerekli peygamber nefesini. Başka soluma, başka dokunma, başka yaşama. Patlıyor içimdeki pimi gözlerinde olan bomba. Gözlerin Allah aşkına kaç kapıyı geçti? Geçerken kime takıldın, kim niye çekti?! Şimdi hiç uğraşamam, şeytanla tavla bu! Ama bak zar tutuyorsun, hayata protesto için geldim, biliyor tanrı. Tanrı biliyor sana ağladığım her gece yağmurlarını hakkına girdiğimi. Sensiz üşürken eksi binlere vardığımı, gözyaşımla buzulları oluşturduğumu soğuyarak. Üzerime düşen çığ, yalnızlığımı da kaybettirirse diye korktum. Kanımla adını yazıyordum, jiletler uyuyordu. Hiç çaktırmadan ölüyordum, âzrail'i yormadan. "Gözlerini gözlerime tutsunlar yeter, ne gerek var meşgul etmeye o'nu?! (Âzrail'i)" diyordum sürekli. Yine, yeniden, intihar ediyordum. Hiç gitmediğim yolculuklardan dönüp yoruluyordu hücrelerim. Yokluğun feci kokuyordu, iç gıdıklıyordu, öldürüyordu. Senden vazgeçmek zorunda kalmak, yaşama zorla gelmek kadar acımasız ve zordu. Biraz siyah, daha siyah, daha fazla ben. Siyahı sevmesen beyaz kan ağlar mıydı? Sokak lambalarında dolaşan kelebeklerin suçu neydi? Telefon kulübesinde diz çöküp ağladım ya, senin açık adresin neydi ulaşamadığım?! Bilmiyorum...

Gri dudaklarıyla bir at koşuyor, üstümdeki rozette peygamberlik yazıyor, sanırım bundan kader sabrımı zorluyor! Adım bültenlere çıkmış, suçlu aranıyor ruhumdaki kanlı savaşların. Suçlu aranıyor, göğsümdeki sahte ilaçların. Suçlu aranıyor, suçsuz dolaşan bir kadın. Vurun ne olur giyotinle aşkın başını. Akrebi parçalayın, yelkovanı bir kaşık suda boğun. Gözlerinde su damlacığı bile olmayan denizlerde gittim boğuldum. Vapurlar hep battı aldığım biletlerde, gişesi yoktu ölümümün. Bir karanlık binada, en üst kattan aşağı bırakırken bile kendimi ölmemem için paltosunu bile açan yoktu. Ki yok, ki eki de yok. Ki ile bağlanan bir cümleyim, sonum olumsuz. Sonum farklı, yanaklarımda geçmişten kalma öpücük ağı. Örümcek miyim, ölecek miyim bu saçma sorularda gidiyorum. Müzik kutumdaki balerin, ölüme vurulan son gecenin önünde önümle dans, ölümle dans, benimle dans. Tanrı ile dans, dans ile dans. Öyle bir dans işte sensizlik. Başım dönüyor, başım başına dönüyor, çalgıcıyım. Şişenin dibindeki ıslaklıkta kaptanım. Nüfus cüzdanımda onsuz yazıyor. Adın kirlenmesin ama gökyüzünde delik aça aça yazıyorum kanla. Herkes ozon tabakası delindi diye kızıyor bana. Gökkuşağını unutan çocuklar oluyor arada, oyuncakları kırık. Kalbime benziyor elleri, umut dolu ağızlarından içeri çığlıklarım giriyor. Parkta kayboluyorum, balık oluyorum yüzmeyi unutan! Bir seni unutamıyorum. Biliyorum...

Kanımla adını yazıyorum, son kez söylüyorum mürekkebim bitmeden damarlarımdan;
    -Sa a tapı ru ! biraz silik de olsa ru ml ölü rum...

//Payanda
    Özlem bunu beğendi.
  2. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    Çok Güzel olmuş .. :eek:

Ellerine Sağlık..
  3. Payanda

Payanda Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim, sizin de gözlerinize sağlık.

Sayfayı Paylaş