Karabük'e 2 Yeni Yüksekokul

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Karabük Üniversitesi'nin açılması için müracaatta bulunduğu, Yenice Meslek Yüksekokulu ve Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu'na YÖK'ten onay çıktı.

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada daha önce müracaatında bulundukları Yenice Meslek Yüksek Okulu ve Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu ile ilgili Yüksek Öğretim Kurumu'dan (YÖK) olumlu yanıt aldıklarını ve kısa süre içinde bu 2 ilçede okulların açılacağını söyledi.

  Ülkede en hızlı büyüyen üniversite olduklarını yaşıtlarına fark attıklarını hatta bir çok köklü üniversiteyle eşit duruma geldiklerini vurgulayan Uysal, "6 yılda, 12 fakülte, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 8 araştırma ve uygulama merkezine sahip olduk. Yaklaşık 800 akademik personelimiz var. Kampüs alanımız çok hızlı büyüyor. Türkiye'de öğrencilerine en çok İngilizce hazırlık okutan üniversiteyiz. Türkiye'de hiç olmayan ve iş garantisi olan bir çok bölümü açtık. Son olarak YÖK'e açmak için müracaatında bulunduğumuz Yenice Meslek ve Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu'nun onayı çıktı" diye konuştu.


  Alıntı

Sayfayı Paylaş