Karaman'da "Okullar Hayat Olsun "Projesi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Karaman Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Şehit Durmuş Ali Uzun İlkokulu'nda örnek okul ve bahçe düzenlemesi açılış töreni yapıldı.

  Törene Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Projeler Şube Müdürü İkram Dikbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ile Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, "Önemli açılışlardan birini yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2011 yılında bakanlığımızın başlatmış olduğu büyük projelerden birisi de 'Okullar Hayat Olsun' projesidir" dedi. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte bundan sonra okulların halka açılarak piknik yapılabileceği, okul kapalıyken bahçesinde oyunların oynanabileceğini belirten Aksoy, "Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mız, Milli Eğitim Bakanlığı'mız ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında düzenlenen protokol çerçevesinde okul bahçelerinin halka açılarak gerekli düzenlemelerin yapılması, çocukların günümüz şartları içerisinde spor yapacakları alanların oluşturulması, çevredeki vatandaşların piknik yapabilecek alanların oluşturabilmesi için yapılan bu projeyi Karaman'da ilk olarak Şehit Durmuş Ali Uzun İlkokulu'nda başlatıyoruz. Daha önceki anlayış içerisinde okullar açıkken derslerimizi yapıyorduk. Belki öğretmenlerimizin özel çalışmaları varsa onlar yapılarak okullar tamamen kapanıyordu. Ama şuan tabiri yerinde ise 365 gün, akşamları saat 21.00'a kadar okullarımız açıktır. Projede bize destek olan Karaman Belediyesi'ne, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

  "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında altı okulun çevre düzenlemesinden spor sahalarına kadar birçok alanda çalışma yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, "Böylesi hayırlı bir işe vesile olan herkesi tebrik ediyorum" dedi.

  Belediye tarafından okul bahçesine yapılan spor alanları ve satranç dalında gösterdiği başarılar sebebiyle İl Satranç Federasyonu Temsilciği tarafından Başkan Uğurlu'ya lisanslı sporcu belgesi verildi. Konuşmaların ardından belediye tarafından yapılan düzenlemeler gezildi. Okul bahçesi içerisinde bulunan dev satranç köşesi öğrencilerin ve konukların ilgi odağı oldu. Daha sonra konuklar tarafından okul bahçesine sedir fidanları dikildi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş