Karanlık ortamlarda kalamıyorum..

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde ayceNuR tarafından paylaşıldı.

1. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0

Odanın ışığı ben uyurken bile açık korkuyorum ve hayali :D sesler duymaya çalışıyorum kendimi kasıyorum :D
  2. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    :)

Güldüğüm için sakın genel bir ifade ile 'dalga geçtiğimi' sanma.
    Açık konuşmak gerekirse bir zamanlar bende öyleydim.
    Uyuduğumda dahi odamın ışığı açık kalırdı. Hep sesler duyduğumu zannederdim. :)
    Ama malesef ki sadece psikolojik birşey.

Küçüklükten beri karanlık korkusu yerleşmiş içime.
    Bazen karanlıkta yürürken biri mi var gibisinden aniden koştuğumu bilirim. :)
    Bu bir fobi.
    Yani ses duyman ışıksız uyuyamaman ...
    Kendini karanlığa alıştır. :)

İnan o sesler sadece kendi korkundan öte gelen birşey.
  3. BestCaptain

BestCaptain Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    0
    yaş olmuş 16 ve hala sen korkuyorsun enterasan..

teşhis:bunların hepsi tamamıyle küçüklüğünden kalma duygulardan oluşmakta bilinçaltına yerleşmiş.

o zaman tedavisi söyle olmalı..

kendini telkinler ile yöneteceksin eski bilinç altında olan korkularını bir kalemde silip atacaksın !

nedir bu telkinler;telkinler insanın kendisine vermiş oldugu biliçaltı olaylarını yenileme,düzenleme,iyiye olanak sağlamadır tanımımımca.

yatarken kendini inanarak ve 21 boyunca şu sözleri rahatlayarak içinden tekrar etmen ve tekrar ederkende dahada gevşemen ama bunlara inanmalısın.

istersen bu sözleri bir ses kaydedicisine kaydederek arkada bir klasik fon sesiyle kaydededip kulaklığınla yatarken dinlersen senin için kolaylık olabilir.

söyleyeceğin sözler:ben birşeyden korkuyorum ama korktugum sey cok çocukça.neden odanın ışığını kapatamıyorum ? öcüler diye birşey yok oldugunu bilmiyormuyum ben korkulacak başka ne olabilir ki ? galiba mantıklı birşeyim yok olsaydı benim gibi bir zeki kız bunun nedeni bulurdu(nedenlerini yine sen araştıra dur buldugunda gel buraya yaz mutlaka) ee o zaman o sesler nerden geliyor ? hayatın seslerden dış uyarıcılardan oluştuğunu biliyorum e o zaman bu sesler dışarıdan geliyor yağmur sesi olabilir bir hayvanın çıkartmış oldugu sesler olabilir.yaşasın korkulacak birşeyim yok bebekler bile karanlıkta tek başına uyayabiliyorsa benim bunu yapamam çok kötü bir durum.korkmuyorum ben korkulacak birşey yok bazen çok çoçukça oluyorum neyse ben yatağımda mışıl mışıl korkusuz bir şekilde uyuyayım.(bunlara sana çevrene şaçma gelebilir ilkten ama yaptıkça alışacaksın alıştıkça çevrende alaşıcak ama lütfen bu sözleri inanarak dinle/oku 21 gün boyunca yaptığın taktirde bu sorunu ortadan kaldırmış olacaksın yeni korkusuz ışıgı kapatarak uyuyacağin geceler seni bekliyor :D )

evet ayçenur hayat değişik duygulardan oluşmakta bildiğin gibi bunlar bazen senin yaşamış oldugun ama yaş***** da olumsuz şeyler kattıgı da olabiliyor.bunları yenmelisin yoksa hayat seni bitirecek ayçenur...

unutma...

karanlıktan korkmana hiç bir gerek yok !

sen cesur bır kızsın !
  4. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun yaşla ne alakası var :S :S kii yaşım 16 değil

Esmarelda teşekkürler ama ben yardım da aldım aynı şeyler ama yine içimde ufak bi korku var.. Ben huzurla uyumak istiyorum bazen kabus gördüğüm oluyor ve dün fox tv de Göz diye onu izledim Gerilim filmiydi ve daha da beterim şu an..
  5. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    O zaman o tür şeyler bir süre izleme tatlım :)

İnan ki korkulacak birşey yok :)
    Gece yatağına yattığında dualarını oku yat hiçbirşeyden de korkma :)
    ayceNuR bunu beğendi.
  6. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun dert edilecek birşey oldugunu düşünmüyorum. Bi aralar bende sesler duyuyordum. Öyle ki gecenin bir vaktinde gidip annemi uyandırıp noldu niye seslendin dediğim bile olmuştu. Bi de birşeyler görüyordum ama boşver. Hayal gücüyle alakalı birşeymiymiş neymiş. Fazla dert etme. Bazı şeyler takıntı haline getirdiğin için gözünde büyüyor. Zamana bırak. Bi de dua okuyarak uyu.
    mystery_girl ve ayceNuR bunu beğendi.
  7. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)
  8. mystery_girl

mystery_girl Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ya bende de aynı şeyler oluyor,geceleri karanlıkta uyuyamıyorum ve aşırı derecede hayalperestlik var bende ..kurtulmak istiyorum bundan ,bu arada dua bencede iyi bir çözüm ama gitmiyor işte geceleri insanın aklından,geceleri hayal dünyam o kadar açık ki artık şu hayalperestlikten kurtulurum inşallah..
    ayceNuR bunu beğendi.
  9. prenseslina

prenseslina Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    0
    aycenur sen aslında karanlıkta bir şey duymuyorsun korktuğun için ve beyninde bunları düşündüğün için sana sesler gürültüler geliyormuş gibi oluyor sen hiç bir şey düşünmeden yani yarın güzel bir olacak ve güzel geçirdiğin günleri hatırlayarak uyuyabilirsin bunu araştırmıştım.
    öğrenci kız ve ayceNuR bunu beğendi.
  10. aşk_sevgi

aşk_sevgi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Odanın ışığı ben uyurken bile açık korkuyorum ve arada bazen sesler duyuyorum..
    Genişletmek için tıkla...
    hastaysan doktora git burada tedavi edilemezsin canım

Sayfayı Paylaş