Kardeşlik

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde PisLick.. tarafından paylaşıldı.

1. PisLick..

PisLick.. Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0

Tamamen benim yazımımdır..

KARDEŞLİK

Sevgi, sorumluluk, cesaret, anlayış ve her şeyden önce bir benden olmaktır.. Arkadaşlık ise sevgi ile başlar. Eğer gerçekten sağlam bir temel oluşursa hiç fark etmeden bakmışsın ki dost olmuşsun.. Arada ki fark şudur:
    Arkadaş bir derdin olduğunda dinlemekten sıkılır,
    Dost ise bir derdin olduğunda dinlemekten asla bıkmaz ! En ufak sorunun için bile sana yardım eder..
    Sonra daha sağlamlaşmış ilişkiniz.. Artık ikiniz daha çok seviyorsunuzdur birbirinizi. Konuşamadığınız, birbirinizi göremediğiniz zamanlarda içinizi acıtıyordur bişey.. Artık ona ne arkadaşım ne de dostum diye hitap edersiniz. Sevginizi anlatabilecek tek bir söz bulabilirsiniz onun için.. Dünya�da ki en kutsal sevgilerden biri.. KARDEŞİM dersiniz ona.. Kardeşiniz gibi seversiniz onu. Belki kardeşiniz yoktur size bu duyguyu o tattırır. Belki de kardeşiniz vardır ama onu öz kardeşiniz kadar seversiniz. Nüfusunuzda değil belki ama kalbinizde kocaman bir yer kaplar. Yerini kimse dolduramaz. Her kavganızda 2 dk. Sonra barışırsın.. Ondan ayrı kalamazsın. Belki de o uzaktadır. Aynı şehirlerde değilsindir. Belki de bir sitede tanışmışsındır onunla. Mesafelerin aranızdaki sevgiyi koparmaya izin vermezsin asla.. Zaten kardeşin olan birini kopara bilir misin hayatından? Onu görememek, ona dokunamamak çok acı verir aslında. Ama bazen varlığını hissetmek, telefonda sesini duymak, onunla yazışmak bile yeter senin için. Çünkü her ne olursa olsun, her ne koşulda olursa olsun karşılıksız seversin onu. Bir sıkıntın olduğunda sadece o dinler seni. Her şeyini paylaşırsın onunla.. Sevgini, kalbini ve diğer her şeyini. Onu anlatmak istersin ama anlatamazsın. Ona seni seviyorum diyebilirsin sadece.. Aslında bu iki kelimede çok şey gizlidir. Öyle herkese seni seviyorum diyemezsin. Gerçekten çok sevdiğin kişilere söylersin bunu.. Eğer söz konusu oysa her fırsatta söylersin. Bıkmazsın asla onunla konuşmaktan.. Hatta can atarsın konuşmak için. Sevinirsin onu görünce. İçini bir mutluluk kaplar.. Tarif edemezsin asla.. O senden asla ayrım yapmanı istemez. Çünkü yerini biliyordur.. Eğer ikinci veya üçüncü plandaysa da bu onun için bir gururdur.. Çünkü kalbinde bir yeri olduğunu bilir.. Karşılıksız sevmektir kardeşlik.. Uyuduğunda üstünü örtmek, yemeğini paylaşmak değildir! Sevgiyi ve kalbi paylaşmaktır kardeşlik.. Tarif edilemez.. Her şeyden çok sever seni. Senin ona hissettiğin duyguların aynısı hisseder kardeşin.. Ara sıra kavgada etsen küs kalamazsın onunla.. İçini acıtır onsuzluk.. Bir derdin olduğunda derman olur.. Çözüm bulmaya çalışır sorunlarına.. Her şeyden önce paylaşmak ve ona kalbinle gülmektir kardeşlik.. Bir kardeş çok zor kazanılır.. Herkes kardeş olamaz ! Herkes hak etmez sevgini.. Değerini bilmektir kardeşlik.. Asla başkalarıyla kıyaslamamaktır.. Kardeşlik kardeşim ol diye olmaz.. Kardeşlik gerçekten sevmek, gerçekten sorumluluk almak, gerçekten paylaşmak ve gerçekten hissetmektir...​
    !...Kbrr...! bunu beğendi.
  2. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel olmuş arkadaşım..:)

Yüreğine sağlık..:)
    PisLick.. bunu beğendi.
  3. PisLick..

PisLick.. Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Beğendiğine sevindim :rolleyes:
  4. Hera.

Hera. Kuşlara takılıp gidiyor aklım. Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    Emeğine sağlık.. Harika olmuş :)
  5. ßoncuk

ßoncuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık çok güzel olmuş gerçekten :)
    PisLick.. bunu beğendi.
  6. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    973
    Ödül Puanları:
    0
    mükemmel olmuş.ellerine sağlık canım :)
    PisLick.. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş