Katılımsız (OTOMATİK) Kurulum Hazırlama

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Berkay VARANGEL tarafından paylaşıldı.

1. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29

Katılımsız (OTOMATİK) Kurulum Hazırlama
    Bir çok arkadaşım format sonrası programları tek tek kurmaktan çok zorlandıklarını vede zaman harcadıklarını söyleyip duruyorlar. Ben de bu konu üzerine bir konu açayım dedim.Bu yazım da programları nasıl tek tıklamayla kurulabilir hale gelecek, bundan bahsetmek istiyorum. İşe şu uygulamayı indirmekle başlayabilirsiniz.
    PROGRAM ADI :Universal Silent Switch Finder 1.5.0.0

Uygulama çok basittir. FILE seçeneğine tıklayın. Ve Kurulum dosyasını seçin. Usage yazan bölümdeki kodlar mesele /S gibi bu seçilen programın katılımsız yani sessiz kurulum parametresidir.Örnek olarak PDFCreator v1.0.1 a bakalım:

USAGE yazan yeri kopyalayarak istediğiniz gibi otomatik kurulumlar hazırlayabilirsiniz. Mesela bir TXT dosyası açarak programın adını tek isim olarak yazar:
    PDFCreatorv1.0.1.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP

bu yazmış olduğunuz kodu farklı kaydet diyerek uzantıyı .txt ten .bat çevirin ve kaydedin. Bu komut dosyasını aynı şekilde klasörün içine programı ve hazırladığınız bat dosyasını çalıştırdığınızda klasör içinde di tüm programları tek tek çalıştırarak katılımsız olarak kuracaktır.

Önemli!!
    Programların isimlerinin uzunluğu değil kelimelerin arasında boşluk ASLA olmasın. Yoksaki komut çalışmaz.

Sayfayı Paylaş