Kaybetme korkusu

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde Özel Üye Ahmet tarafından paylaşıldı.

1. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83

Biz İnsanlar içimizde onlarca duyguyu barındırıyoruz. Bunlardan biride korku duygusu. İnsanoğlu hayattakı bırçok şeyden korkar. Bende korkuyorum. Kaybetmekten korkuyorum!. Sevdiğimi, sevdiklerimi kaybetmekten korkuyorum. Eminim benım gibi korkan çok kişi vardır. Ama yine çogumuzda bılırız ki günün bırınde kaybedecegız erken yada geç kaybetmek kesınlıkle var. Peki o zaman soruyorum sıze sonunda kaybedecegımızı bıle bıle neden çok sevıyoruz, neden de.licesine bağlanıyoruz. Bile bile ateşin içine atıyoruz kendımızı. Hiç birşeye bağlanmasak hayatımızı biz yok olmadan yok olmayacak şeylere adasak. çünkü o tür şeyleri kaybetme korkusu olmaz. hep olacaktır ıstedıgın kadar çok sevebılırsın, herşeyını ona bağlayabılırsın. Aksı taktırde çok bağlanırsan gidici bir şeye bır gün kaybolur yada ölür ama sonuçta yok olur ve onunla beraber hayallerın, düşüncelerın hepsi bı şekılde içine kor gibi düşer sonrada senı sonuna kadar yakar bitirir. önceden hep yanındayken ne demıştın o benım, onsuz olmaz ama işte yok o nolcak demekki hıç birşeye benımdir demiyeceksın yanımdadır dıyeceksın. Can Yücel'in dediği gibi "çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, güneşi, ayı, yıldızları... Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. "o benim." diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin... Mesela gökkuşağı senin olacak." işte eğer bunları sahiplenirsen kaybetme korkunda olmaz çünkü sen olduğun sürece onlarda olacaktır.
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ocak 2010
    berna_66 bunu beğendi.
  2. may queen

may queen Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    vayy süper olmuş ahmet

hakkatende her insanın içinde kaybetme korkusu vardır doğru söylüyorsun ama kaybetme korkusu olmayan bi insan hiçbişeyden keyif almaz bence hiçbişeye bağlanmamıştır sevmemiştir çünkü kaybedecekte olsak bi şeyin bizim olduğunu bilmek en güzeli bence
  3. Özel Üye Ahmet

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    teşekkur ederım öncelıkle ama ben öyle düşünmuyorum tam tersı bırşeyı kaybetmekten korkarsan o şeyden zevk alamassın onu tam yaşıyamassın elınden kayıp gıdecegınden korkarsın çünkü hata yapmamak için üstüne tıtrersın ama unutmakı korkan hata yapar
  4. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    tebrikler güzel yazmışın..
  5. nazmiye61

nazmiye61 Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    16
    ooo süper oLmuş..

Can Yücel'in dediği gibi "çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. gökyüzünü sahipleneceksin, güneşi, ayı, yıldızları... mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. "o benim." diyeceksin. mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin... mesela gökkuşağı senin olacak." işte eger bunları sahıplenırsen kaybetme korkunda olmaz çunku sen olduğun sürece onlarda olacaktır.

aynen öyLe ama Bazen KayBetmek istemedıKlerımızı çOk çabuk kaybedebılıyoruz..
  6. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Çok güzel yazmışsın ama biz insanlar bunları beceremiyoruz hayatta her zaman yanımızda olabilicek insanlar arıyoruz değer veriyoruz fazlasıyla neyse süper olmuş =)
  7. Özel Üye Ahmet

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    teşekkur ederım
  8. july queen

july queen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: