Kesileceği yere kıbleye doğru kendi yattı, ALLAHU EKBER

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde *.Sinnlos Ein Sturm.* tarafından paylaşıldı.

 1. *.Sinnlos Ein Sturm.*

  *.Sinnlos Ein Sturm.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  6.732
  Ödül Puanları:
  0

  Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, kurbanlık boğanın, kurban edileceği alana gelip yönü kıbleye doğru kesilmek üzere kendiliğinden yere yatması görenleri şaşırttı. Kurban sahipleri hayvanı kesmemeyi bile düşündü.
  Kurban için boğa aldıklarını belirten Mehmet Eroğlu, kurban pazarından 5 ortakla 4 bin 500TL'ye büyükbaş hayvan aldıklarının ifade ederek, "Bayram namazımızı kıldıktan sonra hayvanı, kesim için evimizin önündeki boş alana götürürken, kesim için açtığımız küçük çukurun yanına geldiğimizde hayvan kendiliğinden yönü kıbleye doğru olarak yattı. Biz hayretler içinde izledik. Çok şaşırdık. Acaba kesmesek, yerine başka bir hayvan kessek diye de düşünmedik değiliz." dedi.

  Kurbanlık boğanın kurban kesim yerine kendiliğinden yatması, diğer kurban ortaklarında da şaşkınlığa yolaçtığını ifade eden Eroğlu, "Tabi ki yüce Rabbimizin emridir, kurban kesimi, hali vakti yerinde olan herkes, dini vecibesini yerine getirmek için kurban keser. Fakat bizim 5 kişilik kurban etmek için aldığımız boğa bizi başka düşüncelere sevk etti. Hayvan kesim yerine gelerek kendiliğinden hiçbir şekilde fiziksel uygulama yapmadan beni kesin dercesine yönü kıbleye doğru bir şekilde yattı. Bizler bu duruma çok şaşırdık. Ayaklarını bağlamak istedik hayvan bağlatmak istemedi, fakat kalkmak için de bir girişimde bulunmadı. Her yıl binlerce hayvan kesilir, böyle bir olayı ne duyduk ne gördük." diye konuştu.
  Kurban ortaklarından 85 yaşındaki Ali Osman Bozkurt da ilk defa böyle bir olaya şahit olduğunu belirterek, "Ben bu yaşa kadar çok kurban kestim, fakat böyle kendiliğinden gelip yatıp, beni kurban edin dercesine böyle bir olaya şahit olmadım. Çok şaşırdık Yüce Yaradan'ın takdiri diyorum." dedi.
 2. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  süpermiş .
  sağol musa
 3. *.Sinnlos Ein Sturm.*

  *.Sinnlos Ein Sturm.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  6.732
  Ödül Puanları:
  0
  Okuyan gözlerinize sağlık

  Önemli değil
  K!Ng.$AVROT!N*g ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş