"Kıyafet Düzenlemesi Öğrencileri Özgürleştiren Bir Adım"

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, okullardaki serbest kıyafet düzenlemesinin, velilerin ve öğrencilerin elini rahatlatan ve öğrencileri özgürleştiren bir adım olduğunu söyledi.

  Bozdağ, Altındağ'da gerçekleştirilen Türkiye Diyanet Vakfı Ankara Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu'nun temel atma törenine katıldı. Tören öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Bozdağ, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda serbest kıyafet uygulaması getiren yönetmeliğe ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine, bu konudaki tartışmaları her zaman olumlu bulduğunu ifade ederek, "Herkes fikrini söyler" dedi. Her konudaki tartışmaları olumlu gördüğüne işaret eden Bozdağ, "Tek tipçi yaklaşıma son veren, velilerin ve öğrencilerin elini rahatlatan, onları özgürleştiren bir adımdır" dedi.

  Bozdağ, BDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin farklı görüşlerin ortaya konduğunun hatırlatılması üzerine şu anda sürecin işlediğini ifade ederek, "Bu konudaki yetki tamamen TBMM'ye aittir. Adalet ve Anayasa komisyonlarından oluşan Karma Komisyon bu konuda bir değerlendirme yapacaktır. Bu değerlendirme dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde olursa Genel Kurul'a gelecektir. Genel Kurul Komisyon raporuna uyarsa dokunulmazlıkları kaldırılmış olacaktır. Bu takdirde de soruşturma ve kovuşturma engeli ortadan kalkmış olur. Şu andaki süreç bu yönde devam ediyor. Bu çalışmalar bittiğinde ortaya bir sonuç çıkacaktır. Şu anda konu TBMM'nin takdirinde olan bir konudur" şeklinde konuştu. - ANKARA

Sayfayı Paylaş