Kıyametin giderek yaklaştığını fark ediyor musunuz

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde songülll tarafından paylaşıldı.

 1. songülll

  songülll Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2010
  Mesajlar:
  79
  Beğenileri:
  68
  Ödül Puanları:
  0

  <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=455 align=center border=0><TBODY><TR><TD style="WORD-WRAP: break-word" align=left width=455>[​IMG] Kıyametin ne zaman kopacağını kimse bilemez, ama peygamberimizin bildirdiği hadislerin hepsinin ard arda gerçekleşmiş olması bize kıyametin çok yaklaştığını haber verir. Peygamberimiz dünyanın ömrünün 7000 yıl olacağını bunun 5600’ünün geçtiğini, geriye 1400 yılın kaldığını bildirmiştir. Şu anda Hicri 1430 yılında olduğumuzu ve Hicri 1500 yılına kadar da Hicri 14. yüzyılın içinde olduğumuzu hesaba katarsak o zaman Hz. Mehdi’nin mutlaka bu yüzyıl içinde çıkması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Çünkü geriye Hz. Mehdi’nin çıkabileceği başka bir yüzyıl kalmamaktadır. Hz. Mehdi’nin İslam’ı tüm dünyaya hakim etmesinin ardından kısa bir Altınçağ dönemi yaşanacak sonra insanlar yine çok büyük bir bozulmayla hak dini terk edeceklerdir. İşte dünyada Kuran tamamen yok edilmişken, insanlar çılgınca sapkın bir hayat yaşarlarken kıyamet inkar edenlerin başına kopacaktır.
  Kıyamet alametlerinden ilki Hz. Mehdi’nin zuhuru olacaktır:
  İşte (öyle müşkül (sıkıntılı, zorlu) bir) zamanda Mağrip (Batı) memleketinin en uzak bölgesinden ve Resul-i Ekrem Efendimizin muhterem kızı Fatma''nın evlatlarından bir kimse ortaya çıkacaktır. İşte o zat ahir zamanda faaliyette bulunacak olan Mehdi''dir. Ve Mehdi''nin zuhuru da kıyamet alametlerinin ilkidir. (Celaleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Müellif Ali bin Hüsammeddin el Muttaki, Kahraman Neşriyat Kitabevi, s. 16)
  Kıyametin vaktini tarif eden hadislerden, ahir zamanın başlamasının ardından kıyamete kadar insanların ortalama 120 sene kadar yaşayacak oldukları anlaşılmaktadır. Bu süre ise, başlangıcında dinsiz sistemlerin hâkim olacağı, sonrasında Hz. Mehdi’nin zuhuru ve Hz. İsa’nın ikinci kez yeryüzüne gelişi ile birlikte İslam ahlakının bütün dünyaya hakim olacağı, en son aşamada ise İslam ahlakının dünya üzerinden tamamen zayıflayıp silineceği ve dinsizliğin hakim olduğu dünyanın son dönemi olacaktır. Yani bu 120 yıllık sürecin başında ve sonunda dinsizlik cereyanı şiddetli olacak, bu sürecin ortasında ise İslam ahlakının dünya hakimiyeti yani Altın Çağ yaşanacaktır. Altınçağ döneminin ardından da yaklaşık 2120 yılında kıyamet inkâr edenlerin üzerine kopacaktır. Tabii en doğrusunu Allah bilir. Aşağıda bildirdiğim kaynaktan bugüne kadar gerçekleşen tüm kıyamet alametlerini öğrenebilirsiniz.
  Yoksa onlar kıyamet saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar? İşte O’nun işaretleri gelmiştir… (Muhammed Suresi, 18)
  </TD></TR></TBODY></TABLE>  alıntı
 2. ümitt

  ümitt Üye

  Katılım:
  11 Kasım 2009
  Mesajlar:
  96
  Beğenileri:
  108
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşım için çok sağol arkadaşım.emeğine sağlık...

Sayfayı Paylaş