Kız Kulesi'nin Aklı Olsa Galata Kulesi'ne Varır...

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde => iηciтαηєѕi <= tarafından paylaşıldı.

1. => iηciтαηєѕi <=

=> iηciтαηєѕi <= Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    64

[​IMG] [​IMG]

İki Kule birbirlerine bu kadar mı yakışır Ve İstanbul bu ikisini bu kadar mı güzel taşır sırtında.

O denizin ortasında Galata kulesine varmanın hayaliyle :
    İnsanların dertlerini acılarını sevinçlerini ve onun ki kadar büyük olmayan hayallerini dinler yüz yıllardır.
    Denize o kadar çok yakışır ki Deniz onsuz Kirlenir. Ve Üsküdar’dan O kadar güzel izlenir ki Üsküdar onsuz bir gün doğumuna şahit olsa tüm büyüsünü bitirir.
    Yıllardır kavuşamayan iki aşık Galata Kulesi Ve Kız kulesi Hezarfenin Galata Kulesinin kokusuyla Kız Kulesine indiğinden beri Tutulmuştur ona Ve bu iki aşık Hiç kavuşamayacak olmanın üzüntüsüyle yaşarlar.

İstanbul , masallardaki kaf dağı
    İstanbul , aşkların , aşıkların kenti
    İstanbul , sarhoşların meyhanesi

Ve İstanbul’u onun varlığıyla İstanbul yapan, gizemini taşıyan, alımlı, sevdalı, denizin ortasında, bir başına, yalnız, kendi kendine yeten, İstanbul’un uyurgezer kızı Ulaşılmaz Kız Kulesi.

Ve rüyalar aleminden gerçeğe kanatlarıyla akmış, Haliç’ten Boğaz’a doğru usul usul süzülen, var olduğundan bu yana dimdik ayakta İstanbul’u seyreden Galata Kulesi.

Galata Kulesi’nin Kız Kulesi’ne aşkını bilir misiniz?

İstanbul’un topraklarından fışkıran, gökyüzünden akan, denizinden çıkan hep sevdayken vurulmuş Galata Kulesi Kız Kulesi’ne Zerafetine, ihtiş***** hayran kalmış.

Bakmayın Kız Kulesi nin aldırmaz tavırlarına, her ne kadar ilgilenmiyormuş gibi gözükse de o da vurulmuş Galata Kulesi ne Lakin Kız Kulesi’nin ünü fazla olduğundan, endamlı olduğundan, alımlı olduğundan herkesin gönlü varmış onda Ve Kız Kulesi de bundandır gözü yükseklerdeymiş.

Galata Kulesi bunu bildiği halde asırlardır gözlerinin içine bakmış sevdiğinin ve sevmiş hep sevmiş. Bu büyük sevda uğruna kaç kez ıslanmış İstanbul’un ****cesine yağan yağmurunda.

Sonunda Kız Kulesi de sevdiğini söylemiş Galata Kulesi’ne İstanbul’un uykuda olduğu zamanlar fısıldaşır dururlarmış. Öyle gizli konuşurlarmış ki dalgaların sesi örtermiş seslerini. Çünkü martıların konuştuklarını duymalarını istemezlermiş. Galata Kulesi sevdiceğine şiirler yazar, yürek çalkalayan şarkılar söylermiş, Kız Kulesi de yunuslarla gönderirmiş selamını.

Ama gel gör ki koskoca bir Boğaz varmış hep aralarında Ve bu Boğaz Galata Kulesi ile Kız Kulesi’nin birleşmelerine hiç izin vermezmiş.

Onlar da asırlar boyunca yaptıkları gibi bakışmalarla , geceleri konuşmalarla, yunuslar aracılığıyla selam göndermelerle yetinirlermiş.

Hikayesini bilir misiniz dedim ya Galata Kulesi ile Kız Kulesi’nin?

İşte ben bir Kız Kulesi
    İstanbul’un uyuyan prensesi
    Ve sen Galata Kulesi
    Bu dünyada bir del,i aşık yani...

-alıntı-
  2. twilight03

twilight03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İşte ben bir Kız Kulesi