KO-MEK ile Yükselen Hayat Standardı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi kursları (KO-MEK) istihdam alanında gençlerin yolunu açmaya devam ediyor. KO-MEK'in Bilgisayar Kullanımı branşında eğitim alan Emre Kır, KO-MEK sertifikası ile iş bulanlar kervanına katıldı. Bir bankada işe başlayan Emre, aldığı KO-MEK eğitimi sayesinde kısa sürede işinde yükselerek bankanın bölge sorumlusu oldu.

  GENEL MÜDÜRLÜKTE İŞ SAHİBİ OLDU

  KO-MEK Leyla Atakan kurs merkezinde Bilgisayar Kullanımı branşında eğitim alan Kır, sertifika almaya hak kazandı. KO-MEK'ten aldığı sertifikayla yola çıkan Kır, şimdi bir bankanın genel müdürlüğünde bölge sorumlusu olarak çalışıyor.

  BİLGİSAYAR KONUSUNDA DONANIMLI HALE GELDİM

  Kır'ın KO-MEK serüveni üç yıl önce başladı. KO-MEK'in farklı branşlarında eğitim alan Emre, son olarak bilgisayar branşına katıldı.

  KO-MEK'in başarılı ve azimli kursiyeri bilgisayar branşında donanımlı bir eğitimden geçti. İşletim sistemi temelleri, elektronik tablolama ve sunu hazırlama programları ile internet ve e-posta yönetimi gibi birçok konuda eğitim gören Kır, tüm sınavlarda başarı göstererek sertifika almaya hak kazandı. KO-MEK ile tanıştıktan sonra hayatının değiştiğini söyleyen Emre, "Özellikle Bilgisayar Kullanımı kursu bana pratik hızlı yazım ve hızlı kullanım avantajı sağladı''dedi.

  KO-MEK SERTİFİKASIYLA YOLA ÇIKTI

  Emre Kır, KO-MEK sertifikasının iş bulma arayışı sırasında kendisine güç verdiğini anlattı. Kır, "Bankaya iş başvurusunda bulunduğumda bilgisayara dair birçok bilgi donanımı, seminer katılımları ve sertifikaları istediler. Ben de Kocaeli'nin Halk Üniversitesi olan KO-MEK'te aldığım bilgisayar eğitimi ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasını gösterdim. Bunların hepsi iş bulmamda çok yararlı oldu'' dedi.

  KO-MEK FARKI ORTAYA ÇIKTI

  Kır, KO-MEK eğitimlerinin yararına değinerek, "İş yerimde bilgisayar kullanımı tecrübesine dayalı çalışmalar yapıldığında KO-MEK eğitimleri ile farkım ortaya çıktı. Aldığım eğitimler sayesinde yükseldim ve şu an çalıştığım konum adına çok güzel bir yerdeyim''şeklinde konuştu.

  BAŞKANA TEŞEKKÜR

  Emre Kır ayrıca KO-MEK kurslarında eğitim alırken geniş arkadaş çevresine sahip olduğunu belirtti. İnsanların sosyalleşmesinde büyük katkı sağlayan KO-MEK'te aile ortamı içerisinde eğitim almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. KO-MEK'in insanlar için büyük nimet olduğunu ifade eden Kır, "Bugün işim varsa ve yükselebilmişsem bunu KO-MEK'e ve bu eğitim hizmetini Kocaeli'ne kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na borçluyum. Başkanımıza ve KO-MEK ailesine çok teşekkür ederim" dedi.

  Alıntı
  Murat AKSOY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş