KOBİ'ler bilgisayarı Facebook için kullanıyor

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Moderatör Muhammet tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Başlığına kanıp haberi okumaya başiladım.Güzel bir haber bende bu haberi sizle paylaşmak istedim.İlginizi çekeceğini düşündüm.

Microsoft Türkiye, 2011 mali yılında yüzde 22 oranında büyürken, en hızlı büyümeyi yüzde 39 ile orta ölçekli şirketler kategorisinde gerçekleştirdi. Şirketin 2011 mali yılının değerlendirildiği toplantıda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Özmen, yazılım alanında da yüzde 29 büyüdüklerini ve bu verilerin Türkiye'de şirketlerin bilişime yatırım yapmaya başladığının göstergesi olduğunu söyledi. Türkiye'nin Kanada ve G. Kore gibi aynı sınıfta yeraldığı ülkelere göre sunucu yatırımında oldukça geride kaldığını söyleyen Özmen, "Bu oralardaki şirketlerin teknolojiye daha fazla yatırım yaptığını gösteriyor. Türkiye'nin 10 büyük ekonomi arasına girmesi için bizde de KOBİ'lerin artık koşmak değil, uçması şart. KOBİ'ler bakkal hesabından bilgi hesabına geçmeli" dedi.

ARALIK'TA 2 YENİ PROJE
    Türkiye'de 22 milyon Hotmail, 29 milyon da Windows Live Messenger kullanıcısı olduğunu anlatan Özmen, "Sadece Messenger'da Türkiye'nin en büyük operatörünün konuşma trafiği kadar bir görüşme trafiği yaratılıyor" dedi. Microsoft Türkiye olarak Aralık ayında açıklayacakları 2 önemli projenin olduğunu belirten Özmen, şöyle konuştu: "Birincisi, Türkiye'de istihdam sağlama anlamında büyük bir hareket getirecek bir proje olacak. 1 yıldır üzerinde çalıştığımız bu proje için 1 milyon dolar yatırım yaptık. İkinci proje ise KOBİ'lerle ilgili. Türkiye'de 2.5 milyon KOBİ var ama bilişim alanında ne yapacaklarını bilmiyorlar. Belki masaüstü bilgisayarları var ama sadece Facebook için kullanıyorlar. Bu projede birkaç ortakla beraber ilerleyeceğiz.''

'XBOX'I GETİREMEMEK ÇOK ÜZÜCÜ'
    Başlangıç aşamasından az sayıda da olsa Windows Phone 7 işletim sistemli telefonu, bir operatör işbirliğiyle yakında Türkiye'ye getireceklerini açıklayan Özmen, Microsoft'un oyun konsolu Xbox'un Türkiye'ye ne zaman geleceğine ilişkin bir soru üzerine, ''Gece yattığımda Xbox'u Türkiye'ye getirememek beni çok üzüyor. Microsoft'ta 26. sırada yeralan Türkiye, yukarı çıktıkça daha fazla talepte bulunabileceğiz. Bizden önce 25 ülke var, sesi daha fazla çıkan" dedi.

Kaynak:

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

© OdaBlog.Net

Sayfayı Paylaş