Komik Anılar (:

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde vulnerable tarafından paylaşıldı.

 1. vulnerable

  vulnerable Üye

  Katılım:
  27 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  644
  Beğenileri:
  299
  Ödül Puanları:
  0

  Alışverişimizi yaptık ve kasaya yanaştık. Kasiyer çocuk önce bana baktı sonra telefonuna sarıldı. Sonra birini arayıp artık nasıl bir heyecana kapıldıysa; "Dediğim kız burada oğluum!" dedi ben şaşkın şaşkın babama baktım babamınsa ağzından şu sözler döküldü: "Babası da burada de!"


  Amerika'da yaşıyorum. Sürekli dinlediğim bir radyo kanalı var haftada 1 saat bir ülkenin müziklerini çalyorlar. 6 yıldır merakla bekliyordum sıra ne zaman Türkiye'ye gelecek diye. Nihayet bu sabah Türkiye seçilmişti. Ve ilk parça geldi: Ceylan söylüyor "Saçlarını dağıtırsın rüzgarlara bırakırsın..." Evet 6 yıl bekledim yuh dedim başka da bir şey demedim.  Gece görüş mesafesinin 1 (!) metreye kadar düştüğü sisli havada 45 dakika boyunca kaplumbağa hızı ile ilerledikten sonra yanlışlıkla sileceği çalıştırmamla birlikte 20 metre ilerisini gördüm. Daha neler göreceğim bakalım...


  İşyerime arkadaşım ziyarete geldi. Ne içmek istediğini sorduğumda çay cevabı ile 5-6 metre uzakta olan askerime 2 işareti yapıp çay karıştırma hareketini yaptım. Asker olduğu yerde 2 kere döndü. Bir an arkadaş koptu ben şaşkın...


  Fazla kilolarından şikayet edip akupunktura gitmeye karar veren tombik anneme babamın yorumu: "Sana bu saatten sonra inşaat çivisi çaksak fayda etmez hanım..." O günden beri küsler barışmalarını bekliyoruz.


  Annem babamın içki içmesine tepki gösterir her zaman. Babam arkadaşlarıyla içerken bir gün arkadaşı "Maydonoz al yenge anlamaz." demiş. Ve gecenin bir yarısı bizi gülme krizine sokan son. Ayakta zar zor duran bir baba ve elinde bir demet maydonoz...


  Elindeki bıçakları satabilmek adına "Bu bıçakla her şeyi yapabilirim bu mümkün!" diyen kapıdaki pazarlamacıya dayımın "Üstüne de oturabilir misin peki?" şeklindeki sorusu susmak bilmez pazarlamacıyı konuşamaz duruma getirdi.


  Hayatımda ilk kez bugün kaşlarımı düzelttirmek için berberime "Ali Abi bu kaşları düzeltebilir misin?" dedim. "Ne demek bütün ibnelerinkini ben düzeltiyorum zaten." dedi. Peki ben kaşları düzelttirdim mi? Düzelttirdim. Bahşiş de bıraktım mı? Bıraktım. Bir daha Ali Abi'ye gider miyim? İbnelik değil mi gitmem artık!


  Babamın karşı komşusu hakkında yorumu: "Bu adam da çok kılıbık. Ben ne zaman balkonu yıkasam o da çamaşır asıyor." Canım babam eski kazak erkeklerden kim kaldı senden başka!


  Haftanın 5 günü dışarıdan yemek isteyen geri kalan iki günde de makarna ve tavuk dışında bir şey yapmayı beceremeyen karım dün akşam Yemekteyiz progr***** başvuracağını söyledi. Hala gülüyorum...

  Aslında bunlar daha birşey degil. Çok varda bu siteye uygun degil. Hepsi alıntıdır. Gülümsemeniz yüzünüzden eksik olmasın :)
  kutsikolik, mesram_58 ve Dreamer* bunu beğendi.
 2. Dreamer*

  Dreamer* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.550
  Beğenileri:
  1.971
  Ödül Puanları:
  0
  Alışverişimizi yaptık ve kasaya yanaştık. Kasiyer çocuk önce bana baktı sonra telefonuna sarıldı. Sonra birini arayıp artık nasıl bir heyecana kapıldıysa; "Dediğim kız burada oğluum!" dedi ben şaşkın şaşkın babama baktım babamınsa ağzından şu sözler döküldü: "Babası da burada de!"

  Haha :D
 3. esseemea

  esseemea Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  77
  Beğenileri:
  90
  Ödül Puanları:
  19
  İnternette gördüğüm ve çok güldüğüm bir anı :
  Bu hikaye Trakya'da geçmiş gerçek bir olay; Yaşlı bir amca, eşeğinin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takılmak isterler ve durdururlar.
  Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.)
  Amca: Dakmam be iste!
  Polis: E bak gördün mu, şimdi ceza keseceyik.
  Amca: Kes bakalım ne keseceysan da gidecem, acele isim var.
  Polis: Peki amca, cezayı sana mı yazalim yogsam eşeğe mi?
  Amca: ???
  Polis: Yani cezayı sana yazarsak beş milyon ödeycen, eşeğe üç milyon ödeycen.
  Amca: Bana kes o zaman.
  Polis: Neden sana keseyon amca?
  Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu!
  :D :D :D

Sayfayı Paylaş