Komik Fıkralar

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde Berkay VARANGEL tarafından paylaşıldı.

1. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29

Tembellik Yasası

Madde 1 : İnsanlar yorgun doğar dinlenmek için yaşar.
    Madde 2 : Çalışmak yorar.
    Madde 3 : Gündüz dinlen ki gece rahat edesin.
    Madde 4 : Yatağını kendini sevdiğin gibi sev, içinden çıkamayacağın gibi yap.
    Madde 5 : Yarın yapabileceğin işi bugün yapma.
    Madde 6 : Bugünün işini yarına bırakma, erteleyebileceğin kadar ertele.
    Madde 7 : Dinlenen birini görünce otur ona yardım et.
    Madde 8 : Oturmak mümkünse ayakta durma, yatmak mümkünse oturma.
    Madde 9 : Tembellikten kimse ölmemiş
    Madde 10 : Çalışma isteği duyunca biryere otur isteğin geçmesini bekle
    Red bunu beğendi.
  2. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Tilki

Tilki, bir gün başı*nı alır, gezmeye çı* kar. Köyün mey* danına varır. Bir duvara çıkar, çev* reyi seyre dalar. Oradan geçen köy muhtarı şaşırır: — Aaa, bir tilki!.. Köyün hocası camiye giderken duvardaki tilkiyi gö- rür: — Aaa, tilkiye bak!.. Bakkal da oradan geçerken bağırır: — Hay Allah bir tilki!.. Kahvedekiler merak edip dışarı çıkarlar. Onlar da tilkiyi görünce şaşırırlar: Tilkiyi gördünüz mü? Vallahi bir tilki bu!.. Kalabalık çoğalıp sesler uğultuya dönüşünce tilki or* mana kaçar. Dişi tilkiye: — Bugün öğle vakti köye indim. Orada herkes benitanıyor, ben hiçbirini tanımıyorum...
  3. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Şaka

Laz'ın biri, takasının içinde oturmuş, Allah'a yal* varmaktadır: — Allahum, bu cün tuttuğum ilk paluğu pi fakirevereceğum, der. Ve lâz oltasını atarak beklemeye başlar. Neden sonra oltayı çeker. Bakar ki bir de ne görsün? Ucunda koskocaman bir balık! — Haçan hiç pu da fakire verulur mu daa! Birden balık bir çırpınışta oltadan kurtulur ve denize atlar. Lâz üzgün ve şaşkın: — Allahum, ben şakacıktan demuştum daa... der.
  4. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Tamamdır

Temel, veznedardan bir demet pa* ra almış ve saymaya başlamış. Ye- diyüz bin liraya kadar saymış: — Buraya kadar tamam çıktı, bun*dan sonrası da tamamdur... diyerek yürümüş gitmiş...
  5. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Çok Şükür

Sarhoş bir Karadenizli, bir ayağı yolda, bir ayağı kaldırımda aksaya aksaya yürüyordu. Duru* mu gören polis yaklaşıp sordu: — HemşerimL Bu kadar sar*hoş olmak için ne kadar içtin? Ne münasebet memurbey... Sen penum sarhoş oldu*ğumdan emin misun? — Kaldırımda nasıl yürüyordun? Bir ayağın sette,diğeri yerde... Ancak sarhoş böyle yürür! Karadenizli sevinçle ellerini yüzüne götürdü: — Sağolun memur bey! Penu o kadar rahatlattınızki... Doğrusu kendimi topal zannedeydum...
  6. enwy angel

enwy angel Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    547
    Ödül Puanları:
    0
    :D Paylaşım için teşekkürler..

Sayfayı Paylaş