komposizyon

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde cnmela tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. cnmela

cnmela Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ileride hangi meslekler arasından bir seçme yapmayı isterdiniz konulu komposizyon (kendiniz yazarsanız sevinirim)

lütfen yazın:)

yazanlara şimdiden çok ama çok teşekkürler:)))

cevaplarınızı bekliyorum:329:

2. yaaa

yaaa Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bak teşekkür isterim ama

meslek seçimi bizler için çok önemlidir.çünkü yanlış bir meslek seçersek hayatta hiç bir zaman mutlu olamayız, hayattan beklentilerimiz istediğimiz gibi olmaz.meslek seçerken kendimize sormamız gereken sorular vardır.

Ben de bu soruları kendime sordum ve benim için en iyi mesleğin doktor ve mimarlık olduğunu buldum.Çünkü bunlar benim için daha eğlenceli .çizim yapmayı ve ameliyatları kendimi bildim bileli hep çok sevmişimdir.Kendime sorduğum birtakım soruların cevaplarına bakarsak bu mesleklerin tam bana göre olduğunu düşünüyorum.ama bunlardan birinde seçim yapmak zorunda olduğumunda farkındayım.bu iki meslek için seçim yapmak benim için çok zor.İkiside ilgi alanıma giriyor.Yani kısacası ben ilerde bu iki meslek arasında seçim yapmak isterdim.İşim çok zor doğrusu.

meslek seçimi yapmak için mutlaka doğru bir meslek seçmeliyiz doğru meslek gerçekten ileriki hayatımız için çok önemlidir.Doğr mesleği bulabilmek için de kendimize "ne gibi şeyleri yaparsam mutlu olurum?,neleri yapmaktan hoşlanırım?,nelerden zevk alırım?"gibi soruları sormalıyız.işte ozaman hangi meslekleri seçmeniz dahada kolaylaşacaktır emin olun...

Sadece bir teşekkür yeter :330:
    cnmela bunu beğendi.
  3. cnmela

cnmela Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    yaaa adlı arkadaşım sana çok ama çok teşekkür ederim çok yadımcı oldun:)) sağol:))
  4. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek seçimindeki temel amaç, kişiye gelecek yaşamında mutluluk sağlayacak bir alan sunmaktır. Çünkü meslek insanın sadece kişisel yaşamı üzerinde değil, etrafı ile olan ilişkilerinde de belirleyici bir etkiye sahiptir. Meslek seçiminde önemli bir başka nokta da, kişilerin ilgi duydukları meslek alanında başarılı olabilecek ruhsal, biyolojik ve fiziksel imkanlara sahip olmalarıdır. Bir meslek kişiye ne kadar ideal gelirse gelsin, o mesleğin gerektirdiği niteliklere sahip değilse başarılı olması söz konusu olamaz. Bu sebeple bir mesleği sevmek ve meslek ilgi alanının tespiti kadar, kişilerin kendilerini tanımaları da önem taşımaktadır.

"Ben neler yapabilirim" sorusuna cevap verebilmesi için kişinin yeteneklerini tanıması gereklidir. İnsanların çok çeşitli işleri değişik düzeylerde yapabildikleri bir eğitim programından yararlanmada bireyler arasında farklar olduğu bilinen bir gerçektir. Yetenek bir eğitim programından bireyin ne derece başarılı olacağının ipuçlarını veren bilgi ve beceriler bütünü olup, kalıtımla getirilen öğrenme gücünün çevre desteği ve deneyimle geliştirilmiş kısmını ifade eder
    cnmela bunu beğendi.
  5. cnmela

cnmela Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    yok_77 adlı arkadaşım sanada teşekkür ederim:))
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş