Komposizyon

Konu 'Türkçe 4. Sınıf' bölümünde narinni tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. narinni

  narinni Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0

  arkadaşlar lütfen bana gezegen ile ilgili komposizyon yazar mısınız?:confused:
 2. ~~Özge~~

  ~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.864
  Beğenileri:
  1.697
  Ödül Puanları:
  36
  Güzeller güzeli Venüs
  Uzun süredir Venüs’le ilgili bilgileri tek bir yazıda toplamak istiyordum. Güneş sistemimizin en güzel gezegeni bu özel ilgiyi hak ediyor bence.

  Güneş sistemimizde Venüs görünüş olarak, Güneş ve Ay’ı saymazsak, en parlak gezegendir. Sabah ve akşamları gökyüzüne baktığınızda gördüğünüz parlak gökcismi Venüs’tür. Güneş’in etrafında dönerken izlediği yörünge diğer gezegenlerdeki gibi elips değil, nerdeyse tam bir dairedir. Kendi şekli de mükemmel bir küreye benzer. Venüs’ün çevresinde bulunan katman büyüleyici güzelliktedir. Yani Venüs biçim olarak mükemmeli arar. İdeal görünümüyle maddi hayatın yaratabileceği zorlukları törpülemeye çalışır sanki.

  Sağlık açısından Venüs üremeyi temsil eder. Üreme artış anl***** da gelir. Bu yüzden Venüs bulunduğu evin niteliklerini artırır. Örneğin parayla ilgili evlerde yer alan Venüs paraya artırıcı etki verebilir. Üreme organları dışında gözleri de Güneş’le beraber Venüs temsil eder. Venüs’ün olumsuz bir evde yer alması gözlerle ilgili bir bozukluğa yol açabilir.

  Venüs sanatın da temsilcisidir. Hayatımızda her türlü estetikle ilgili konu Venüs’le ilgilidir. Sanatçıların yıldız haritalarını incelediğimizde Venüs’ün genelde çok kuvvetli olduğunu görüyoruz. Hayatın estetik konuları , yeme içme, giyim kuşam ve moda ile ilgili konular Venüs’ün etki alanı içindedir.

  Endüstrinin gelişmesiyle Venüs’ün yakından bağlantısı vardır. Tekstil ve kimya endüstrilerini Venüs yönetir. Venüs’ün rengi beyaz olduğu için ipek ya da gümüş gibi beyaz renkli maddelerin Venüs’le ilişkisini düşünmek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra değerli taşlarla ilgili işlerin, çay ve kahve ile ilgili konuların Venüs’ün etki alanında olduğunu görüyoruz. Sanırım sıvı ile ilgili konular Venüs su grubuna ait olduğu için ön plana çıkıyor.

  Yıldız haritasında Venüs’ü olumlu bir evde güçlü bir şekilde yer alan kişilerin genellikle uyumlu, dost canlısı, kibar, zevkli, düzenli ve çekici olduklarını görüyoruz. Özellikle bayanlarda ikinci evin Venüs’le direk ilişkisi olduğu durumlarda yüz güzelliği belirgin olabiliyor.

  Tabi her gezegen de olduğu gibi yıldız haritasindaki zayıf, yanık ya da düşüş durumunda olan Venüs kişiye olumsuz özellikler verebilir. Venüs’ü zayıf olan kişilerin aşırı eğlence düşkünü, zevksiz, aşırı tutkulu, rüküş ya da yüzeyselliklere takılı kalmış olmalarına rastlanabiliyor.

  Venüs hayatımızda aşkı da temsil eder. Evlilik evi olan yedinci evde yer almış Venüs kişinin aşk evliliği yapacağını gösterir. Aynı zamanda kişinin karşı cinsle olan ilişkilerinin mutluluk getireceğini de Venüs’ün yedinci evle olan güçlü ilişkisinden anlayabiliriz. Bir erkeğin hayatında bayanlara nasıl baktığı, evlilikten ne anladığı yıldız haritasında Venüs’ün konumundan anlaşılabilir. Beşinci evimiz ise romatizm evidir. Bu evde yer alacak Venüs kişinin bir çok romantik ilişki yaşayabileceğini gösterir.

  Venüs’ün parlak ışığının her zaman üzerinizde olması dileğiyle.
 3. ~~Özge~~

  ~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.864
  Beğenileri:
  1.697
  Ödül Puanları:
  36
  bunu buldum, olur mu?
 4. narinni

  narinni Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  olur
  çok teşekkür ederim
  Son düzenleyen: Moderatör: 12 Mayıs 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş