Kompozisyon

Konu 'Edebiyat 9.Sınıf' bölümünde seliin-97 tarafından paylaşıldı.

1. seliin-97

seliin-97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bir millet sanata önem vermedikçe büyük bir felakete mahkumdur '' konu hakkında kompozisyon istiyorum lütfen yardım edin bana yalvarırım çok önemli :/:eek:
  2. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Yalnız kompozisyon kişinin şahsi düşüncelerini belirli ölçüt ve kurallara göre yazıya aktarmasıdır.Bak 9.sınıfsın.Liseye yeni başladın bu nedenle ortamı pek bilmezsin.Edebiyat öğretmenleri bu tür şeylere çok dikkat ederler.Senin yazman gerekir.Kötü olsun ama senin olsun.Eğer edebiyat öğretmenin senin yazmadığını bilirse-ki zaten siz yazın demiştir- bu yıl sana çok zor geçer.Görmüş geçirmişten tavsiyeler...Geçen yıl ilköğretimdeki gibi performanslar toplanıp bir not yazılılar toplanıp bir not değildir lisede.Her sözlü yazılı değerindedir.Mesela sen yazılıdan 70-70 almışsındır.Sözlülerine 25-25-25 verirse edebiyattan kalırsın.İlköğretimdeki gibi 55'ten 3 düşmez.43'ten kalırsın.bu nedenle öğretmen ile iyi geçinmeye bak.Biliyorum bu yazıdan sonra moderatörler bana ceza verecekler ve sende bana kızacaksın ama sana o günleri yaşamış biri olarak tavsiye vermek istedim.

Sayfayı Paylaş