Kompozizyon!

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde DERSSEDERS tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. DERSSEDERS

DERSSEDERS Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

*** arkadaşlar kompozisyon yazıcam...
    Siz yazarsanız daha iyi olur...
    Kurallara uymak öenemli...
    Konuyu siz belirleyin...
  2. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    İstersen okulada biz götürelim ..
    Sen önce konunu bul yazmaya çalış takıldığın yer olursa burda sor (;
    matrix bunu beğendi.
  3. selene

selene Guest

Kendin yazsan daha iyi olur ;)
    Takıldığın bir yer var ise sorabilirsin bulduğun konu hakkında :)
  4. HaYaL...

HaYaL... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sana yardımcı olabilirim belki =)
    KİTAP VE BEN
    Kitap okumak bence hayattaki en güzel şeylerden biridir.Kitap insana bir çok
    şeyi ğretir.Bilgilendirir ve kültürlendirir.Kitapların benim hayatımda büyük bir yeri var-
    dır.Sürekli okumak hatta başından hiç ayrılmak istemiyorum.Kitaplar bende öyle bir
    alışkanlık yaptı ki okumadan duramıyorum.
    Kitaplar insana unutulmaz şeyler yaşatır.Kitaplar insanın yalnızlığını giderir.Bi-
    zimle arakadaş olurlar.Kitaplar bizim hayatımızda yardımcımızdır.Kitaplar insanı hayata hazırlar.Kitap bize sevinç ve mutluluk hissi verir.Ve bence bu hisleri yaşamak çok güzel bir duygudur. ha-
    yata hazırlar.Kitap bize sevinç ve mutluluk hissi verir.Ve bence bu hissi yaşamak çok
    güzel bir duygudur.
    Ben en çok macera kitaplarını ve şiir kitaplarını seviyorum.Ayrıca masalları ve
    öğüt veren kitapları da severim.Roman,masal,hikaye gibi kitaplar bizim kişiliğimizin
    aynasıdır.
    Ben kitapları çok seviyorum.Ve bu yüzden hep bir kütüphanem olsun istemişim-
    dir.Kitapların hepsi benim olsa ne güzel olurdu.Hepsini okurdum. Hiçbirini incitmez.
    Sayfalarını yırtmazdım.Onları okurdum.Benim kitaplara duyduğum sevgi gerçek bir
    sevgi.Ben kitapları asla bırakmam,bırakamam.
    Bence herkez kitap okumalı.Okuma yazma bilen bir kişi için bu hiçte zor bişey
    değil.Bence kitap okumak, internette vakit geçirmekten, televizyon izlemekten,ve bir-
    çokşeyden daha güzel.
    Kitaplar gerçek dostudur.Seni asla sırtından vurmaz.Yalan söylemez ve seni
    üzmez.
    Arkadaşlar size tavsiyem sizde kitap okuyun.Ve onlarla arkadaş olun.Siz onları
    bırakmazsanız onlarda sizi bırakmaz!..

HAYDİ HEPİMİZ OKUYALIM!!!
    PatiAyak bunu beğendi.
  5. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    öğrenmek için ne iyidir?
    özellikle öğrenciler.bir şeyi takdılar mı takarlar hemen olsun isterler.dahası bazen''anne öğretmen yarına ödev verdi benim bu kalemi/kitabı/sayfayı/boyayı almam lazım anne lütfen çok lazım çok gerekli''ki aslında haftalık ders progra mına bakıldığında aslında o ders 4-5 gün sonradır.ama öğrenciler hemen ödevi bitirmek ister.neden?
    çünkü o öğrenciler planlı ve programlı çalışmayı severler yani burdan da'akşam 20.05 te sosyal 20.25 te matematik 20.32 de 5 dakika mola' gibi bir plan anlamayın.plan dediğim şey o gün ödevlerinin hepsini yapmak ister ve hafta sonu düzgün ders çalışmayı ister .anneler ve babalar çocuklarının yüzünü 15 dakika görürse ne ala!çünkü çocuklarında bir öğrenme hevesi vardır.bazen anne ve baba arasında'ya şu çocuğu okuldan alsak mı?çocuk kendini çok sıkıyor'dediğini duyarız bazen öğrenmenin kötü birşey olduğunu bile söylerler oysa ki öğrenme gibisi yokken bazen öğrenme ile çocukların 30 yaşındaki bir insanın bilgilerine ulaştığını görürüz işte bu yüzden öğrenmek iyidir
    unutmayalım ki ileri ki nesilleri genç beyinler yetştirecektir o zamana kadar anneler ve babalar kendilerini biraz daha bekletmeliler çünkü çocukları çok büyük bir seviyeye ulaşacaktır...
    ben yazdım bir teşekkür yeter...
  6. Dilayda1903

Dilayda1903 Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    44
    arkdasla benimde komposizyon ödevim var yardımcı olursanız çook sevinirim Konu:Balık Baştan Kokar.atasözünden yola çıkarak bir komposizyon yazınız dedi ben pek anlamadım yardım edecek arkadaslarımız varsa lütfen yazsınlar rica etsem kendiniz yazabilirmisiniz?
  7. zyno

zyno Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    peki, bakarsan bağ bakmazsan dağ olur bu atasözüyle ilgili komposisyon yazar mısınız?LÜTFENN
  8. matrix

matrix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Balık baştan kokar.
    Gerek bir aile, gerek bir topluluk ve gerekse bir ülkede baştaki yöneticilerin niyetleri ve tutumları bozuksa o yerdeki her şey de bozuk ve düzensiz olur. Ortada değerini koruyan bir şey kalmaz.
    kısa bir anlatım
  9. matrix

matrix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    KONU: "BAKARSANBAĞ, BAKMAZSAN DAĞ OLUR"
    Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur ile ilgili kompozisyon Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
    Açıklamamızın amacı, her şeyin beğenilir niteliklere sahip olması için bakımın gerekli olduğudur Özel eşyalarınıza bile dikkat ve bakım göstermediğiniz sürece onların harap olması pek doğaldır Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
    1 - Bakılmayan şeylerin harap olmaya mahkûm oluşları;
    2 - Beğenilir ve göz alıcı durumda olmak için bakımın gerekliliği;
    3 - Tutumlu insanların karakteri;
    4 - Sonuç
    ÖRNEK ÇALIŞMA:
    "Çoğu zaman elimizdekilerin kıymetini bilmeyiz İlgisizlik ve kayıtsızlıkla onları harap olmaya terk ederiz Sonra, darmadağın, perişan bir görünüm karşısında kaldığımız zaman da üzülür ve pişmanlık duyarız
    "Sahip olma" duygusu kuvvetli olan insanlar, ellerindekilerin kıymetini daima bilirler Malını koruyabilmesi, insanı insan yapan özelliklerden biridir Babadan kalma eski bir ev düşünelim; kayıtsızlığımıza kurban olduğu takdirde sonu viran olup yıkılmaktır Böyle bir evi devamlı olarak onarır ve korursak, sonunda emeklerimizin karşılığı olan şirin ve güzel bir evle karşılaşırız İnsan ilgisi, irade ve çabası, isterse çirkini güzel yapar İlgisizlik ve ihmalinse, en üstün güzellikleri dahi yok edeceği unutulmamalıdır
    Elimizdekilerin kıymetini bilmeyi, onları korumayı, değerlendirmeyi, çocukluğumuzda öğrenmemiz gerekir Bu öğrenim bizde kökleştiği, karakterimizin bir parçası olduğu zaman elimizin altında olan her şey iyiye, güzele, mükemmele ulaşacaktır"
    bir teşekkürü fazla görmeyin
    zyno bunu beğendi.
  10. zyno

zyno Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    biraz daha uzun olsun lütfenn çok kısa, kısa komposisyon olmaz en az 4 paragraf olsunn ama çabuk olun lütfenn
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş