kontrolsüz hücre b**ünmeleri

Konu 'Biyoloji 10. Sınıf' bölümünde kartall tarafından paylaşıldı.

 1. kartall

  kartall Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2009
  Mesajlar:
  32
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  rahim ağzı kanseri ve akciğer kanserininetkilerini en aza indirmek için ülkemizde yapılan çalışmalar nelerdr? yardım eder msnz
 2. SherlocK

  SherlocK Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  Pap testleri rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığınızı azaltmanın en iyi yoludur. Erken dönemde, yani anormal hücreler yayılma şansını yakalayamadan saptandığında, rahim ağzı kanseri öncülleri başarıyla tedavi edilebilir.


  Sağlık Görevlinizin Pap testleri hakkındaki tavsiyesine mutlaka ama mutlaka uyunuz; Pap testi rahim ağzındaki kuşkulu hücre değişikliklerini kansere dönüşmeden önce saptamaya yardımcı olabilir. Ayrıca Sağlık Görevlinizden rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığınızı azaltacak başka yöntemler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Sizlere istediğiniz bilgileri verecektir…

  Rahim ağzı kanseri yaşamı tehdit eder; ancak ona yakalanma riskinizi azaltma gücüne sahipsiniz. Bunu gözardı etmeyiniz…
  fatma selen ve mert58 bunu beğendi.
 3. SherlocK

  SherlocK Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  akciğer kanseri kadın ve erkek tüm dünyada kanser ölümlerinin önde gelen nedenidir Akciğer kanseri önleme kritik bir konu vardır. Akciğer kanseri önlenebilir mi? Bu, akciğer kanserinin% 90 eylem ve bilinçlendirme yoluyla önlenebilir tahmin edilmektedir. Önlenebilir akciğer kanserlerinin çoğunluğu için İçilmez hesapları, ancak sigara içmeyen de kendi riskini azaltmak için harekete geçebilir. Olanlar zaten olmamalıdır umutsuzluk akciğer kanseri tanısı edilmiştir. Sonra akciğer kanseri zaten mevcut bazıları bu tedbirlerin yaşama geliştirmek için gösterilmiştir.
  Sigarayı bırakma ve Akciğer Kanseri Önleme
  Sigara ABD'de akciğer kanserlerinin% 87 sorumludur. Herhangi bir zamanda sigara Sigarayı bırakmak, akciğer kanseri riskini azaltabilirsiniz görünür ve akciğer kanseri tanısı sonra da faydalı olmak.
  Radon Pozlama ve Akciğer Kanseri Önleme
  Evde radon maruz kalmak akciğer kanseri genel ikinci önde gelen nedenidir ve numarası olmayan bir neden-sigara olduğunu. Radon görünmez bir radyoaktif gaz olduğu toprak radyum normal çürüme kaynaklanır. Ucuz test kitleri çok donanım mağazalar ve mevcut evde yaşam alanı en düşük seviyesinde yerleştirilmelidir. Eğer sonuçları anormal olan, Çevre Koruma Ajansı sorun tamir yardım sağlayabilir. Kaynakwh:
  Sigara dumanına ve Akciğer Kanseri Önleme
  Ikinci el duman Pozlama olmayan akciğer kanseri riski içmeyenler kadar iki üç kat artar.
  Asbest ve Akciğer Kanseri Önleme
  İşyeri asbeste maruz kalma, akciğer kanseri riskini artırır ve risk sigara ile birlikte üstel olduğunu. İşverenler bu açık için güvenlik önerileri olmalıdır. Evleri önce 1.970 için asbest yalıtım içerebilir inşa. Sol tek başına, bu yalıtım nadiren endişe, ancak bir müteahhit bu asbest çalışmak danışılmalıdır edilebilir olduğu remo****ng. Kaynakwh:
  Kimyasal ve Mesleki Riskler ve Akciğer Kanseri Önleme
  Çeşitli kimyasal sanayi ve çevresindeki evleri akciğer kanseri riskini artırabilir kullanılır. Ahşap striptizci gibi ana ürünlerde Etiketler ve Malzeme Güvenlik Bilgi Formları işverenler tarafından, pozlama sınırlamak için kullanmak güvenli maruz kalma ve uygun maskeler hakkında bilgi verir sağladı.
  Diyet ve Egzersiz ve Akciğer Kanseri Önleme
  Sağlıklı bir diyet ve orta derecede fiziksel aktivite de akciğer kanseri önlemede rol oynar.
  fatma selen ve mert58 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş