Kopya Çekenlerin Teşekkür Alması Beni Sinirlendiriyor

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde Özel Üye Esra tarafından paylaşıldı.

1. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83

Sınıfta tek kopya çekmeyen benim. Sonsuza kadar bu sürüp gidecek benim için bu zaten. Ben kendi emeğimle çalışıp çabaladım. Çoğu zaman da uykusuz kaldım ders çalışmaktan. Kopya çekenlerin çoğu teşekkür alıyor. Bu durum beni çok sinirlendiriyor. Öğretmenler de bu durumu ya farketmiyor ya da görmemezlikten geliyor. Geçen dönem bizim sınıftan kopya çeken birisi takdir aldı ve okul birincisi oldu. Bu durum hiç adil değil. Tavsiyeleriniz nelerdir?
  2. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    :) Kendi öğrenciliğimi bir kenara bırakacak olursam,
    Çalışıp çabalamanın karşılığını sınavda olmasa bile bir gün alacağına inanıyorum. Her şey sınav değil, sınavdan iyi almak her şeyi bilmek değil.. Öğretmenler genelde görmezden gelmez de, zaten görmez:) Öğrencinin kopya çekmesini engellemek bence çok zor, hatta bazen imkansız. :) Bırak teşekkür alsınlar, ellerine mi yapışır? Üniversite sınavının daha önemli olduğunu biliyorsun. Ha, o çok mu adil, çok mu belirleyici? Değil tabi. Sınavlardan başka bir şey düşünemez olduk, bu yüzden de hiçbir şey öğrenmiyoruz. Sonsuza kadar sürüp gidecek deyip büyük konuşma, sen de öğrencisin :)
    Tavsiye edemeyeceğim, çünkü kopya çeken çeker, öğretmen görmezse görmez, teşekkür de alır o öğrenci. Tek tavsiyem senin takdir alman;)
    Başarılar..
    Dreamer*, MaviGöz-//, €YLÜL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Bizim okul sizinkinden farksız. Sınıfta kalacak derecede öğrenciler kopyayla teşekkür alıyorlar. Bizde çekmiyor muyuz ama onlar 10 soru varsa 10unuda kopyayla yapıyor kardeşim el insaf. Birde bu kişiler takdir alamadıkları için üzülüyorlar. Dün sinirlendim zaten onlar takdiri kaçırdık dedikçe. Kopyacı arkadaş "7" puandan takdiri kaçırmış ona sitem ediyordu. :D
  4. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    Engelleyemeyiz ki onları.. Bize düşen daha çok çalışmak.. Onları engellese engellese gözlemci hoca engeller (=
  5. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Malesef. Gözlemci hocalar göz yumuyor ama napalım. Gıcıklık olsun diye bazen yanlış kopya verdiğimi bilirim. Vicdanım rahat valla :D
    tumblr_ ve Desert Rain.* bunu beğendi.
  6. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Malesef. Gözlemci hocalar göz yumuyor ama napalım. Gıcıklık olsun diye bazen yanlış kopya verdiğimi bilirim. Vicdanım rahat valla :D
    Genişletmek için tıkla...
    bende bende :D
    kızın biri benim yüzümden 05 almıştı :D
    arkama oturmuş kalemi batırıyor bende ne sorduysa bile bile yanlış söyledim.. o gün bugündür sırtıma kalem batıran bir otlakçı yok ;)
  • Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4
    Şimdi Arkadaşlar Kopya Çekenlerin üç türü vardır :)
    birincisi kendi emeğiylle kopya çeken :)
    ikincisi hocaların yardımıyla kopya çeken
    üçüncüsü ise arkadaşlardan ve etrafında çarp çırp kopya çekenler..
    espiriyi bir kenara bırakırsak.
    mallasef günümüzde kopya çeken öğrenci sayısı oldukça fazla ..
    bu kopyalar benimde bir zamanlar vallahi zoruma gidiyordu ve halen az da olsa zoruma gidiyor desem yeridir..
    biz sabahlayalım iyi not almak için bir tanesi ise ders çalışmaz ve sınıfın en çalışkanın yanında otur ve kopya çek ama bu az rastlanır bir olay çünkü sınıf çalışkanların çoğu kopya vermez çünkü kendisinden daha yüksek bir puan alan kişiyi görmek istemez bu doğruya doğru birde öğretmenin yani hocanın sınav başlamadan önce çalışkan öğrenciyi oradan alıp kendi masasında sınav yapması..
    işte genelikle sınıf çalışkanların yanında oturanların durumu bu bazen şanslı bazen ise şansızdırlar..
    ama bunu bilelim ki bir kopya çeken nereye kadar kopya çekecek ki bu var yani..
    ayrıca sen merak etme sınavda kopya çeken bir insan cezasız kaldığını düşünme bence, yaratan Allah mutlaka onun cezasını verecek biliyorsunuz ki her şeyin cezası var aldığınız. eşyadan tutun bir ekmek parçasına kadar. şimdi bu nasıl hırsızlık oluyor diyorsunuz emek hırsızlıkğı oluyor bu. neyse konuya dini olarak ele almayı bir kenara bırakalım..

mallasef kopyayı önlüyebilecek bir sistem kurulmadı.. :)
    ancak ve ancak Sınıflarda Kamera olacak ama o da biraz zor :D
    düşünsene kamera var öğrenci camera dolayısıyla her yaptığı harekete dikkat edecek :)

Kopya Çekenler Hayatlarının Sonuna kadar çekecek değil yaa bunu düşün bence...

• tumblr_

tumblr_ Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Hocanın biri kopya çekmenin zeka gerektirdiğini söylerdi..
    Ögrenci hem kopya çeker , hem de ögrenirmiş kopyayı çekerken o bilgiyi..
    Hocaların çogunluğu kopya çekildiğini görmezden geliyor dogru..
    Sana düşen dogru bildiğin yoldan şaşmamak.
  • Sayfayı Paylaş