Körfez Erkul Bahar Koleji'nde Beyaz Bayrak Sevinci

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" projesi çerçevesinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan Körfez Özel Erkul Bahar Koleji, törenle bayrağı teslim aldı. Törene Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci, İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aşı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Semra Koşumcu, Özel Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rıdvan Adaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  Okul Müdürü Sinan Aydın, törende yaptığı konuşmada temiz bir medeniyetin mirasçıları olduklarını belirterek, "O kadar ki bizim kültürümüzde, vefat eden bir insanı bile defnetmeden önce tertemiz yıkıyorlar. Ölüsüne bile bu kadar temiz bakan bir toplumun evlatlarının beden ve mekan temizliğine duyarsız kalması, çevreyi kirletmesi asla kabul edilemez." dedi. Aydın, çocuklar sayesinde kazandıkları bayrağı, yine çocuklar sayesinde yıllarca sahipleneceklerini belirterek, "Çünkü temiz olmaktan daha önemlisi, temiz kalabilmektir." şeklinde konuştu.

  Başkan Pehlivan ise bayrağın örnek alınması gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti: "Okullarda istikrarlı temizlik ve sağlığın göstergesi Beyaz Bayrak. Bu bayrağı henüz almayan okullara da örnek olmalı. Temizlik, sağlığın en önemli parçasıdır. Körfez'de okullarımız, temizliği alışkanlık haline getirmiş ve insanların yaşabileceği sağlıklı ortamlar hızla genişlemeye başlamıştır."

  Genel Müdür Adaş'ın Kaymakam Şirinoğlu'ndan Beyaz Bayrak'ı teslim aldığı tören, öğrencilerin "Temizlik Bilinci" adlı skeciyle sona erdi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş