korku ütopyası örnekleri

Konu 'Felsefe' bölümünde 57faruk57 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. 57faruk57

  57faruk57 Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2008
  Mesajlar:
  27
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  merhaba arkadaşlar korku ütopyası yazmam gerekiyor ama nasıl yazılacağını bilmiyorum eyer elinizde hazır korku ütopyası yazılmış varsa örnek olarak atarmısınız yada yardımcı olurmusunuz?
 2. hilly

  hilly Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.548
  Beğenileri:
  1.711
  Ödül Puanları:
  113
  Hiç bir yerinde taştan ya da betondan duvar bulunmayan bu mükemmel yer, tamamen camla kapalıydı. Tamamen şeffaf olan bu yapının aynı kendi hayatları kadar bilinir olduğunun farkına varan ASTR38, en aşağı 300 masaya sahip Güney yakası 5. Kafenin yavaş yavaş boşalmasını seyrediyordu. Burada tek başına kalması hayat puanının azalmasına neden olabilirdi… Fakat onu burada hayatının %2’si pahasına tutan şey az sonra gelecekti.
  Kimseye bahsetmediği farklı bir tutkusu vardı. Adının EUFR22 olduğunu öğrenmişti, o kadar. Sorgulamaktan haberleri olmayan bir çok kimseye onun adını sorduğunda, kimse de “Adını niye soruyorsun” dememişti ve bu iyiydi. Kötü olan ise ASTR38’nin kendilerinden farklı olan bu cins insanla ilgilenen bir hemcinsini görmemiş olmasıydı. Kendisi gibi düşünen başkasını görmemiş olduğunu düşünürken, giriş kapısının açıldığını gördü. Yine Yelkovan aynı yerdeyken o da aynı yerdeydi. Zarif hareketleriyle içeri girdi ve sadece etrafına bakındı. Kartını kafe görevlisine verip bir kahve istedi. İlk defa görmüş gibi baktığı Güney Yakası 5. Kafenin şeffaf duvarlarından giren ışık, bir deniz fenerinden çıkarcasına ASTR’ye vururken, ASTR de “Ne kadar güzel gözleri var” diye geçirdi içinden. Onunla bir kelime konuşup konuşmamak konusunda yine kararsız kaldı ki vakti bitmişti. Kolundaki saat hafif hafif ötmeye başlamıştı. Kapıya doğru yürüdü. Giderken arkasına bire daha göz attı, ve EUFR’ye ertesi gün aynı saate kadar görüşmemek üzere sessizce veda etti. Cam kapıya yaklaşıp kartını otomatik cihazdan geçirdi ve sıradan “Hoşçakal ASTR38” yazısını izledi ekranda. Kapı açıldı. ASTR38 yola çıktı tekrar. İşine doğru adım adım gidiyordu. AMCA12-t ‘yi gördü ve bir selam verdi. Sokaklar işe giden veya işten çıkan insanlarla doluydu yine.

  ASTR38 İNÜM(İnsan üretme merkezi) güney şubesinde çalışıyordu. Yaptığı iş ise yeni doğan çocukların adını ve adresini, ileride çalışması muhtemel işyerlerini bilgisayara kaydetmekti. Yine asansöre bindi. Asansör görevlisi AFSO11 kendisini karşıladı. 214’e çıktı, odasına girdi. Kağıtlar birikmişti. Yine bir dişi olan AMMX45’e selam verdi. Oturdu ve yeni doğan çocukların kaydını tek tek geçirmeye başladı.

  Elindeki kağıtlarda çocukların adı, üretilme tarihi ve ileride çalışması muhtemel iş yerleri yazıyordu. Mesleği şimdiden belliydi. Yaklaşık iki yüz çocuğun kaydını Küresel Dünya internet ağına kaydetti. Yalnız bu işi yaparken beynini sürekli kurcalayan günlük sıkıntılar beliriveriyordu. Her gün düşünmekten ve cevap bulamamaktan bıktığı sorular yine onu tırmalıyordu. Dünyadaki bütün insanların olduğu gibi bu çocukların da adları belli başlı kelimelerle başlıyordu. Bunun bir anlamı var mıydı bilmiyordu ama sebebini merak ediyordu. Çocukların adının ilk iki harfi ya AM, ya AS, ya EU, ya AF, ya da AU idi. Daha sonra da bir çok insanda aynı olan farklı iki harf geliyordu. Mesela EUFR. FR harfleri diğer kalıpların yanına gelmiyordu. Acaba bunlar bir şey ifade ediyor muydu?

  Şimdi önünde bir başka EUFR vardı. Tabi yanındaki rakamlar başkaydı. Acaba kaç tane EUFR vardı? Acaba hepsi 22 kadar güzel miydi?
 3. hilly

  hilly Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.548
  Beğenileri:
  1.711
  Ödül Puanları:
  113
  Korku Ütopyası

  Yani bir kez daha mızıkçılık yaptı hayat

  Herşey giyotin tadında bugün

  Hiçbir şeyin değeri kalmadı

  Beklemek ve ölmek sırası şimdi

  Tüm damarlarında hissetmek yok oluşu

  Sanma ki matemler yaşatacak

  Diri tutacak seni

  Bir süre adın yaşatacak dimağlarda

  Bir yüzyıl sonraki torununa sor kendini

  Ne ifade ediyordun ona

  Bin yıl sonra sonra hiç olmadın zaten

  Üzerinde bin katlı bir binanın ağırlığı

  Yaşadım sandığın

  Bir kandırmacaymış meğer

  Sunakta kanı akan sendin unutma

  Bir doğa kanunu yerine geldi

  Bir adak gibi adandın Tanrı’ya

  Çok basit bir denklemmiş

  Doğmak,büyümek ve ölmek

  Tarihten önce ne ise ölüm

  Şimdi de o…

  Bir anlamı olmalıydı halbuki

  Aşkın,sevişmenin ve ölmenin de.

  Nerede aramalı peki

  Manastıra kapanan rahipte mi yanıtlar?

  Koyu sakalların içinde bitlenen fikirlerde mi?

  Tanrı tanımaz bir filozof mu verecek yanıtları?

  O ne kadar rahatlatabildi ki kendini…

  Aşk,kadın ve şarap diyen Ömer Hayyam mı yoksa?

  Nereden gelen ve nereye gidensin?

  “Yol yolcusuna kıymaz” derler.

  Ama bu yol kıydı tüm yolcularına
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş