Korsan Sorusu

Konu 'Geometri 9. Sınıf' bölümünde FarAway tarafından paylaşıldı.

1. FarAway

FarAway Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar, size bir sorum var.

Diyelim ki, 0 yılındayız ve gemimizde ( gemide motor falan yok tabii, yelkenli gemi ) 10 ton altın var ve bunları İstanbul Boğazı' ndan geçerek Trabzon' a götüreceğiz. Fakat, arkamızda bize 1,5 - 2 saat uzaklıkta olan bir korsan gemisi var ve bizim altınlarımız almak için bizi takip ediyor. Ama bir sorun var! Boğazdan geçeceğiz ama rüzgar ve akıntı bize ters yönde. Bir şeyler yapıp boğazdan geçmeliyiz. Sizce nasıl geçeriz?
    ömer hoca bunu beğendi.
  2. safiye dağ

safiye dağ Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    0
    altınlar candan önemli değil denize atlar yüzerek bir kıyıya geçerdim

ne kadar komiksin sen anlamını bilmediğin soruyu niye soruyon şimdi ben meraktan akşam yatamıyacağım of seni öldüreceğim

ha bir keren 0 yılında daha tahta bile icat edilmemiştir nasıl oluyor da yelkenli gemi icat etmiştir çok acayip ve de komik bakalım bunu hocama söyleyim ne diyecek kesin der ki altınları alır kaçardım

sen benim huyumu bilmezsin of yine uykusuz kalıcam aman tanrım zaten az önce caza yedim

cevabı söyle bana sen bu soruyu nerden buldun sen erkek misin kız mısın hu hu ordamısın
    safiye dağ bunu beğendi.
  3. FarAway

FarAway Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yapma ya, 10 ton altın diyorum. :D Amacımız boğazdan geçmek yani geçmenin yöntemini bulmak. Sorunun cevabını bende bilmiyorum. :D

Yahu kafanıza takmayın yılı, ayı, günü falan boşverin onları. Asıl cevap önemli. :D

Önce nöbetçi öğretmen bizi biraz azarladı sonra bu soruyu sordu. :D
  4. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    Konu içinde sohbet etmeyin .
  5. safiye dağ

safiye dağ Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    0
  6. ömer hoca

ömer hoca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Arkadaşlar, size bir sorum var.

Diyelim ki, 0 yılındayız ve gemimizde ( gemide motor falan yok tabii, yelkenli gemi ) 10 ton altın var ve bunları İstanbul Boğazı' ndan geçerek Trabzon' a götüreceğiz. Fakat, arkamızda bize 1,5 - 2 saat uzaklıkta olan bir korsan gemisi var ve bizim altınlarımız almak için bizi takip ediyor. Ama bir sorun var! Boğazdan geçeceğiz ama rüzgar ve akıntı bize ters yönde. Bir şeyler yapıp boğazdan geçmeliyiz. Sizce nasıl geçeriz?
    Genişletmek için tıkla...
    Gemiyi boğazdan yürütürüz.
  • Prototype

Prototype Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    1-bizimki yelkenlide onlarınki motorlumu
    2-Bizi etkileyen rüzgar onlarıda etkiler
    3 hiç olmadı Fatih'in metodu kullanırız
    4-10 ton altını kim bulmuş biz kaybedelim
    :)
  • Chrono

Chrono Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle sayısal değer nerdeyse hiç yok. Gemilern hızlarını verse aralarındaki mesafe ve trabzona kadar ki mesafeyi verirse çok saçmada olsa bir sonuç bulabiliriz.Siz ne yaptınızda hocayı bu kadar kızdırdınızda bu kadar saçma soru sormuş. Her şeyden önce bu soru neden geometri bölümünde.
  • Sayfayı Paylaş