KPSS Mahkemelik Oldu!

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  Türk Eğitim-Sen, KPSS'den önce sınav sorularının gönderildiğini iddia ettikleri bir e-posta adresiyle ilgili bilgileri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu.

  Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında, “KPSS öncesinde, soruların gönderildiğini belirledikleri bir e-posta adresine ilişkin bilgilere sahip olduklarını” öne sürdü. Koncuk, bu bilgilerin, Devlet Denetleme Kurulu'nca kendilerinden alındığını, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan'a da bununla ellerindeki bilgileri ileteceklerini söyledi.

  “Ancak YÖK Başkanlığından bu adrese ilişkin herhangi bir talep gelmediğini” savunan Koncuk, kendilerinin, yalan söylemekle de itham edildiklerini, böylesine önemli bir bilgiyi almadan kimsenin yalanlama yapmaması gerektiğini vurguladı.

  YÖK'ün tutumunu anlamakta zorluk çektiklerini belirten Koncuk, “Elimizdeki bilgileri, YÖK yetkilileri bizden isteyene kadar kendilerine vermeyeceğiz” dedi.“Çocukların ve gençlerin geleceklerinin birtakım kişilerce ellerinden alınmak istendiğini” iddia eden Koncuk, buna asla izin vermeyeceklerini ifade etti.

Sayfayı Paylaş