Küçük Kadınlar Kitabının Özeti

Konu 'Türkçe 7. Sınıf' bölümünde pelin00 tarafından paylaşıldı.

1. pelin00

pelin00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    2

arkadaşlar lütfen küçük kadınlar kitabının özeti lazım çok acil :confused::confused::cold:

2. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    972
    Ödül Puanları:
    0
    Küçük Kadınlar kitabının özeti
    Küçük Kadınlar, bir tüm zamanlar efsanesidir. Hayat değerlerinin bir bir eridiği her an, geri dönüp tekrar okunması gereken bir moral nostaljisidir. His yüklü, insana insanı hatırlatan bir kla******.

Roman, büyük zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren ve çok acı çeken March ailesinin hayatından kesitler aktarır.Zenginken yoksullaşan ailede dört kız kardeşle tanışırız. Dördü de farklı tipte kadınları temsil ederler. Oyunu kuralına göre oynayan Meg, asi ruhlu yazar Jo, çekici ve kırılgan Amy ve eziklik olarak yansıyan alçak gönüllüğüyle Beth, ideal olan ve olmayanın geçişkenliğini hafızalara kazınması gereken bir akış içinde temsil ederler.

Genç kız.lık.tan kadınlığa geçiş sürecinin sancıları, Viztoria dönemine özgü tutkulu bir aşk, Beth’in ölümcül hastalığı, evlilik baskıları ve yaşanan evin dışındaki dünyanın hayatlara yansıyışı, her dönemin okuruna hitap edecek şekilde anlatılır.

Koşullar sonucunda zamanla ortaya çıkan olgunluk ve erdemlerin, tam teşekküllü bir aile hayatı arayışının romanı Küçük Kadınlar.1867’de yazıldı ve yazarının kemdi hayatından yola çıktığı biliniyor.

Hiç eskimeyecek bir hikâye küçük kadınlar....
    7fedanur ve xxonurxx12 bunu beğendi.
  3. pelin00

pelin00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    2
    sağol
    teşekkürler..
  4. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    972
    Ödül Puanları:
    0
    önemli degil tatlım (=
    xxonurxx12 bunu beğendi.
  5. ador

ador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    küçük kadınlar

merhaba arkadaşlar bana acil bir şekilde küçük kadınlar kitabının özeti gerekli ben sürekli aradım üstteki yorumu gördüm öyle olmıcak bizimkisi kitabın gerçek özeti olucak lütfen bulursanız facebook zeynep tuğçe akdağ'ya gönderin profil resmimde pembe tişötlü bir kız var.

Sayfayı Paylaş