Küçük Tibet Ladakh metinde bağdaşıklık bağlaşıklık ve akıcılık

Konu 'Dil ve Anlatım 11. Sınıf' bölümünde korsan3041 tarafından paylaşıldı.

1. korsan3041

korsan3041 Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0

Küçük Tibet Ladakh metinde bağdaşıklık bağlaşıklık ve akıcılık bulurmusunuz ben size benim olan yeri yazayım sizde bağdaşıklık akıcılık bağlaşıklıkları bulun şimdiden tşk ediyorum....

Rehberim Denzing saat 6:00 da Shamdhala Otel'den beni aldı ve yola çıktık.Hedefimiz Çokkar demiştim.İsimden kuşkulanmıştım ve ilk işim anlamını sormak oldu. Denzing beyaz deniz anl***** geldiğini söyledi.Beyaz anl***** gelen kar imiş.Bu yöreye Uygarlar uzak değil gölün isminin Türkçe olması normal karşılandı. Bolkar anl***** da gelebilir, kar gerçekten beyaz anl***** da geliyor olabilir." Gölde siyah boyunlu turnaları göreceğiz." diyordu Denzing " Yabani Tibet eşeklerini de görebiliriz." Turnalar yazı geçirmek için güneye iniyorlarmış. Ama yolculuğun asıl amacı İpek Yolunun en yüksek ikinci geçidini geçip Ladakh'ın ilk halkı hala göçebe yaşayan Çangpa göçebeleriyle buluşmak. Budist krallığın eski Sey Sarayını geçtik.Ak kayalıkların üzerine inşa edilmiş sarayın yanında bir de mabet var.Beyaz stupalar boz yamaçların önünde parlıyor.Ölen lamalar yani Tibetli budist rahipler için yapılmış bu anıt mezarlar. Yol boyunca sağda solda İndus Nehri kıyısında. Tiksey Manastır'na gelindiğinde stupalar dahada çoğalıyor. Kimilerinin üzerine kiremit rengi, sivri kuleler oturtulmuş,yükseklikleri 10 metreyi geçenler var. Kulelerin tepesinde ise bir ayın içinde ışıldayan güneş şeklinde bir simge yapılmış metalden. Türk bayrağındaki ay yıldızın kökeninde ay, güneş olduğunu okumuştum bir zamanlar.
  2. korsan3041

korsan3041 Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    hangisini yaptıysanız onu yazın yeterli olur 1 cümle 1 cümledir tşkler....
  3. Moderatör Bünyamin

Moderatör Bünyamin Tekirdağ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63
    Bağlaşıklık

Ben Türk bayrağındaki ay yıldızın kökeninde ay, güneş olduğunu okumuştum bir zamanlar.
  4. ACİL DURUM

ACİL DURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen bana küçük tibet ladakh metnin 17 18 19 ve 20. paragraflarının baglaşıklık bagdaşıklık ve akıcılığını açıklarmısın

Sayfayı Paylaş