Küçüklerden Aşk tanımları

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde dj_pelin tarafından paylaşıldı.

1. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

En büyüğü 10 yaşında olan bir grup akıllı bıdığa "Sence aşk nedir?" diye sormuşlar. Alınan cevaplar, internette hızla dolaşıyor. Cevaplara bakınca anlıyoruz ki, gerçekten çağ atlıyoruz. Çocukluğumuzda bize 'Aşk nedir?' diye sorsalar ne cevap verirdik? Aramızdan cevap verebilen çıkar mıydı? Evet, belki kendi aramızda "Aşk bir sudur iç iç kudur" türünden bir tekerleme yuvarlayıp işin içinden çıkardık ama aşağıdaki türden yargılara ulaşacak verimiz olmadığı gibi, dile getirmeye de utanırdık galiba! Bu arada unutmadan cevapların yanındaki yorumlar da e-posta dünyayı dolaşırken, isimsiz kahramanlarca eklenmiş... İşte cevaplar:

* Aşk, sevgilimizle aramızda bi sürü kötü şey meydana gelmeden önce hissettiğimiz şeydir.

* Benim anneannem sırtından hasta olmuştu ve eğilemediği için ayak tırnaklarına oje süremiyordu, dedemin de parmakları hasta olmasına rağmen anneannemin ayak tırnaklarına hep oje sürüyordu. Bence aşk budur.

* Sizin adınız size aşık olan birinin ağzından daha değişik çıkar, o size adınızı söylediği zaman "Benim ne güzel adım var" diye düşünürsünüz...

* Aşk birlikte yemeğe gittiğimiz zaman sevgilimizin kendi kızarmış patateslerini bizim tabağımıza koyması ve bizim tabağımızdan hiçbir şey almamasıdır.

* Aşk, biri sizi ne kadar kırmış olsa da sırf o üzülür diye ona kötü bişey söylememektir.

* Aşk çok yorgun olduğumuzda bizi gülümseten bişeydir.

* Aşk, annemiz babamıza kahve yaptığı zaman ona götürüp vermeden önce kendisinin bir yudum içmesi ve tadının çok güzel olduğunu kontrol etmesidir.

* Aşk, sevgilimiz bişey söylüyorsa yılbaşı hediyelerini açmayı bile bırakıp onu dinlemektir.

* 'Senden nefret ediyorum' dediğimiz birine ilerde aşık oluruz.

* Aşk, Sevgililer Günü kartlarının üzerinde yazan şeyleri sevgilimize soylemek ama başkalarına söylerken yakalanmamaktır.

* Birine aşıksanız, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin içinden yıldızlar çıkar.

* Eğer aşık değilseniz 'seni seviyorum' demeyin, ama gerçekten aşıksanız hep 'seni seviyorum' deyin, hem aşıksanız hem de 'seni seviyorum' demiyorsanız çok ayıp
    * Aşk, Sevgililer Günü kartlarının üzerinde yazan şeyleri sevgilimize soylemek ama başkalarına söylerken yakalanmamaktır.

* Birine aşıksanız, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin içinden yıldızlar çıkar.

* Eğer aşık değilseniz 'seni seviyorum' demeyin, ama gerçekten aşıksanız hep 'seni seviyorum' deyin, hem aşıksanız hem de 'seni seviyorum' demiyorsanız çok ayıp

2. etutcu_kız

etutcu_kız Üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

* Aşk, sevgilimizle aramızda bi sürü kötü şey meydana gelmeden önce hissettiğimiz şeydir.
    Genişletmek için tıkla...
    :D çocuk bütün meseleyi çözmüş :D

* Benim anneannem sırtından hasta olmuştu ve eğilemediği için ayak tırnaklarına oje süremiyordu, dedemin de parmakları hasta olmasına rağmen anneannemin ayak tırnaklarına hep oje sürüyordu. Bence aşk budur.
    Buna bayıldım:eek::eek:

* 'Senden nefret ediyorum' dediğimiz birine ilerde aşık oluruz.
Büyük aşklar nefretle başlar demek istemiş heralde :D

O nasıl oluyor çok merak ettim :D

Canım hepsi çok güzel :)

sağol .
  • Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    Sen benim özel mesajlarımdan bir sonuç çıkarmışsın kendine.
    Muhteşem olmuş.
    Teşekkürler.
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    ilerde de eminim böyle düşünürsün bıdık :p

Böyle bi aşk sadece o cocukların masal dünyasında vardır :)
  • serap14

serap14 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    bişey sorabilirmiyimm
  • Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113
    Hepsi çok güzel cancanım . :) Paylaşım için sağol .
  • Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    İçlerinde beni gülümseten tanım bu oldu :)
    Hepsi çok masum ifadeler, keşke aşk bu kadar saf ve temiz olsa :)
  • Gamze**

Gamze** Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.527
    Ödül Puanları:
    0

* Aşk, sevgilimiz bişey söylüyorsa yılbaşı hediyelerini açmayı bile bırakıp onu dinlemektir.

Yerimm ya :p
  • вυяαк

вυяαк Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    eline sağlık çok güzel olmuşlar :)
  • abidikqubidik

abidikqubidik Üye

Beğenileri: