Kuran-ı Kerim-i Yakan Kız Falan Yok

Konu 'Kur'an-ı Kerim' bölümünde I3lackCuda tarafından paylaşıldı.

 1. I3lackCuda

  I3lackCuda Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  4

  Belki Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala konuşulmaya değer bir konu bence.Sanal âlemde dinsel konulara ilişkin olarak türetilen efsanelerin ardı arkası kesilmiyor. Samimi dindarları son derece rahatsız eden bu modanın en son örneği durumundaki "çarpılmış genç kız" hikâyesinin de kuyruklu bir yalan olduğu ortaya çıktı.

  Türkiye kamuoyu da dahil olmak üzere İslâm dünyasını aylardır meşgûl eden bu olayın kahramanı heykeltraş Patricia Piccinini'ye ulaşan Yeni Şafak, çirkin bir yalana âlet olmanın şokunu yaşayan Avustralyalı sanatçıdan olayın iç yüzünü öğrenildi.

  Yaz ayları boyunca sayısız internet sitesini arşınlayarak özellikle İslâm ülkelerinde yaşayan milyonlarca kişinin tüylerini ürperten "lanetlenmiş kız" fotoğrafı ve heykeltraş Piccinini'nin sözkonusu heykeli de içinde barındıran
  "Deri Peyzajı" adlı eseri… gibi kuyruklu yalanların ardından, internet ortamı dinsel inançlar üzerine oynanan sinsi bir oyunun daha arenasına dönüştü. Son birkaç aydır bütün İslâm ülkelerinde âdeta bir kitle histerisi şeklinde yayılan ve ürkütücü şöhreti kısa sürede ülkemize de ulaşan "Kur'an'a saygısızlık ettiği için hayvana dönüşen Ürdünlü genç kız" fotoğrafının, gerçekte Avustralyalı bir sanatçının silikondan yaptığı ilginç görünümlü bir heykele ait olduğu ortaya çıktı.
  ayceNuR ve S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
 2. *ReBeL_ALTaiR*

  *ReBeL_ALTaiR* Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  17 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  202
  Beğenileri:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  İlginç. Eğer Gerçekten Böyle Bir Yanlış Yaptıysa. (Yanlış Kelimesi Az Gelir, Farkındayım) Dünya Da Çekmese Bile, Ahirette Öyle Bir Çeker Ki . Bu Haber De Geçen Hayvan Olsaydım, Keşke Diye Dua Eder.
 3. I3lackCuda

  I3lackCuda Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  4
  Bencede öyle yani ama bu bir ressamcı'nın uydurması..Bence o ressam resim tablosunun çok satılması için uydurmuş olduğu bir hikaye.. Allah inşallah böyle uydurduğu bir hikayeyi hem bu dünyada hemde ahirette kendisine ceza olarak verir.
 4. Persephone

  Persephone Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.521
  Beğenileri:
  485
  Ödül Puanları:
  83
  Bunu bir forumda sormuştum. İyi ki sormuşum, bu konudaki yazıya benzer nitelikte bir cevap aldım. İslamın ne kadar çarpıtıldığını gördüm. İnsanlara dini sevdirmek yerine onları böyle deli saçmalarıyla korkutarak dinden uzaklaştırıyorlar.
 5. I3lackCuda

  I3lackCuda Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  4
  Çok haklısın ben bunu duyduğumda 4.sınıfa gidiyordum ben ve diğer arkadaşlarım bile çok kormuştuk.Düşün artık bunu iddia edende müslüman olmayan biri nasıl olurda müslümanlar inanabiliyor hiç anlamıyorum.. ve ayrıca o tabloya bakıldığı zaman bir çok fareye dönüşmüş kız var dikkatli bakın ve yüz tipleri hernekadar fare görünümlü olsa bile aynı değiller.hani 1 kızdı fareye dönüşen nerden çıktı diğerleri? az mantık çalıştırılsa bu soru çözülebilir.
 6. I3lackCuda

  I3lackCuda Üye

  Katılım:
  16 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  4
  Bende resim ekleyememiştim hata oluşuyor :)Hayır araştır istersen bu yabancı biri..

Sayfayı Paylaş