Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz arkadaşlar

Konu 'Kur'an-ı Kerim' bölümünde guzeldost tarafından paylaşıldı.

?

Kur'an-ı KERİM okumayı biliyor musunuz arkadaşlar

1. evet okuyabiliyorum

68,6%
  2. öğrenmek istiyorum ama şu an okuyamıyorum

15,7%
  3. biraz okuyabiliyorum

15,7%
  1. guzeldost

guzeldost Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar Kur'an-ı Kerim okumayı biliyor musunuz acaba bu konuda anket yapacağız da dilerseniz buyurun.bazı etkinlikler için öğrenmekte yarar olabilir...
  2. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    ya of of bazen düşünüyorum ben nasıl müslümanım diye ne KUr'an okumasını biliyorum ne namaz kılmasını biliyorum hiç birşey bilmiyorum doğru düzgün yapmak istiyorum ama birşey beni engelleiyor:(
  3. guzeldost

guzeldost Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    elçincim bu pişmanlık senin aslında içinde yatan o güzel ve temiz ruhunun yücelere çıkmak isteme arzusundan geliyor.insan ruhu ancak Allah(cc)a ibadetle huzur bulur.ruh ibadet etmeyince insan vücudunda büyür büyür sonra hani diyoz ya hep offf canım sıkıldı diye bu durum ortaya çıkıyo.oysaki ibadetimizi yapabilsek o kadar rahat oluyor ki insan.bilmemek sorun değil elçincim biz hger zamn arkadaşlarmıza her konuda yardımcı olmaya çalışmak istiyoruz...seni de tebrik ediyorum ki bilmediğini ve bundan dolayı pişmanlığını bize aktardığın için...herkes annesinden bilerek doğmuyor ya elbet biyerden başlanırsa öğrenilir değil mi...
  4. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    haklısın emir saol tavsiyelerin için!!
  5. 2αн!_∂3

2αн!_∂3 Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    454
    Ödül Puanları:
    36
    biliyordum ama unuttumm:(
  6. AyŞeGüL!

AyŞeGüL! Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

BENDE:(:(:(
  • EsrarLı_GözLer

EsrarLı_GözLer Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    397
    Ödül Puanları:
    36
    ben biliyorum :).............
  • AyŞeGüL!

AyŞeGüL! Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

NE GÜZEL:):)
  • başarı

başarı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    16

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

ya of of bazen düşünüyorum ben nasıl müslümanım diye ne KUr'an okumasını biliyorum ne namaz kılmasını biliyorum hiç birşey bilmiyorum doğru düzgün yapmak istiyorum ama birşey beni engelleiyor:(
    Genişletmek için tıkla...
    Elçin kardeşim,senin içinde var ama çıkaramıyorsun anladığım kadarıyla.ama hiçbişey için geç değilsin ,madem başlayamıyorsun.yavaş yavaş başla yani 1 vakit namaz kıl bikaçgün yada alışana kadar daha sonra iki olsun sonra 3 sonra 4 ve sonra 5 bak bunu dene bence gerçekten sonra bırakamıyorsun.Namaz gerçekten çok güzel bişey hastaysan iyileşiyorsun,sıkıntın varsa geçiyor daha birçok şey Allah rızası için yapıldığı için inanılmaz müthiş bir şey bunu tadınca bırakamazsın tabiki inşallah Allahın izniyle inşallh bir an önce başlarsın kardeşim.
  • elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36
    inşşaallah ya böyle konuşmalarınız bile yetiyor hemen gidip başlıyasım geliyor..inşaallah başlarım..ama ben Kur'anın türkçe açıklamasını okuyorum ya ne bilim sanki Allah ile konuşuyor gibi hiissediyorum kendimi huzur doluyor içim okuduktan sonra sanki sorumluluklarım üstümden kalktı gibi . ben yazın kendi çabamla KUr'an öğrenmeye çalışıyordum çat pat okuyordum hiç değilse ya ne bilim camiye de gidesim gelmiyor sanki alay edecekler gibi daha bu yaşta cüzü okuyamıyor gibisinden ..ama inşaallah tekrar devam edecem Allah izin verirse!!
  • Sayfayı Paylaş