Kur'an - ı Kerim'den Seçme Dualar

Konu 'Kur'an-ı Kerim' bölümünde S. Moderatör Uğur tarafından paylaşıldı.

 1. S. Moderatör Uğur

  S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  8.241
  Beğenileri:
  6.157
  Ödül Puanları:
  36

  Bismillahirrahmanirrahim

  *Ey Allah'im!
  Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.Bize doğru yolu göster.Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yoluna Gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil. ( Fatiha 5-6-7 )

  *"Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir güzellik ve ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru!" (Bakara 201)

  *"Ey Rabbimiz! Üzerlerimize sabır dök, ayaklarımızı sabit tut ve kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!" (BAKARA 250)

  *"Ey Rabbimiz! eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamiz, kâfir kavimlere karşı yardim et bize. (BAKARA 286)

  *"Ey Rabbimiz! bizi doğru yola ilettikten sonra, kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla, lütfü en bol olan sensin. (ALI IMRAN 8)

  *"Ey Rabbimiz! Biz inandık, iman getirdik, artık bizim suçlarımızı bağışla ve bizi ateş azabından koru!" (ALI IMRAN 16)

  *"Ey mülkün sahibi Allah'im! Sen mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden de onu çeker alırsın, dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır Senin elindedir. Muhakkak ki, Sen her şeye kâdirsin. (ALI IMRAN 26)

  *Ey Rabbimiz, senin indirdigine iman ettik, o peygambere de uyduk. Artik bizi sahidlerle beraber yaz. (ALI IMRAN 53)

  *"Ey Rabbimiz! Bizim günahlarimizi ve islerimizdeki taskinliklarimizi bagisla ve (yolunda) ayaklarimizi diret, Kâfirler güruhuna karsi da bize yardim et!" (ALI IMRAN 147)

  *"Ey Rabbimiz! Biz, 'Rabbinize iman edin' diye imana çagiran bir davetçi isittik, hemen iman ettik. Rabbimiz! Günahlarimizi bagisla, kötülüklerimizi ört, bizleri sana ermis kullarinla beraber yanina al". (ALI IMRAN 193)

  *"Ey Rabbimiz! bize peygamberlerine vaad ettigini ver, kiyamet günü bizi rezil etme. Muhakkak sen verdigin sözden dönmezsin". (ALI IMRAN 194)

  *"Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eger bizi bagislamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana ugrayacaklardan oluruz!" (ARAF 23)

  *"Bizi buna erdiren Allah'a hamdolsun. Eger Allah bizi dogru yola sevk etmeseydi biz dogru yola erisemezdik. Süphesiz Rabbimizin peygamberleri bize gerçegi getirmisler." (ARAF 43)

  *Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Benim velim sensin, benim canimi müslüman olarak al ve beni salih kullarin arasina kat!" (YUSUF 101)

  *"Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazini dosdogru kilanlardan eyle! Ey Rabbimiz! duami kabul et! (IBRAHIM 40)

  *"Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekilecegi günde beni, ana-babami ve müminleri bagisla!" (IBRAHIM 41)

  *"Rabbim! Beni, takdir ettigin yere gönül rahatligi ve huzur içinde koy ve çikacagim yerden de dürüstlükle ve selametle çikmami sagla. Bana katindan yardim edici bir kuvvet ver." (ISRA 80)

  *"Rabbimiz! Bize katindan bir rahmet ver ve bizim için su isimizden bir kurtulus yolu hazirla." (KEHF 10)

  *"Rabbimiz! Biz iman ettik; öyle ise bizi bagisla, bize merhamet et, sen, merhametlilerin en iyisisin." (MUMINUN 109)

  *"Ey Rabbimiz! Cehennem azabini üzerimizden sav! Dogrusu onun azabi geçici bir sey degildir. (FURKAN 65)

  *"Ey Rabbimiz! Hem onlari, hem onlarin atalarindan, zevcelerinden ve zürriyetlerinden iyi olanlari kendilerine vaad buyurdugun Adn cennetlerine koy. Süphesiz çok güçlü, hüküm ve hikmet sahibi olan sensin." (MUMIN 8)

  *"Ey Rabbim! Bana ve ana babama ihsan ettiğin nimetlerine şükretmemi ve senin hoşnut olacağın salih amel islememi ilham et. Benim neslimden gelenleri de salih kimseler kil. Doğrusu ben tevbe edip sana yöneldim. Ve ben gerçekten müslümanlardanim." (AHKAF 15)

  *"Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeslerimizi bagisla, kalplerimizde inananlara karsi bir kin birakma! Rabbimiz! Sen çok sefkatli, çok merhametlisin!" (HASR 10)

  *"Ey Rabbimiz! Bizi inkar edenler için bir fitne kilma, (onlara maglub etme!) bizi bagisla! Ey Rabbimiz! Yegane gâlib ve hikmet sahibi ancak sensin." (MUMTEHINE 5)

  *"Ey Rabbimiz! Nurumuzu tamamla, bizi bagisla, çünkü sen her seye kâdirsin."(TAHRIM 8)  BORÇLUNUN OKUYACAĞI DUA.....Al-i İmran :26.ayet: *De ki ey mülkün sahibi olan Allah'ım! Dilediğine mülk verirsin, dilediğinden de mülkü çeker alırsın; dilediğini yüceltir, dilediğini alçaltırsın. Hayır yalnız senin elindedir. Gerçekten sen, herşeye gücü yetensin."
  Al-i İmran 27 ayet -Geceyi gündüzün içine sokarsın, gündüzü de gecenin içine sokarsın. **üden diri çıkarırsın, diriden ölü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin.


  Allah’ım!
  Kötü günden,kötü geceden,kötü zamandan,kötü arkadaştan,mahalledeki kötü komşudan sana sığınırım. Sen'den başka ilah olmadığı,yedi kat göklerin sahibi ve yüce arsın sahibi olduğun için senden istiyorum.Senden başka ilah olmadığı,yedi kat göğün,yedi kat yerin sahibi ve yüce arsın sahibi olduğun için senden istiyorum.Sen her şeye kadirsin..
  Allah’ım!
  Kur'an dan okuduğumuz her bir cüz karşılığında bize mükafat ve her bir HARF karşılığında Manevi bir tad ver.
  Allah’ım!
  Bize Kur'an da bulunan her bir;
  *ELIF....harfi ile.....ULFET............. ver. *BE.......harfi ile.....BEREKET.......... ver.
  *TA.......harfi ile.....TEVBE............. ver. *SE.......harfi ile.....SEVAP................ ver.
  *CIM....harfi ile.....CEMAL............. ver. *HA......harfi ile....HIKMET............. ver.
  *HI.......harfi ile.....HAYIR................ver. *DAL...harfi ile.....****L................. ver.
  ZEL...harfi ile.....ZEKA............... ver.

Sayfayı Paylaş