KURBANLIK KOYUN

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde NAHUTAB tarafından paylaşıldı.

1. NAHUTAB

NAHUTAB Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    16

Bayramın 1. günü:Sevgili günlük bugün Kurban Bayramının 1. günü.10 gündür elimden geleni yaptım,bi şekilde satılmamayı başardım.Arkalara kaçtım,yüzüme hastalıklı bi hava verdim.Şansta yüzüme güldü,bu güne geldik.Ama bu iş boşlanmaya gelmez.Her an biri çıkabilir. orama-burama bakıp şu başımda dikilen herife kilomu sorabilir.O da beni satamadı diye gıcık,10 kilo fazla söyler.Adam inanıp alır beni,evine götürür.Küçük gelir beni sever,oynar...Bir gün sonra o kızın babası gözlerimi bağlayıp besmele çektiği gibi bıçağı boğazıma dayayarak keser.O sırada hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçer.Film de film olsa bari.Hep aynı kare:Ot yiyorum etrafa bakıyorum… Ot yiyorum etrafa bakıyorum… Hayat mı bu be?

Bayramın 2. günü:Sevgili günlüğüm ben eşeğim.Koyunum ama eşeğim.Yani koyun gibi eşeğim…Sana dün ne dediysem aynısı oldu iyi mi? Şu an herifin birinin bahçesindeyim.Şe saate kadar bayramlaşmaydı gelen gidendi derken beni kesmediler.Ama en geç yarın bu iş biter.Kesecekler beni canım günlüğüm duyuyon mu?Kıyacaklar kınalı kuzuna.Hayır.boğa moğa olsaydım sahibimin elinden kaçar sokaklarda terör estirirdim.Televizyonlardaki bütün haber bültenleri beni gösterirlerdi.En azından ölemeden meşhur olurdum.Ama tabiatım boğanınki kadar asabi diil ki.Koyun doğduk koyun ölcez..!

Bayramın 3. günü:İnanamıcan ama hala hayattayım.Bunlar beni kesmicek galiba.Aslında son gün beni salacaklar diye bi his var içimde.Haklısın.İyimserlğin bu kadarına da yuhh artık!Yok yok bu defa işim zor.Sanırım yarına çıkmam.Hakkını helal et günlükçüğüm…

Bayramın 4. günü:Günlük benim ben.Hahahahahhaha!!!! Yırttım oğlum.bu sabah tam gidiodum..
    Adam bıçakları .tülbenti hazırladı yanıma koydu.’Tamam’ dedim.’artık ağzımla kuş tutsam bile yolcuyum’.Sonra düşündüm.’Ağzımla kuş tutmak’…Tabi ya! Kuş gribi.Bunu bi becerirsem ağzımda kuşla beni hayatta kesmezler.Dalda duran bi kuştan rica ettim.Gel iki dakika ağzımın içinde dur sonra uçarsın hesabı.Kuş gıcık çıktı. ‘Hay senin kafana dedi’.Ben tam kesilecekken kafamın orta yerine hacetini bıraktı.Bunu gören sahibim panikleyip kuş gribi olmamak için beni bıraktı.’Kafana kuş pislemesi uğurdur’ derlerdi de inanmazdım.Bayram diye buna derim ben oğlum.Değmeyin keyfimeeeee!!!
  2. *özgürkız*

*özgürkız* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    emeğine sağlık çok komik olmuş:D

Sayfayı Paylaş