'' Lost Symbol '' Rekorlar Kırdı !..

Konu 'Kitaplar, Yazarlar, Entellektüel' bölümünde S. Moderatör Uğur tarafından paylaşıldı.

1. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36

Dan Brown'ın son kitabı "Lost Symbol" (Kayıp Sembol), Amerika'da satışa çıktığı günden itibaren rekorlara imza attı.

'Da Vinci Şifresi' kitabıyla satış rekorları kıran, gerilim kitapları yazarı Dan Brown, son kitabı "Lost Symbol" (Kayıp Sembol), bu hafta içi salı günü (15 Eylül) satışa çıktığı günden bugüne (17 Eylül) kadar sadece Amerika'da toplam 8 milyon adet sattı ve tüm zamanlarda iki gün içersinde en çok kopya satarak yeni bir rekora imza atmış oldu.

Amazon.com internet sitesinde de çok satanlar bölümünde 1 numaraya yükselen "Lost Symbol", çıktığı tarih itibariyle Sony eBook Store'larda da ilk günde satış patlaması yaptı.

Sony eStore Basın Sözcüsü Kyle Austin, yaptığı açıklamada satışlardan oldukça memnun olduğunu belirtti.

2. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    çevirisi var mı ki merak ettim
  3. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün kitapçıya gittiğimde henüz piyasada değil dedi ve ben hayır satışa başlandı diye cevap verdim

Ama adam hayır demekte ısrarcıydı...sinir oldum, çıktım gittim..:mad:

Neyse sağol paylaşım için..:)
  4. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Daha Çıkalı 2 gün oldu sanırım Henüz Yoktur olursa ve Bulursam paylaşırım :)

Rica Ederim Sümeyra.
  5. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    çok merak ettim ama haberdar edin beni de
  6. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    ABD'li yazar Dan Brown'ın yeni kitabı "Kayıp Sembol", piyasaya çıkar çıkmaz 6.5 milyon adet satıldı

16 Eylül 2009 Çarşamba 15:00

İSTANBUL - - Da Vinci'nin Şifresi kitabıyla tüm dünyada fırtınalar estiren ABD'li yazar Dan Brown'ın merakla beklenen yeni kitabı "The Lost Symbol - Kayıp Sembol" dün okuyucuyla buluştu. Vakit geçirmeden kitaba sahip olmak isteyen meraklılar, günün erken saatlerinden itibaren kitapçıların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sabah gazetesinin haberine göre; "Da Vinci Şifresi", "Melekler ve Şeytanlar" gibi kitaplarıyla Türkiye'de ve dünyada milyonlarca hayran kazanan Dan Brown'ın ilk baskıda 6.5 milyon adet basılan kitabı, yayıncı firma Random House'un şu ana kadarki en çok sayıda basılan kitabı olma özelliğini taşıyor. Bu miktarın 5 milyonu ABD'de geri kalanı ise İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika'da satışa sunuldu. "Kayıp Sembol"ün İngiltere'de 24 saatte 2 milyon 652 bin adet satarak Harry Potter'ın rekorunu elinden alması bekleniyor. Diğer yandan Avustralya'da kitabı yayınlayan firmanın düzenlediği yarışmada, çok sayıda kişi romanı ilk bitiren olmak için kıyasıya yarıştı.

TURİSTİK ETKİSİ
    İnternetten verilen siparişlerle İngiltere'nin en çok satan kitapları listesine giren "Kayıp Sembol"ün tanıtımı için uzun süredir hummalı bir çalışma yürütülüyordu. Kitabın ana karakteri, önceden de olduğu gibi sembol bilim profesörü Robert Langdon, bu kez de gizemli masonlara karşı mücadele ediyor. "Kayıp Sembol"ün turizmi de olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Önceki kitaplarında ismini geçirdiği mekanlar turist akınına uğrayan Brown'ın, bu kitapta da adı geçen mekanlar hakkında detaylı bilgi verdiği belirtildi.

İKİ AYA TÜRKİYE'DE
    Avustralya'da kitap hakkında ilk yorumu yapmak isteyenler, kitabı ilk okuyan olmak için uğraş verdi Kitapları 40 milyon kadar satan yazar Brown'ın sağladığı gelirin 300 milyon doları bulduğu belirtiliyor. Kitap 2 ay kadar sonra Türkiye'de de basılacak.

TÜRKÇE'YE ÇEVRİLİYOR
    Ünlü yazar Dan Brown'ın "Kayıp Sembol" kitabını Türkiye'de Altın Kitaplar Yayınevi basacak. Kitabın İngilizcesi dün eposta yoluyla tüm dünyayla aynı anda Türkiye'deki yayınevine de gönderildi. Kitabın çevirisi için, önceki Dan Brown kitaplarını da Türkçe'ye çeviren Petek Demir kolları sıvadı. Altın Kitaplar'ın ortağı ve yayın yönetmeni Batu Bozkurt, "Kayıp Sembol"ün Türk okuyucusuyla Kasım sonuna doğru buluşacağını söyledi. Bozkurt, Dan Brown'ı keşfetmelerinin ilginç hikâyesini ise şöyle anlattı: "5 yıl önce yazarların tanıtıldığı ve edebiyat dünyasından haberlerin yer aldığı haftalık Puplisher's **ekly dergisi geldi. Daha Da Vinci Şifresi ABD'de yayımlanmamıştı. Dan Brown da öyle popüler değildi. Kitabın isminden ve birinci bölümünden parçalar vardı. Benim de içinde bulunduğum editöryal bölüm bunu okudu. 'Olağanüstü bir kitap' diye düşündük. Hemen basmaya karar verdik. Kitabın haklarını 4 yıllığına 1500 dolara (Yaklaşık 2 bin 250 TL) aldık. 2004'ün Kasım ayında da Türkiye'de basıldı." Batu Bozkurt, Da Vinci Şifresi'nin 300 binin üzerinde, Melekler ve Şeytanlar'ın 200 bin, İhanet Noktası'nın da 150 binden fazla sattığını belirterek Dan Brown'a toplam ödedikleri paranın 300 bin doları (450 bin TL) bulduğunu söyledi. Kendi kazançlarından çok memnun olduklarını söyleyen Bozkurt, "Kayıp Sembol, 5 yıldır beklenen bir kitap. Düne kadar kitabın konusunun ne olduğu bile bilinmiyordu. Çok iyi bir tanıtım stratejisi uygulandı. Çok büyük ilgi bekliyoruz" diye konuştu.

bunu buldum bende..:)
  7. elifataker

elifataker Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'yi kızdıracak 'Sembol'

Dan Brown'ın 'Kayıp Sembol' isimli kitabını Türkçe'ye çevirecek olan Petek Demir "Kitap, Gece Yarısı Ekspresi izleri taşıyor. İstanbul'da geçen bölümü Türkleri kızdıracak"
    Petek Demir, Dan Brown'ın 'Dijital Kale' hariç tüm kitaplarını Türkçe'ye çeviren isim... ABD ve İngiltere'de satışa sunulan 'Kayıp Sembol'ün ilk örneğine dünyadaki yayınevleri editörleri gibi aynı anda ulaşan ve kitabı okumayı iki gün içinde tamamlayan Demir, kitabın İstanbul'da geçen bir bölümünün Türkler'i kızdıracağını söyledi. 9 yıldır çevirmenlik yapan Petek Demir, 'Masonlar'ın büyük bir sırrının çözülmesiyle' ilgili heyecan dolu romanda Türkiye'den bahsedilen bölümü şöyle özetledi: "Kitapta masonların arasına sızan ve büyük sırrın peşinde koşan kötü karakter, masonların üstadının oğluna tuzak kurarak uyuşturucuyla yakalanmasını sağlıyor ve Kartal F Tipi Cezaevi'ne atılmasını sağlıyor. Cezaevi müdürünün de yardımıyla, mason üstadının oğlu öldürülüyor. Cinayetle bağlantılı müdür de karanlık kişilerce ortadan kaldırılıyor. Bu arada mason üstadına bir cezaevi yetkilisinin 'Sizin gibi para sorunu olmayan bir adam için her zaman opsiyonlar vardır. Hükümette bağlantımız var oğlunuzu çıkarabiliriz' diyerek rüşvet imasında bulunuyor. Dan Brown, daha sonra 'Türk' olduğunu özellikle vurguladığı müdürün Marmara Denizi'nin dibinde yattığını yazıyor." Demir, kitabı okurken biraz incinmiş sanki... "Bu kitap Türkleri kızdıracak" diyor ve gülerek ekliyor: "Her yerle ilgili yazacak güzel bir şeyler bulmuş ama İstanbul'la ilgili güzel bir şey bulamamış." "Kitap, biraz Gece Yarısı Ekspresi imgeleri mi taşıyor?" diye soruyorum. "Evet maalesef aynı izler var" diyor. Petek Demir, kitapla diğer dikkat çektiği noktalar şöyle:

Kitap 12 saatlik bir saat dilimi içinde Washington'da geçiyor.

Çok sürükleyici bir roman. Film izler hissine kapılıyorsunuz.
    Kitabın baş kahramanı 'Da Vinci Şifresi' romanının da başkahramanı olan Robert Langdon. Langdon, kadın kahraman olgun yaşlarında akıllı bir bilim insanı Katherine'le beraber masonların sakladığı büyük sırrı çözmeye çalışıyor.

bakın daha yeni okudum bu haberi buraya paylaşıyım dedim;)
  8. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    İyi Yaptın Dostum :)

Sayfayı Paylaş